View Poll Results: Jam dakort me Martesen kart-marrs (pairing)

Voters
215. You may not vote on this poll
 • Jam pro martess-do kompani ka t drejt mbrojtjen e produktit t saj!

  10 4.65%
 • Varet - Nse paisja(reciver) prve martess me kartn, lejon leximin e kartave t tjera pse jo!

  9 4.19%
 • Jam kundr - Un blej karten, sht e drejta ime t zgjedh se n cilin aparat perdor

  189 87.91%
 • Nuk e di- Mjafton q t punoj, s'm intereson nse kompania m kontollon!

  7 3.26%
Page 1 of 26 123611 ... LastLast
Results 1 to 10 of 254

Thread: Martesa kart-marrs (pairing)

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  29-10-2009
  Posts
  172
  Uploads
  11

  Martesa kart-marrs (pairing)

  Shok t ktij forumi, po hap nj sondazh t hapur me qllim pasqyrimin e mendimeve tona vetm me nj klik.

  Ju ftoj t votoni, natyrisht duke shprehur edhe mendimin tuaj pr votn.

  Me respekt dhe e kalofshi sa m bukur!

  P.S. Argumentat e mia per secilen pyetje:

  1. Jam pro martess-do kompani ka t drejt identifikoj dhe kontrolloj klientt e saj me qllim mbrojtjen e produktit t saj!

  2. Mvaret nga produkti- Nse paisja(reciver) prve martess me kartn, m lejon leximin e kartave t tjera, si dhe sht konkuruese me paisjet e tjera(m lejon lidhjen n LAN, PVR, suport t sofware etj) pse jo!

  3. Jam kundr martess- Un blej shrbimin, dhe sht e drejta ime t zgjedh se n ciln paisje dua ta konsumoj kt shrbim. Nuk dua t kontrollohem dhe identifikohem sesi un e prdor shrbimin!

  4. Nuk e di- Mjafton q t punoj, s'm intereson nse kompania m kontollon!

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,273
  Uploads
  39

  Re: Martesa kart-marrs (pairing)

  Quote Originally Posted by j.l.k. View Post
  Shok t ktij forumi, po hap nj sondazh t hapur me qllim pasqyrimin e mendimeve tona vetm me nj klik.

  Ju ftoj t votoni, natyrisht duke shprehur edhe mendimin tuaj pr votn.

  Me respekt dhe e kalofshi sa m bukur!

  P.S. Argumentat e mia per secilen pyetje:

  1. Jam pro martess-do kompani ka t drejt identifikoj dhe kontrolloj klientt e saj me qllim mbrojtjen e produktit t saj!

  2. Mvaret nga produkti- Nse paisja(reciver) prve martess me kartn, m lejon leximin e kartave t tjera, si dhe sht konkuruese me paisjet e tjera(m lejon lidhjen n LAN, PVR, suport t sofware etj) pse jo!

  3. Jam kundr martess- Un blej shrbimin, dhe sht e drejta ime t zgjedh se n ciln paisje dua ta konsumoj kt shrbim. Nuk dua t kontrollohem dhe identifikohem sesi un e prdor shrbimin!

  4. Nuk e di- Mjafton q t punoj, s'm intereson nse kompania m kontollon!
  ta rregullova, se pyetjet i kishe te gjata me shume se 100 shkronja prandaj i modifikova.

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  29-10-2009
  Posts
  172
  Uploads
  11

  Re: Martesa kart-marrs (pairing)

  Faleminderit Fiku75, per modifikimin e kesaj teme!

  Un jam pr t treten!

  Ka ikur koha qe ne shqiptaret te kemi jeten&shtepine&mobiljet&veshjet si fotokopje te njera tjetres!

  Une paguaj per sherbim, kjo eshte kontrata ndermjet meje dhe shitesit. Ne nje paisje, qe, bile, edhe listimi i kanaleve eshte sipas oreksit te tjereve nuk mund ta pranoj!

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  251
  Uploads
  3

  Re: Martesa kart-marrs (pairing)

  3. Jam kundr martess- Un blej shrbimin, dhe sht e drejta ime t zgjedh se n ciln paisje dua ta konsumoj kt shrbim. Nuk dua t kontrollohem dhe identifikohem sesi un e prdor shrbimin!
  Normal qe shumica e shqiptareve jane per te treten se u ka ardhe ne maje te hundes me pairingun..

 5. #5
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  374
  Uploads
  10

  Re: Martesa kart-marrs (pairing)

  3.dhe asnje fjale me shume.

 6. #6
  Senior Member simonsatell's Avatar
  Join Date
  28-11-2007
  Posts
  175
  Uploads
  11

  Re: Martesa kart-marrs (pairing)

  kundra kundra esht e pa kuptimt dhe shkelje e te drejtave te konventrave nderkomtare si autoriale po ashtu esht nje demonstrim i turpshem e arrogant ndaj klientave te tijhd hacket

 7. #7

  Re: Martesa kart-marrs (pairing)

  Edhe une jam per opsionin e trete.

  Kur nenshkruajme kontraten me kompanine (abonenetet e vjeter kane nenshkruar kontrate) po ta lexoni me kujdes ju bleni vetem sherbimin.

  Pairing eshte shkelje e paster ligjore.

 8. #8
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,273
  Uploads
  39

  Re: Martesa kart-marrs (pairing)

  Quote Originally Posted by servos.up View Post
  Edhe une jam per opsionin e trete.

  Kur nenshkruajme kontraten me kompanine (abonenetet e vjeter kane nenshkruar kontrate) po ta lexoni me kujdes ju bleni vetem sherbimin.

  Pairing eshte shkelje e paster ligjore.
  qe vetem ne Shqiperi ben vaki, dhe si hyn gjemb ne kembe kompanise qe tallet me klientet, i merr leket dhe patjeter duhet te blesh dhe kaon/kotecin.

 9. #9
  Super Moderator gertl's Avatar
  Join Date
  05-12-2008
  Location
  Hajt se folim
  Posts
  9,200
  Uploads
  1,424

  Re: Martesa kart-marrs (pairing)

  Dhe vjedhjet do vazhdojne per shume kohe nese nuk do te thyhet pairingu i DGA-se dhe tja bojne per plehra Kaonin. Me piken 3 jam plotesisht dakord. Blej karten dhe aparatin e kom vete dhe nuk eshte absolutisht nevoja te blej edhe aparatin Kaon.
  Kalofshi mire

 10. #10
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,187
  Uploads
  110

  Re: Martesa kart-marrs (pairing)

  Edhe une jam me piken e trete. Se pi dot birren me gote rakie. Ky eshte imponim.
  Do ishte mire qe plus atyre 4 pyetjeve te ishte edhe nje pike mbi abandonimin e ketyre lloj kompanive. Kam qene vete qe ne fillim i abonuar, por kam 2 vjet e me teper qe i kam abandonuar. Natyrisht ata jane fajtor qe tallen me klientet, por jemi ne klientet qe tolerojme talljen.
  Ketu ku banoj gjithkend qe njof une nga shqiptaret te gjithe jane te 'martuar' me kaonet, qe ngelen duke i derguar te tekniket se ve probleme kane.
  Se mohoj, boll perpjekje kam bere per ti 'divorcuar' , por s'heqin qe s'heqin dore. Prandaj tallen ata se e gjejne terrenin gati.

Page 1 of 26 123611 ... LastLast

Similar Threads

 1. New How to Smartcard / Postprocessing / Pairing / Disassemblen?
  By TATAROS in forum General Discussions: Conditional Access Systems, Encryption and Keys
  Replies: 1
  Last Post: 22-04-2014, 20:46:33
 2. cam firmware Strong Pairing CI+ cam
  By joolzg in forum General Discussions: Cams
  Replies: 0
  Last Post: 16-05-2012, 14:35:35
 3. omnia et duo card : pairing pirate ?
  By zed44 in forum French / Franais
  Replies: 12
  Last Post: 03-02-2012, 09:37:19
 4. Martesa kart-marrs (pairing)
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 22-11-2011, 15:05:44
 5. Replies: 10
  Last Post: 12-10-2010, 12:28:22

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •