Page 1 of 16 123611 ... LastLast
Results 1 to 10 of 155

Thread: Next - Nextwave dhe te gjitha versionet - Firm - Soft - Flash Etj.

 1. #1
  Senior Member xhaferi's Avatar
  Join Date
  28-11-2008
  Posts
  260
  Uploads
  10

  Next - Nextwave dhe te gjitha versionet - Firm - Soft - Flash Etj.

  ju lutem kush mund te me postoj nje dump flash per nextwave S311 per ta ber JTAG. nr flashit AT49BV162AT

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: ndihm nextwave s311

  Quote Originally Posted by xhaferi View Post
  ju lutem kush mund te me postoj nje dump flash per nextwave S311 per ta ber JTAG. nr flashit AT49BV162AT
  un skam si ky aparat por vetem keto arrita te gjej dhe se di jane per nr e flashit tend apo jo

  shikoji njehere


  po dite turqisht pyet ketu
  Attached Files Attached Files

 3. #3
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: ndihm nextwave s311

  Quote Originally Posted by xhaferi View Post
  ju lutem kush mund te me postoj nje dump flash per nextwave S311 per ta ber JTAG. nr flashit AT49BV162AT
  shume veshtire te gjesh dump flash per kete aparat,nuk besoj se do te te gjej njeri keshtu qe nqs aparati ka vertet nevoj per jtag fute dhe lere ne sirtat,nqs nuk e ka te domosdoshme programimin me jtag provo ti hedhesh ndonje software.

 4. #4
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: ndihm nextwave s311

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  shikoji njehere
  WinUp1_3.5.zip‎
  S311_144A_0109ak.zip
  ky eshte softi per kete aparat , nuk eshte dump file per ta perdorur me jtag po me ane te rs232. gjithsesi mund ti hyje ne pune

 5. #5
  Senior Member xhaferi's Avatar
  Join Date
  28-11-2008
  Posts
  260
  Uploads
  10

  Re: ndihm nextwave s311

  Quote Originally Posted by <<Supervisorô>> View Post
  shume veshtire te gjesh dump flash per kete aparat,nuk besoj se do te te gjej njeri keshtu qe nqs aparati ka vertet nevoj per jtag fute dhe lere ne sirtat,nqs nuk e ka te domosdoshme programimin me jtag provo ti hedhesh ndonje software.
  faleminderit te gjitheve per ndihmen por pas disa perpjekeve arrita te bej JTAG dump flashin e lexova nga nje aparat i rregullt dhe ja hodha tjetrit bile edhe po e postoj se ndoshta mund ti duhet ndokujt .edhe nje her faleminderit te gjitheve
  Attached Files Attached Files

 6. #6
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  496
  Uploads
  1

  Re: ndihm nextwave s311

  UNE kam nje NEXTWAWE dhe e punoj me nje sw VANTAGE por me punojne vetem frekuencat ne vertikal kurse ato ne horizontal kam lexuar qe keto jane efekte anesore kur e kthen ne vantage ka ndonje zgjithje qe ta kthej nga vantage ne next. flm

 7. #7
  Senior Member xhaferi's Avatar
  Join Date
  28-11-2008
  Posts
  260
  Uploads
  10

  Re: ndihm nextwave s311

  Quote Originally Posted by efenberg View Post
  UNE kam nje NEXTWAWE dhe e punoj me nje sw VANTAGE por me punojne vetem frekuencat ne vertikal kurse ato ne horizontal kam lexuar qe keto jane efekte anesore kur e kthen ne vantage ka ndonje zgjithje qe ta kthej nga vantage ne next. flm
  Mund ta merrni zoteri ky eshte softi original n.q.s. nuk te punojn perseri frekuencat horizontale atehere keni problem fizik ne LNB
  Attached Files Attached Files

 8. #8
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: ndihm nextwave s311

  Quote Originally Posted by xhaferi View Post
  Mund ta merrni zoteri ky eshte softi original n.q.s. nuk te punojn perseri frekuencat horizontale atehere keni problem fizik ne LNB
  Flm Xhafer,

  mendoj ta ve ne Sticky kte marke se shof qe eshte interesante.

 9. #9
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  496
  Uploads
  1

  Re: ndihm nextwave s311

  XHAFERI RROFSH kisha dhe dicka te fundit ke mundesi per loader apo te perdore loaderin e vantage, di qe nextwawe eshte me modul matrix a mund ta lexoj dga ky sw ose nqs ke ndonje sw te fundit ma posto.FLM

 10. #10
  Senior Member xhaferi's Avatar
  Join Date
  28-11-2008
  Posts
  260
  Uploads
  10

  Re: ndihm nextwave s311

  sw qe te dergova e lexon dga loaderin mund ta perdoresh ate qe keni por n.q.s keni probleme atehere merr kete
  Attached Files Attached Files

Page 1 of 16 123611 ... LastLast

Similar Threads

 1. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By *Besmiri* in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 28-12-2011, 16:51:27
 2. nextwave firm chat
  By Xelmep in forum Nextwave
  Replies: 39
  Last Post: 14-10-2007, 21:01:25
 3. soft nextwave
  By LETITAN in forum Nextwave
  Replies: 0
  Last Post: 15-03-2006, 17:21:40
 4. NextWave 10000 Emu Soft 10.12.2005
  By LeOnaSHeRMie in forum Newwave
  Replies: 0
  Last Post: 20-12-2005, 10:13:55

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •