Results 1 to 3 of 3

Thread: kam nevoje per perkthim nga greqishtja

 1. #1
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  kam nevoje per perkthim nga greqishtja

  pershendetje te gjitheve

  me sa po shof greket po na bejne ban antareve tone per arsye qe as vet spo e kuptoj.

  nese dikush nga ju din greqisht lutem ta perkthejne kete mesazhin

  Exw parei ena DM800 (clone) kai vlepo epi ena mina.
  Prin eixa DM500s alla apogoiteytika me to 800-ari giati perimena na eitan akomi pio kalitero kai grigoro alla....
  To dm800 einai poli argos kai sto ksekinima thelei poli ora na anoigi.
  Ektos kai argos sto zaping einai kai me to kiristirio , poli megalo, oxi eksipiretikos.Gia na anoiksis tin lista den patas to ok opos sinithos se oles tous dektes alla kapio alo pliktro pou den einai kai sinithismeno gia to xristi.
  O dektis kolaei poles fores...diladi me liga logia den sou dinei mia kali eikona kai eksipiretisi sto entopismou ton kanalion.
  Ayto ofilete epidi einai clone, oi kai oi original ta exoun ayta..? Diladi thelw na pw ean pernw to original tha ekei ayta ta mionektimata..?
  Thelw na parw ena dekti ( Linux) pou prosferi afta poy prosferi to DM 800 ( ENIGMA2).
  Pio na epilekso..?
  Na agorasw to DM800 hd (original)
  to VU-DUO..?
  to AZBOX..?
  na agorasw kapia ali marka..?

  dhe kte tjetrin

  Thelw tin gnomi sas pio dekti na agorasw me linux ( enigma2) ..?

  edhe kete

  @οlindo τι proxy δουλεύεις?
  Και δε σε πιάνουν οι ''σφαίρες''?

  tema eshte kjo  nese ska bere asgje te keqe dhe i kane dhene ban kot do merrem un me ata.

  do doja vetem nje perkthim sa me te sakte ne menyre qe te di ça ka thene.  kurse ketu
  http://www.satsupreme.com/showthread...-dekti-na-paro

  ja ka fshire se me arsyen duplicate post dmth post dopjo, por un me aq sa pashe pa kuptuar greqisht nuk pashe nje postim te njejte te olindos.

  mund te konfirmoni, na duhet ndihma e antareve qe dine greqisht se grekve po ju duket vetja se jane zot shpie.

 2. #2
  Member kingswood's Avatar
  Join Date
  05-07-2008
  Location
  BRISTOL.UK
  Posts
  45
  Uploads
  0

  Re: kam nevoje per perkthim nga greqishtja

  Peshendetje Fiku,

  Nuk kan than asnji sen po flasin,po ta perkthej une ;
  Te e para thote : Kam marre nji DM800 Clone dhe shoh tash nji muaj,per para kisha nji DM500S po u zhgenjeva me 800 dm prita te ishte ma i mire dhe ma i shpejte po eshte shume i avashte dhe kur ndizet nga fillimi vonon shume,dhe kur i bej zaping eshte shume i avashte,eshte i madhe ,dhe nuk eshte shume i sherbyeshem,per me hap listen nuk shtyp ok sikur te gjithe aparturat e tjera,po shtyp nji buton tjeter qe nuk eshte i perdorshem shume nga perdorusi,aparaturat bahet freezer shume her , d.m.th me pak fjale nuk te jep nji ikon dhe nji sherbim ne perdorimin e kanalit,kjo tregon se eshte clone apo dhe originali ban keshteu , d.m.th du me e mori nji original do kete keto probleme ,
  cilen me more,
  te bleje DM800 original
  VU-DOU
  AZBOX
  ate bleje naj marke tjeter,
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Thelw tin gnomi sas pio dekti na agorasw me linux ( enigma2) ..?

  Dua mendimin tuaj cila aparature me ble me linux (enigma2)
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  @οlindo τι proxy δουλεύεις?
  Και δε σε πιάνουν οι ''σφαίρες''?

  Me qa proxy ponon
  ku nuk te kapin plumat,
  __________________________________________________ _________________________________________________
  kurse ketu
  http://www.satsupreme.com/showth...-dekti-na-paro

  qa aparaturet te bleje,
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Fiku ok now ,hahahahah hahaha te fala Niku

 3. #3
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: kam nevoje per perkthim nga greqishtja

  Quote Originally Posted by kingswood View Post
  Peshendetje Fiku,

  Nuk kan than asnji sen po flasin,po ta perkthej une ;
  Te e para thote : Kam marre nji DM800 Clone dhe shoh tash nji muaj,per para kisha nji DM500S po u zhgenjeva me 800 dm prita te ishte ma i mire dhe ma i shpejte po eshte shume i avashte dhe kur ndizet nga fillimi vonon shume,dhe kur i bej zaping eshte shume i avashte,eshte i madhe ,dhe nuk eshte shume i sherbyeshem,per me hap listen nuk shtyp ok sikur te gjithe aparturat e tjera,po shtyp nji buton tjeter qe nuk eshte i perdorshem shume nga perdorusi,aparaturat bahet freezer shume her , d.m.th me pak fjale nuk te jep nji ikon dhe nji sherbim ne perdorimin e kanalit,kjo tregon se eshte clone apo dhe originali ban keshteu , d.m.th du me e mori nji original do kete keto probleme ,
  cilen me more,
  te bleje DM800 original
  VU-DOU
  AZBOX
  ate bleje naj marke tjeter,
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Thelw tin gnomi sas pio dekti na agorasw me linux ( enigma2) ..?

  Dua mendimin tuaj cila aparature me ble me linux (enigma2)
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  @οlindo τι proxy δουλεύεις?
  Και δε σε πιάνουν οι ''σφαίρες''?

  Me qa proxy ponon
  ku nuk te kapin plumat,
  __________________________________________________ _________________________________________________
  kurse ketu
  http://www.satsupreme.com/showth...-dekti-na-paro

  qa aparaturet te bleje,
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Fiku ok now ,hahahahah hahaha te fala Niku
  thank you Niku, very clear now, anyway i talked with webmaster and cleared the problem.

  rrofsh Niku,

  e sqarova, banet qe mori sot jo 1 por 3 cop ja hoqa, por kishte pas nji ban qysh ne 2007 per reklame websiti te huaj dhe ate e kishte merituar dhe sja heq dot, gjithsesi do flas dhe me ate qe i vuri banin dhe mos e heqi ai por zor eshte, se e ka shkel rregulloren.

  naten e mire.

  tema mbyllet.

Similar Threads

 1. New nevoje per ndihme
  By shkodra-ws in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 06-06-2009, 13:56:30

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •