Results 1 to 8 of 8

Thread: Help please firmware NextWave SUC-2900C Plus

Help please firmware NextWave SUC-2900C Plus

Please help me how to upload the new firmware for my NextWave SUC-2900C Plus receiver?
    Is there any new firmware?
    I can speak also Serbocroatian...

Re: Help please firmware NextWave SUC-2900C Plus

NextWave 2900CIP ima firmware od nextwave 2500CIP,
    Tako da mislim da mozes mu ubaciti firmware od Nextwave 2500CI

Hvala veliko za pomoc!Samo koji fajl da mu ubacim???Treba mi zato sto nece da mi otvori Dragon 331 mislim nijedan skremblovan kanal...tako da sam razmisljao da mu promenim firmware!

ovo ti je firmware za NW 2500CI, ali moras ga ubaciti za UPDATE Firmware (sa ODisey Tester trazi http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=6004 ako nemas), i kanali ce da budu izbrisani, Otvara D+, AbSat, TPS ne i polsat.

Hvala veliko!Evo problem nastaje od kada sam pomocu odisej testera i konekcije preko com port 1 ubacio taj bin sto si mi poslao,kliknuo sam na update software(safe) a ne na update software and data do njega ispod i pre toga je ispisalo da ima neku verziju 2.27 ja mislim,e kada sam kliknuo na to cekao sam 5 minuta i napisalo da je update succesfull...Medjutim dobio sam umesto satnice na ekranu risivera ----- i naravno nece vise da radi...Sta mogu tu da uradim?Molim te druze pomozi!!!

Nisam ti rekao da ides na UPDATE SOFTWARE niti na UPDATE SOFTWARE (SAFE), reko sam ti da ides na UPDATE FIRMWARE, sada mislim da neces moci nista da uradis ako ne uradis ovo

1. Povezaj RS232 kabel sa tvojot PC
    2. Otvori odisey Tester
    3. Otvori COM Port
    4. Pritisni MENI Dugme cuvaj pa ondak ukljuci resiver u struju,
    5. Kad na odisey vidi Please Send Aplication, pusti MENI, idi UPDATE FIRMWARE,
    6. Cekaj 5-6 min.
    7. Gotovo je!!!

Pisi sta si uradio.

Sretno!!!

Uradio sam kako sto si napisao i dobio sam novi software sve radi ok sada tj omoguceno mi je da se konacno procita Predator 331 i da otvorim pomocu kljuceva polsat paket,nego sam hteo da te pitam da li postoji firmware da ima omogucen Grcki jezik u izboru jezika na meniu,a i da li mogu da dobijem nazad funkcionisanje treceg slota koji mi je radio mR 180,a ima poseban slot na risiveru pored 2 slota za camove...
    Interesuje me takodje da li ima nekih setingsa osnovnih standardnih satelita i pomocu kojeg editora se ti ubacuju...
    Veliko hvala na pomoc i nadam se da ces mi pisati za bilo sta novo u vezi sa Nextwave SUC 2900C plus koji je po meni savrsen risiver!

Member velociraptor's Avatar
    Uploads
    0

my u-cas is mrv2.24 and when i try to upload the receiver with fun cards it tells me that the serial cable is not connected.sb else has told me that i have overloaded my receiver with mrv2.24.i tried it your way but when i press update firmware it tells me that my stb will be destroyed if i don't load boot blocker first.do i have to make the u-cas less than 2.00?and if i have to, what should i do?can you help me?i would be very grateful if you could