Results 1 to 4 of 4

Thread: [ndihmė]

 1. #1

  [ndihmė]

  Pershendetje, desh ta bej nje pytje lidhuer me reseverin tim , sepse nuk i di disa sene, e ishalla i mesoj ketu!

  E kam 1 reserver Technosat, kur pe kom ka THOR-i nuk po mi gjen kanalet po vetem 2 kanale, aty pe qet qe nuk po po ka sinjal per frequenca tjera, vetem dy kanale pi gjen!

  nese mundeni mem tregu ku qendron defekti!!

  flm per mirkuptim!

 2. #2
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  730
  Uploads
  87

  Re: [ndihmė]

  mirembrema ,mesa di aparati tecnosat eshte clon me lg ......ne rastin tend ka shume arsye pse nuk ti kap kanalet e thorit 1-ne keto lloj aparatesh ne shumicen e rasteve kanalet duhet ti vesh frekuencat me dore sepse tp qe kan brenda nuk jane te sakta dhe kjo varet nga update qe ke bere ose thjesht softwari2-piata nese eshte e madhe apo e vogel p.sh.ketu tek une duhet mbi1.40cm,dhe levize pak lnb dhjathtas qe te rrisesh kualitetin sepse disa kanale duan kualitet me shume persa i perket vetem ato 2 kanaleve duket qe jan frekuenca te fuqishme por mendoj se duhet te na thuash sa kualitet ke dhe cfare piate ke....

 3. #3

  Re: [ndihmė]

  piata , ėsht e madhe 120 cm! qualiteti rrethh 70 !!

 4. #4
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,588
  Uploads
  318

  Re: [ndihmė]

  Se pari
  Pasi DigiTv kaloi ne Nagra3 sbesoj se nevojitet aq shume Thor. Por gjithsesi nqs e don Thor atehere sic tha dhe Tamo me siper duhet ti vendosesh frekuencat manualisht. Frekuencat meri qe ketu FREKUENCAT E THOR

Similar Threads

 1. Question Ndihme per SAT +
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 17
  Last Post: 15-01-2011, 09:19:46
 2. Pak ndihmĖ
  By xoninet in forum Albanian / Shqip
  Replies: 7
  Last Post: 09-12-2009, 13:57:34
 3. ndihme
  By balaku in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 13-09-2009, 12:51:38
 4. Question Ndihme
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 13-08-2009, 17:27:20
 5. Question Ndihme
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 15-01-2009, 11:49:10

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •