Ben d_smart hakkinda yazan arkadaslara katiliyorum resmen kazik bunlar ama bİzİm necİp tÜrk mİlletİ bunlari hernedense yİyorlar bas bas baĞiriyorlar hd farkiyla dİye alakasi yok onlarin hd dİye yaptiĞi yayini astra uydusu sd yayini olarak yapiyor kalİte farki var vay efendİm sampİyonlar lİgİ d_kazikta gerek yok gÜrcÜ kanallarinin İkİ tanesİ bİss Şİfrelİ Şampİyonlar lİgİ yayinini yapiyor fay efendİn uafe lİgİ sadece d_kazikta hadİ ordan kardeŞ azerbaycan kanali itv yayin yapiyor basİt bİr Şİfre bu yazdiklarim turksat uydusunda olanlar pekİ dİĞer astra hortbİerd uydusu olanlar daha Çok ÇeŞİt İzleme İmkani var suÇ d_kazik ta deĞİl bİzİm mİllette herŞeye Çabuk aldaniyorlar bu aralarda hd yayin dİye kandiriiyorlar tÜrkİyede hd yayin yoooookkkkk arkadaŞima katiliyorum ÇÜnkÜ bende yenİ nesİl televİzyon var samsung plazma onlarin hd dİye yaptiĞi kalİte bende de var ÇÜnkÜ gÖrÜntÜ olayi kontrast la alkali kontras ne kadar yÜksekse kalİte o kadar artar mesele bu fark etmİŞsİnİzdİr arkadŞlar yayin frekans degerİ az olan yerel televİzyonlar var uyduda bazilarinin sİnyal kalİtesİ dÜŞÜk olduĞu İÇİn pek bİ flu yayin ama yÜksek kalİtede yayin yapan ulasal kanallarin gÜÇlÜ frekanslari olanalar daha net bakin bunu yenİ nesİl televİzyonlarda bİr deneyİn mesala bİr tv8 İn yayina bakin bİrde yerel garİban yayin yapan bİr televİzyon yayinina bakin fark edeceksİnİz İŞte mesele bu elbette hd İ yayin yapan kanallar var ama amerİka avrupada bİz hd İ yayini yok saymiyoruz tÜrkİyede yyyyyooookkkk dİyoruz aldanmayin İlk ciktilar bİr kere mahsus dİye Şİmdİ mali gÖtÜrÜyorlar bİzde para Çok abİ daĞitacak yer gexİyoruz tabİkİ de bİlİnÇlİ arkadaŞlari da kutluyoruz hanİ Şİfrelİ olacakti dÜnya kupasi hanİ sadece d_kaziktaydi zİhnİyet kutu satma zİhnİyetİ turnuva baŞliyasiya kadar ne kadar satarsak kar zİhnİyetİ mİlletİ kandirarak Şİfrelİ olsa ne olur turksatta yenİ bİr kanal rahefarda dİye bİr kanal maÇlar Şİfresİz Üstelİk koskaca trt nİn yapamadigini yapiyor vuvzela sesİ yok gÜrcÜstan kanali bİss Şİfrelİ yayin yapiyor alternetİf cok mesele yonulmamak bunlarin amaci ne kadar kaz yolarsak okadar kar.