Results 1 to 4 of 4

Thread: StarsatSR-X7300USB to SR-X6300cu/usb

 1. #1

  StarsatSR-X7300USB to SR-X6300cu/usb

  Ju lutem edhe nje here anetareve te forumit te me dergojne nje software i cili ben te mundur klonimin e starsat7300usb ne starsat6300cu/usb.

 2. #2
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: StarsatSR-X7300USB to SR-X6300cu/usb

  me duket se jan aprarate me chip ali te ndryshem...nuk jan te se njejtes familje...ndaj nuk e ben dot kete gje..

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  11-04-2010
  Posts
  158
  Uploads
  0

  Re: StarsatSR-X7300USB to SR-X6300cu/usb

  Nuk e kuptoj pse kerkon ta klonosh ai punon shume mire dhe shpejt.
  Hap te njenjtat gjera si dhe 6300.

 4. #4
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: StarsatSR-X7300USB to SR-X6300cu/usb

  Quote Originally Posted by Juristi View Post
  Ju lutem edhe nje here anetareve te forumit te me dergojne nje software i cili ben te mundur klonimin e starsat7300usb ne starsat6300cu/usb.
  O jurist, a e ke pa a ka apo nuk ka teme te hapur per STARSAT perpara se te hapesh nje tjeter ti?
  tema mbyllet, vazhdoni tek tema e starsatit.

Similar Threads

 1. Question need to know how to flash my sr-x7300usb
  By ambrator2008 in forum Gold Card and Silver Card
  Replies: 1
  Last Post: 12-04-2010, 02:27:18
 2. Update SR-X7300USB Receiver
  By imad1st in forum Satstar
  Replies: 2
  Last Post: 01-11-2009, 08:05:04
 3. StarsatSR-X6300Cu super
  By zigza in forum Starsat
  Replies: 4
  Last Post: 19-05-2008, 19:44:42
 4. Update starsatsr-x 2000
  By zzzaladin in forum General Discussions: Conditional Access Systems, Encryption and Keys
  Replies: 0
  Last Post: 22-01-2008, 01:25:12
 5. code starsatSR X 150 D
  By manemifr in forum Starsat
  Replies: 1
  Last Post: 25-03-2006, 05:30:50

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •