Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 24

Thread: Cfare aparati hd me sugjeroni?

 1. #1

  Cfare aparati hd me sugjeroni?

  Kam vendosur te blej nje dekoder hd sikurse dm800 por duke pasur te nje shoku nuk me dha ndonje pershtypje per mire ne krahasim me dm500s qe kam i cili eshte me i shpejte.
  Dikush me sugjeroi te blej nje IBOX 800 HD, ose akoma me mire IBOX 8000.
  Ju cfare mendimi keni., cili eshte me i mire me i shpejte dhe cili ka me teper mundesira..?

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Cfare aparati hd me sugjeroni?

  Quote Originally Posted by olindo View Post
  Kam vendosur te blej nje dekoder hd sikurse dm800 por duke pasur te nje shoku nuk me dha ndonje pershtypje per mire ne krahasim me dm500s qe kam i cili eshte me i shpejte.
  Dikush me sugjeroi te blej nje IBOX 800 HD, ose akoma me mire IBOX 8000.
  Ju cfare mendimi keni., cili eshte me i mire me i shpejte dhe cili ka me teper mundesira..?
  me i mire momentalisht eshte dm500 HD qe ka procesor dual core 400mhz te vertete dhe jo virtual si ai i vu+duo ose dm8000 keta dy te fundit kane broadcom 400mhz virtual dualcore, kurse dm500 hd e ka real dual core dhe ska krahasim per nga hardware.
  vetem kaq.

  sa per momentin, se ne fund viti del dm 800 hd se qe eshte dhe ai akoma me i mire por mendimi im do ishte te prisje dm7020 hd se.

  ne te gjithe gamen e dreamboxave origjinal me stabel nga te gjithe ka qene perhere dm7020.

 3. #3

  Re: Cfare aparati hd me sugjeroni?

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  me i mire momentalisht eshte dm500 HD qe ka procesor dual core 400mhz te vertete dhe jo virtual si ai i vu+duo ose dm8000 keta dy te fundit kane broadcom 400mhz virtual dualcore, kurse dm500 hd e ka real dual core dhe ska krahasim per nga hardware.
  vetem kaq.

  sa per momentin, se ne fund viti del dm 800 hd se qe eshte dhe ai akoma me i mire por mendimi im do ishte te prisje dm7020 hd se.

  ne te gjithe gamen e dreamboxave origjinal me stabel nga te gjithe ka qene perhere dm7020.
  Po, eshte e vertete ....
  Kam degjuar se ne fund te vitit del dm800 hd-se, por s'jam i sigurte se a do dal dhe dm 7020hd se pasi ky dekoder ka kohe qe s'eshte duke u evoluar.
  Pastaj se di nese dm 800hd se do jete me i mire se dm 500hd..?

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  357
  Uploads
  3

  Re: Cfare aparati hd me sugjeroni?

  Dm 500HD ndoshta eshte i mire por nje gje nuk me pelqen se i mungon porta USB 2.0.

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Cfare aparati hd me sugjeroni?

  Quote Originally Posted by bledi07 View Post
  Dm 500HD ndoshta eshte i mire por nje gje nuk me pelqen se i mungon porta USB 2.0.
  jo porta usb i zhbllokohet me nje modifikim qe i beht dhe je ok.

 6. #6
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Cfare aparati hd me sugjeroni?

  A eshte klonuar ky dekoder apo akoma? Dmth dm500 HD! Do me interesonte ta dija per klonin vetem prej cmimit qe mund te jete me i lire.

 7. #7
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Cfare aparati hd me sugjeroni?

  Quote Originally Posted by olindo View Post
  Po, eshte e vertete ....
  Kam degjuar se ne fund te vitit del dm800 hd-se, por s'jam i sigurte se a do dal dhe dm 7020hd se pasi ky dekoder ka kohe qe s'eshte duke u evoluar.
  Pastaj se di nese dm 800hd se do jete me i mire se dm 500hd..?
  po ti mer bab shkon ngaterrohesh ke greket dhe hengre ban


  smar vesh greqisht te di se mos ke postu ndonje gje te ndaluar

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  29-09-2009
  Location
  Kosova
  Posts
  210
  Uploads
  0

  Re: Cfare aparati hd me sugjeroni?

  Quote Originally Posted by olindo View Post
  Kam vendosur te blej nje dekoder hd sikurse dm800 por duke pasur te nje shoku nuk me dha ndonje pershtypje per mire ne krahasim me dm500s qe kam i cili eshte me i shpejte.
  Dikush me sugjeroi te blej nje IBOX 800 HD, ose akoma me mire IBOX 8000.
  Ju cfare mendimi keni., cili eshte me i mire me i shpejte dhe cili ka me teper mundesira..?
  une te kisha keshilluar qe ta marresh nje Azbox HD Premium Plus me sa di e ka formatin edhe mpeg4 kurse dm tjer ne mpeg2

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  357
  Uploads
  3

  Re: Cfare aparati hd me sugjeroni?

  Quote Originally Posted by beka20 View Post
  une te kisha keshilluar qe ta marresh nje Azbox HD Premium Plus me sa di e ka formatin edhe mpeg4 kurse dm tjer ne mpeg2
  Un nuk ja sygjeroj Azboxin se nuk ka suport sic ka Dreambox keshtu qe nje Dreambox HD eshte zgjidhja me e mire...

 10. #10
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Cfare aparati hd me sugjeroni?

  Quote Originally Posted by missoervin View Post
  A eshte klonuar ky dekoder apo akoma? Dmth dm500 HD! Do me interesonte ta dija per klonin vetem prej cmimit qe mund te jete me i lire.
  jo nuk eshte klonuar vetem origjinal eshte momentalisht, nese vendosni ta bleni mos u nxitoni, ose nese doni ta merrni ne ebay gjendet ne dyqanet gjermane me 319€ mos bini pre e atyre qe e shesin nga 370€ etj.

  u shit dhe nje parti me dm500 hd te vjedhur ne ebay gjithsej 10 cop me nga 210€ copa, por sapo shiti 4 cop te tjerat i terhoqi nuk dihet pse.
  qe ishin te vjedhur u mor vesh kur njeri qe e kishte blere i dha feedback negativ duke e shpjeguar arsyen.

  nje keshille, mos beni harxhime leket ne periudha te vdekura te vitit, siÁ jemi tashi.
  gjtihmone prisni si psh krishtlindje apo festa te tjera, sepse po priten shume te reja nga dreammultimedia

  dm7020 hd se
  dm800 hd se
  dm8000 hd se 3D

  Ámimet nuk dihen akoma perveÁ dm800 rreth 499€

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. Question Aparati klan (receiver sat +)
  By tir2 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 18-08-2009, 16:08:21
 2. Aparati me i perdorur nga Shqiptaret
  By SkinArt in forum Albanian / Shqip
  Replies: 20
  Last Post: 04-08-2009, 14:48:40
 3. cfar aparati me keshilloni ?
  By tilitili in forum Albanian / Shqip
  Replies: 32
  Last Post: 03-04-2009, 08:20:47
 4. Question me cfare merreni??
  By neo17 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 26
  Last Post: 15-01-2009, 11:56:53
 5. Cfare ka ndodhur me TPS?
  By BehadesgO in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 12-12-2006, 16:03:34

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •