Results 1 to 8 of 8

Thread: kerkoj ndihme per "sport premium"

 1. #1

  Unhappy kerkoj ndihme per "sport premium"

  Mirdita tė gjithėve ,
  nuk arrije te shoh dot sport premium , ne terminalin e vjeter , kam sinjal plot por nuk kam imazh(imazhi zi fare) , c'me kshilloni ju lutem ????????

  faleminderit per ndihmen tuaj .
  Niku

 2. #2
  VIP Member
  Join Date
  01-07-2008
  Posts
  371
  Uploads
  3

  Re: kerkoj ndihme per "sport premium"

  Quote Originally Posted by lupo1100 View Post
  Mirdita tė gjithėve ,
  nuk arrije te shoh dot sport premium , ne terminalin e vjeter , kam sinjal plot por nuk kam imazh(imazhi zi fare) , c'me kshilloni ju lutem ????????

  faleminderit per ndihmen tuaj .
  Niku
  e ke fjalen per satelitor apo tokso sepse satelitor jan ok

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  341
  Uploads
  3

  Re: kerkoj ndihme per "sport premium"

  Quote Originally Posted by lupo1100 View Post
  Mirdita tė gjithėve ,
  nuk arrije te shoh dot sport premium , ne terminalin e vjeter , kam sinjal plot por nuk kam imazh(imazhi zi fare) , c'me kshilloni ju lutem ????????

  faleminderit per ndihmen tuaj .
  Niku
  Shlyej gjitha kanalet dhe beji nje kerkim te plote. Ndoshta kjo te ndihmon.

 4. #4

  Re: kerkoj ndihme per "sport premium"

  TRIMI606 , nuk e di se c'farė quhet satelitor apo tokėsor (digital et analogjik ?) . Di qė kam aparatin e vjetėr "ODS 3000C " .
  Nga fakti qe nuk jetoj ne shqipėri them qė duhet pa tjetėr tė jetė satelitor ( mė fal pėr arsytimin tim primitiv po nuk mar vesh shumė nga kėto gjėra) .....
  Jam i abonuar tek Digitalbi , arrij tė shoh kanalin 3 (muzikor) tepėr mirė ,po kur vie puna tek "supersport" s'kam asgjė .
  Tek sinjali i kualitetit (Q) ėshtė 81% ndersa sinjali vete (S) ėshtė gjithashtu 76% ,
  Gjithashtu (BLEDI07) kam provuar tė riinstaloj kanalet po gjithnjė i njėjti rezultat ...... ???!!!!!!!!

  Flm pėr ndihmėn ....

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  341
  Uploads
  3

  Re: kerkoj ndihme per "sport premium"

  Quote Originally Posted by lupo1100 View Post
  TRIMI606 , nuk e di se c'farė quhet satelitor apo tokėsor (digital et analogjik ?) . Di qė kam aparatin e vjetėr "ODS 3000C " .
  Nga fakti qe nuk jetoj ne shqipėri them qė duhet pa tjetėr tė jetė satelitor ( mė fal pėr arsytimin tim primitiv po nuk mar vesh shumė nga kėto gjėra) .....
  Jam i abonuar tek Digitalbi , arrij tė shoh kanalin 3 (muzikor) tepėr mirė ,po kur vie puna tek "supersport" s'kam asgjė .
  Tek sinjali i kualitetit (Q) ėshtė 81% ndersa sinjali vete (S) ėshtė gjithashtu 76% ,
  Gjithashtu (BLEDI07) kam provuar tė riinstaloj kanalet po gjithnjė i njėjti rezultat ...... ???!!!!!!!!

  Flm pėr ndihmėn ....
  Per kanalet e Supersportit frekuenca eshte kjo: 10758V27500 fec 7/8 . Provo te skanosh kete frekuence dhe besoj do jesh ok.

 6. #6
  VIP Member
  Join Date
  01-07-2008
  Posts
  371
  Uploads
  3

  Re: kerkoj ndihme per "sport premium"

  Quote Originally Posted by lupo1100 View Post
  TRIMI606 , nuk e di se c'farė quhet satelitor apo tokėsor (digital et analogjik ?) . Di qė kam aparatin e vjetėr "ODS 3000C " .
  Nga fakti qe nuk jetoj ne shqipėri them qė duhet pa tjetėr tė jetė satelitor ( mė fal pėr arsytimin tim primitiv po nuk mar vesh shumė nga kėto gjėra) .....
  Jam i abonuar tek Digitalbi , arrij tė shoh kanalin 3 (muzikor) tepėr mirė ,po kur vie puna tek "supersport" s'kam asgjė .
  Tek sinjali i kualitetit (Q) ėshtė 81% ndersa sinjali vete (S) ėshtė gjithashtu 76% ,
  Gjithashtu (BLEDI07) kam provuar tė riinstaloj kanalet po gjithnjė i njėjti rezultat ...... ???!!!!!!!!

  Flm pėr ndihmėn ....
  kujde sepse eutelsat me nuk eshte 16e por 15.8e dhe kjo gje ndikon dmth me 76% ti num mund te shikosh supersortat mirpo leviz antenen satelitore vetem pakez ne te djadhte dmth ule pak graden east besoj me kuptove ky eshte problemi qe ke ti me ate sinjal smund te shikosh supersportat

 7. #7

  Re: kerkoj ndihme per "sport premium"

  Mirdita ,
  gjithnjė pa rezultat . Kam luajtur antenėn nė tė gjitha pozicionet e mundėshme dhe prap se prap asgjė ......
  Valė ka plot (sinjal plot dhe qualitet gjithashtu ) po s'arrij tė gjej imazh.
  Mendoj se duhet tė ndėrroj terminal , ndofta qė kanalet kan kaluar nė HD sistem (mendoj kėtė ngaqė kanalin muzikor 3 e kap po s'mar dot supersportin )
  (sot mė dhimben parat qė kam paguar ,gjithsesi )

  TRIMI606,BLEDI07 ,
  Ju falenderoj pėr ndihmėn qė mė dhatė ,
  Niku

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  24-03-2009
  Location
  Albania
  Posts
  105
  Uploads
  0

  Re: kerkoj ndihme per "sport premium"

  Me falni nese te pyes po ti ca lloj abonimi ke bere se kur thua kam sinjal po skam imazh i bie qe te kesh bere abonim te paketes digitalb (digitalb i thone pa supersport megjithese transmeton ne frekuenca te digitalbit ) pra duhet abonim tjeter per te dekriptuar supersportin .

Similar Threads

 1. Replies: 1
  Last Post: 15-06-2010, 21:21:43
 2. Replies: 0
  Last Post: 01-04-2010, 01:43:54
 3. Replies: 0
  Last Post: 16-10-2009, 21:09:55
 4. Kam dekoder "Digitall All world" ndihme per Cardsharing?
  By korg2009 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 15-09-2009, 11:49:23
 5. Replies: 0
  Last Post: 13-10-2008, 15:35:26

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •