Results 1 to 2 of 2

Thread: Topfield 7700 HDPVR

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  30-06-2006
  Posts
  426
  Uploads
  8

  Topfield 7700 HDPVR

  A njeh ndonjeri kete receiver Topfield 7700 HDPVR, cfar mund te besh me kete a suporton CCcam dhe nese po cfar imazhi mund ti instalojme.

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Topfield 7700 HDPVR

  un kam Topfield 7700 HSCI dhe eshte HD gjithashtu por nuk besoj se i behet gje, kurse modelit tend me te degjuar e kam qe mund ti pershtatet linux por se di fare imazhi apo versioni emu kerkon.

  sidoqofte, nje gje eshte e sigurte asgje interesante sduhet te kete se pendryshe do ishte perhapur lajmi qe do punonte mire etj sepse si ky version e kane shume veta por asnje ska te reja per linux, vetem per settings.

  un e mbaj per prova dhe per feeds ose per te testuar cams etj.

Similar Threads

 1. Question TF 7700 PVR with Enigma2 Help
  By Mad_MaxRC in forum Topfield
  Replies: 0
  Last Post: 23-05-2010, 09:30:06
 2. DVBLink for HDPVR
  By sami.sami in forum DVB Software and Tools
  Replies: 2
  Last Post: 23-04-2010, 00:54:04
 3. Barry Allen for Topfield 7700
  By sami.sami in forum Topfield Software and Tools
  Replies: 1
  Last Post: 17-01-2010, 01:15:07
 4. Firmware for Lotussat 7700 CA
  By setifstar in forum Lotus Sat
  Replies: 0
  Last Post: 30-11-2007, 18:28:04
 5. G Interstar 7700 Emu
  By efeoglu in forum Golden Interstar
  Replies: 1
  Last Post: 14-04-2006, 12:52:48

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •