Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Thread: Ndihm pr dekoder Samsung DSR 9500A CI

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  22-06-2010
  Posts
  12
  Uploads
  0

  Ndihm pr dekoder Samsung DSR 9500A CI

  Prshndetje t gjithve! Lexoj me kureshtje temat e forumit, por sht hera e par q ju shkruaj... E deshta ndihmn tuaj pr pr nj problem: Kam nj dekoder Samsung DSR 9500 ACI dhe deshta t di a ka ndonj program pr futjen e kodeve? Theksoj se nuk jam marr m par me kto pun dhe nuk jam dhe aq "specialist"... Ju falnderoj paraprakisht

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,272
  Uploads
  39

  Re: Ndihm pr dekoder Samsung DSR 9500A CI

  Quote Originally Posted by Anza Sat View Post
  Prshndetje t gjithve! Lexoj me kureshtje temat e forumit, por sht hera e par q ju shkruaj... E deshta ndihmn tuaj pr pr nj problem: Kam nj dekoder Samsung DSR 9500 ACI dhe deshta t di a ka ndonj program pr futjen e kodeve? Theksoj se nuk jam marr m par me kto pun dhe nuk jam dhe aq "specialist"... Ju falnderoj paraprakisht
  un se kam pasur asnjehere kte dekoder, por me sa di punon njesoj si humax5400 dmth i shkojne te njejtat elsa per hapjen e kanaleve. key.bin.

  gjithsesi eshte pak dekoder i vjeter per ditet e sotme. nuk besoj te hapi ndonje gje te madhe, rain, ndoshta dhe bis tv.

  per me teper te shpresojme te ndihloje njeri me ndonje software per ti fut kodet.

 3. #3
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,588
  Uploads
  318

  Re: Ndihm pr dekoder Samsung DSR 9500A CI

  Quote Originally Posted by Anza Sat View Post
  Prshndetje t gjithve! Lexoj me kureshtje temat e forumit, por sht hera e par q ju shkruaj... E deshta ndihmn tuaj pr pr nj problem: Kam nj dekoder Samsung DSR 9500 ACI dhe deshta t di a ka ndonj program pr futjen e kodeve? Theksoj se nuk jam marr m par me kto pun dhe nuk jam dhe aq "specialist"... Ju falnderoj paraprakisht
  Shikoji pak te dhenat se te kujt date i perket SW....HW....

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  20-06-2005
  Location
  Florence Italy
  Posts
  140
  Uploads
  0

  Re: Ndihm pr dekoder Samsung DSR 9500A CI

  Mesa di une Samsung dsr9500 a ci nuk mer patche. Ka qene dsr9500 VA CI dmth me baze via ai qe ka pasur patche.
  Gjithsesi jan oldies ato tani.

 5. #5
  Senior Member albjon's Avatar
  Join Date
  25-03-2010
  Posts
  141
  Uploads
  6

  Samsung 9500A CI

  Pershendetje!
  Konkretisht ,cfare mund te shohesh/hapesh me kete aparat , ia vlen apo jo?

 6. #6
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  300
  Uploads
  10

  Re: Samsung 9500A CI

  Duhet te bejne pune.shikoji...

 7. #7
  Senior Member njazi's Avatar
  Join Date
  03-03-2011
  Posts
  1,077
  Uploads
  404

  Re: Samsung 9500A CI

  Quote Originally Posted by albjon View Post
  Pershendetje!
  Konkretisht ,cfare mund te shohesh/hapesh me kete aparat , ia vlen apo jo?
  eshte nje teme e hapur per kete aparat --Ketu--

 8. #8

  Re: Samsung 9500A CI

  mirmbrema djema
  pashe postimet ne forum per dekorin samsung[ dsr 9500c ci]por nuk gjej infomarcion.ju lutem dua ta ve ne pune per te pare dicka

 9. #9
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,527
  Uploads
  430

  Re: Ndihm pr dekoder Samsung DSR 9500A CI

  (TE PA TESTUARA)

  Gold Ram emu 8.2_I2_All
  modify Emu _RVGOLD_V8.2_I2_All
  DSR_Studio_v1.3_
  04/12/2012
  Today Update keys
  HotBird 13.0E
  12322 h 27500 3/4
  UNIVERSAL & SCI FI


  JSC+ Sport with winCSC make CAID=500 and be patient
  tested with Samsung on 5+ 6+ 8+ the others are up and down.
  It should work on Humax too.
  Sembra vada con Humax protocollo Sssp..
  Attached Files Attached Files

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  24-10-2011
  Posts
  190
  Uploads
  0

  Re: Ndihm pr dekoder Samsung DSR 9500A CI

  mirmbrema djema
  kush ka mundsi te me postoje nje loader per dsr9500c ci...flm

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Question Samsung DSR 9500A VIA C
  By anes-zh in forum German / Deutsch
  Replies: 0
  Last Post: 01-11-2009, 21:43:30
 2. Kam dekoder "Digitall All world" ndihme per Cardsharing?
  By korg2009 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 15-09-2009, 11:49:23
 3. dekoder hd
  By mihali in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 27-01-2009, 22:16:18
 4. Info keshille dekoder i ri...
  By riky222000 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 17
  Last Post: 04-01-2009, 12:22:21
 5. samsung 9500a via ci
  By utrilla in forum Spanish / Espaol
  Replies: 1
  Last Post: 06-04-2006, 15:54:32

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •