Page 1 of 12 123611 ... LastLast
Results 1 to 10 of 120

Thread: spiderbox 9000 hd

 1. #1
  Contributing Member endrithoxha's Avatar
  Join Date
  26-01-2010
  Posts
  315
  Uploads
  8

  spiderbox 9000 hd

  pershendetje ka njeri info per kete dekoder spidebox 9000 hd ka dal tani a punon me cccam ai dekoder

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  30-06-2006
  Posts
  426
  Uploads
  8

  Re: spiderbox 9000 hd

  ***useless quote***
  pa tjeter qe punon dhe eshte sh i mire, ta pakten keshtu kam lexuar. Por une nuk mund te bej prova me, kam rene rehat me nje dm 800 origjinal qe eshte Ok.

 3. #3
  VIP Member
  Join Date
  01-07-2008
  Posts
  371
  Uploads
  3

  Re: spiderbox 9000 hd

  ***useless quote***
  popo punon mirpo po te blejsh ate box ke te gjitha kanlet gift qe dmth falas mirpo me kan thene qe nuk i vjen ngat DM ky nuk e kam provu as une mirpo me kan thene qe linjat smundesh ti vendosen nga pc-ja mirpo vetem me telekomand nga tv-ja qe dmth ende ska suport te mjaftushem

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  357
  Uploads
  3

  Re: spiderbox 9000 hd

  Un e disponoj Spiderbox 9000HD dhe jam i kenaqur me te. Lidhet me linja cccam dhe newcamd. Nuk eshte linux dhe mund te besh share karten tende origjinale. Po ashtu me usb mund te futesh 8 linja pernjeheresh ne dekoder pra pothujse nuk i mungon gje dhe shume i thjesht per tu perdorur. Resiverat linux jane me shume per hobi kurse Spiderbox ploteson nevojat e atyre qe nuk jane hobista. Un personalisht do kisha deshiruar nje VU+ Duo ose Solo por momentalisht do vazhdoj me kete qe kam pra Spiderbox 9000 The Killer....

 5. #5
  Contributing Member endrithoxha's Avatar
  Join Date
  26-01-2010
  Posts
  315
  Uploads
  8

  Re: spiderbox 9000 hd

  nuk ka nevoje per tu lidhur me ndonje server apo i merr ato te gjitha kanalet dga tring sky

 6. #6
  VIP Member
  Join Date
  01-07-2008
  Posts
  371
  Uploads
  3

  Re: spiderbox 9000 hd

  ***useless quote***

  po me sa e di une 1 vit i ke te gjitha falas po te preferoj me ato para te blesh nje DM 800hd clon eshte asgje si mungon dhe ka suport qe ska nevoj per shpjegim mos blej asi box qe nuk jan linux sepse ndoshta pas nje viti vetem duhet te heqni nga perdorimi

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  29-10-2009
  Posts
  175
  Uploads
  11

  Re: spiderbox 9000 hd

  Une kam dm500, ipbox9000HD dhe spiderbox9000HD. Ne sallon aty ku kam edhe TV HD kam vendosur spiderbox... te tjerat ne dhomat e tjera. Se shpejti spiderbox do te marre edhe iptv me shume se kaq

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  20-06-2005
  Location
  Florence Italy
  Posts
  203
  Uploads
  1

  Re: spiderbox 9000 hd

  Ka dale dhe spider 7000 hd qe eshte pak me i lire se 9000. Ndyshimi me te eshte se 7000 ska post ci te tjerat cardreader emute, pvr cdo gje jane si tek 9000.
  Punon dhe me cs me cccam vetem client dhe newcs client dhe server.

 9. #9
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: spiderbox 9000 hd

  kam kuriozitet me dit sa kushtojne kto dekodera pak a shum? se desha me dit sa ja vlen me shpenzu lek per keto apo nje dreambox qe ka suport e kalu suportit, kurse keto sot punojne neser se dime?

  nese nje dm500 kushton bje fjala 70€ ja leverdis me e mar nje spiderbox per 70€ ose me shume?

 10. #10

  Re: spiderbox 9000 hd

  Spiderbox 9000 HD kushton tek rreth 240 euro,ndersa 7000 HD ke 200 euro

Page 1 of 12 123611 ... LastLast

Similar Threads

 1. Spiderbox 9000 HD Firmware
  By sami.sami in forum Spider Box Firmware
  Replies: 8
  Last Post: 23-10-2011, 00:51:49
 2. Spiderbox 7000 HD Firmware
  By sami.sami in forum Spider Box Firmware
  Replies: 3
  Last Post: 30-08-2010, 21:00:45
 3. Card sharing with the spiderbox
  By dildar2 in forum General Discussions: Cardsharing
  Replies: 2
  Last Post: 03-06-2010, 00:07:24
 4. spiderbox
  By claggsy in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 0
  Last Post: 09-05-2010, 20:10:34
 5. Spiderbox HD9000
  By forrest1066 in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 1
  Last Post: 28-04-2010, 10:00:55

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •