Page 89 of 92 FirstFirst ... 396479848788899091 ... LastLast
Results 881 to 890 of 915

Thread: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

 1. #881
  Senior Member
  Join Date
  05-01-2009
  Posts
  366
  Uploads
  14

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Dixhitalizimi i Transmetimeve Televizive Toksore pr Tiran, Durrs e Shkodr.
  DigitAlb ju njofton se ka nisur proesi prfundimtar i Dixhitalizimit t Transmetimeve Televizive Toksore pr Tiran, Durrs e Shkodr.

  Dhe pr kt arsye, Abonentt me dekodera t vjetr SD, duhet t pajisen patjetr me Dekoderin e ri T2 HD,
  sepse pas dats 20 Prill, Abonimet ekzistuese, Abonimet e reja apo Riabonimet n donjrn prej Paketave t DigitAlb, do t mundsohen vetm nprmjet ktij dekoderi t ri!!!

  E pr m tepr dekoderi i ri T2 HD, sht i domosdoshm pr t par edhe kanalet e lira pa pages.

  PROJEKTI_dga_info.png
  Plus q me t njjtin abonim, do t prfitoni:
  M shum kanale Televizive!
  M shum kanale n High Definition!
  M shum funksione shtes n menu!

  Ejani prej dates 15 Prill deri m dat 15 Maj dhe Prfitojeni me mimin Ofert, pr vetm 3,900 Lek!
  (sepse pas ksaj date, mimi do jet m i lart)
  Por, jua japim Falas nse bni Abonim PREMIUM 12 Mujor apo keni br nj t till, duke patur minimalisht 3 muaj koh nga data e mbarimit.
  Premium 12 muaj

  Pr m tepr informacion dhe sqarim t detajuar, vizitoni pikat tona zyrtare t shitjes DigitAlb ose online n digitalb.al

 2. #882
  Senior Member
  Join Date
  05-01-2009
  Posts
  366
  Uploads
  14

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Njoftim pr datn prfundimtare t mbylljes s transmetimeve analoge n allotmentet Tiran-Durrs

  Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA), n zbatim t ligjit nr. 97/2013 “Pr mediat audiovizive n Republikn e Shqipris”, i ndryshuar dhe Strategjis pr Kalimin nga Transmetimet Analoge n Transmetimet Numerike, miratuar me Vendimin e Kshillit t Ministrave nr. 292, dat 02.05.2012, si institucioni q mban rol themelor n procesin e kalimit n transmetimet numerike, njofton se data prfundimtare e mbylljes s transmetimeve analoge n qarqet Tiran e Durrs sht data 30 qershor 2017.

  Pr sa m sipr, AMA ju trheq vmendjen t gjith subjekteve audioviziv q ushtrojn veprimtari televizive analoge, t marrin masat pr t mbshtetur programin e tyre n rrjetin numerik t RTSH ose n njrin prej rrjeteve numerike kombtare t licencuara nga AMA.

  Nga ana tjetr, AMA krkon nga publiku i cili prfiton transmetimet televizive nprmjet teknologjis analoge, t pajiset me marrs digjital (dekoder t tipit DVB-T2) , pasi n t kundrt, mbas dats 30.06.2017, nuk do t mund t shoh m transmetime televizive.

 3. #883
  Senior Member
  Join Date
  05-01-2009
  Posts
  366
  Uploads
  14

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  LISTA E NUMRIT LOGJIK T SHRBIMEVE PROGRAMORE AUDIOVIZIVE

  1 "RTSH 1"
  2 "RTSH 2"
  3 "RTSH 3"
  4 Top-Channel / Klan TV *
  5 Klan TV / Top-Channel *
  6 "Klan +"
  7 "Vizion +"
  8 News 24 TV
  9 TV ABC News
  10 TV Ora News
  11 "Report TV"
  12 TV Scan
  13 TV UTV Education
  14 Nesr TV
  15 TV Channel One
  16 Club TV
  17 "TV SHIJAK"
  18 TV Adriamed
  19 TV A1 Report
  20 "Agon Channel"
  21 IN TV"
  22 TV Kuksi
  23 TV BBF
  24 TV Planet
  25 TV Tirana
  26 TV Apollon
  27 TV Kombi
  28 TV Rozafa Motiv
  29 "TV Lezha"
  30 TV M+
  31-40 Rezervuar pr licencime TV OSHP Rajonale deri n afatin e vlefshmrin s kritereve t rregullores: 31.12.2017
  41 "RTSH Film"
  42 "RTSH Sport"
  43 "RTSH Shqip"
  44 "RTSH Muzik"
  45 "Top News"
  46-54 Rezervuar pr programe tematike kombtare pa pages
  55 TV Star Plus
  56 TV Bulqiza
  57 TV Sot 7
  58 TV Mati
  59 TV Lobi
  60 TV AVN
  61 TV Kopliku
  62 TV Alpo
  63 TV Skampa
  64 TV Magic
  65 TV Puka
  66 TV 4+
  67 "TV Channel 1
  68 TV Klaudiana
  69 One Tv Vlora
  70 TV 6+1
  71 TV Bajram Curri
  72 TV Kruja
  73 TV Antena Nord
  74 TV Blu Sky
  75 TV Channel 7
  76 TV Margit
  77 TV Elrodi
  78 TV Best
  79 TV Fokus
  80 TV Berati
  81 TV Vlora Channel
  82 TV 6
  83 TV Saranda
  84 "TV Tele Joni"
  85 TV Jug
  86 Elbasan TV
  87 Glob TV
  88 TV Re.Al
  89-99 Rezervuar pr licencime TV OSHP Lokale deri n afatin e vlefshmris s kritereve t rregullores: 31.12.2018
  101 "RTK"
  102 "Klan Kosova"
  103 "RTV 21"
  104 "TV 5"
  105-199 Rezervuar pr programet e prgjithshme kombtare, rajonale, lokale publike dhe private q transmetohen hapur
  201-299 Rezervuar pr programet e prgjithshme kombtare, rajonale, lokale publike dhe private q transmetohen hapur
  301-399 Rezervuar pr programet Pay TV q do t licencohen n t ardhmen
  401 - 433 Digitalb Pay TV
  434 - 466 Top Channel Pay TV
  467 - 499 ADTN Pay TV
  501 - 533 Vizion + Pay TV

 4. #884
  Senior Member
  Join Date
  05-08-2013
  Location
  Europe
  Posts
  202
  Uploads
  8

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  RAI 4K

  Satellite: HotBird 13B/13C/13D (13.0E)
  Sistema: DVB-S2
  Frequenza: 12.399 MHz
  Polarizzazione: Orizzontale
  SymbolRate: 27.500 KSymb/s
  Inversione: Auto
  FEC: 2/3
  Modulazione: 8PSK
  Roll-off: 0.35
  Pilot: Auto

 5. #885
  Senior Member
  Join Date
  07-02-2007
  Posts
  231
  Uploads
  0

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Quote Originally Posted by bootlogo View Post
  RAI 4K

  Satellite: HotBird 13B/13C/13D (13.0E)
  Sistema: DVB-S2
  Frequenza: 12.399 MHz
  Polarizzazione: Orizzontale
  SymbolRate: 27.500 KSymb/s
  Inversione: Auto
  FEC: 2/3
  Modulazione: 8PSK
  Roll-off: 0.35
  Pilot: Auto
  Frekuenca ishte 12576..

  Tani q e provova, nuk kishte programacion... Ose mund Te kete qene I kriptuar

 6. #886
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  750
  Uploads
  1

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Quote Originally Posted by bledar View Post
  Frekuenca ishte 12576..

  Tani q e provova, nuk kishte programacion... Ose mund Te kete qene I kriptuar
  Sonte ne orn 21 20 ka nje program mbi Venecian, nuk di ne do te jete i kriptuar a jo...Te shpresojm te jete free...

 7. #887
  Senior Member
  Join Date
  05-08-2013
  Location
  Europe
  Posts
  202
  Uploads
  8

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Quote Originally Posted by bledar View Post
  Frekuenca ishte 12576..

  Tani q e provova, nuk kishte programacion... Ose mund Te kete qene I kriptuar
  Hyn ne programacion me mesnaten e dates 16 qershor.

 8. #888
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,584
  Uploads
  286

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Sky dhe Perform Group sigurojn t drejtat pr Champions League n Gjermani

  Pr her t par n historin e UEFA Champions League, t gjitha lojrat do t shfaqen ekskluzivisht n pay-TV n Gjermani dhe Austri nga sezoni 2018/19 deri n sezonin 2020/21.
  Sky Deutschland siguroi t drejtat televizive pr t gjitha platformat e shprndarjes dhe do t vazhdoj t transmetoj ndeshjet nprmjet satelitit, kabllit, IPTV dhe web / mobile TV (Sky Go dhe Sky Ticket). Detajet financiare nuk u zbuluan. Sipas spekulimeve t industris, Sky Deutschland dhe Perform Group do t paguajn nj shum prej rreth 600 milion euro pr t drejtat ekskluzive n tre sezone. Me kalimin e kohs pr fillimin e periudhs s t drejtave t reja, t dyja kompanit duan t shpallin detaje t mtejshme rreth marrveshjes s tyre.Perform Group me baz Mbretrin e Bashkuar do t transmetoj nj przgjedhje t lojrave n portalin sportiv DAZN.

 9. #889
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,584
  Uploads
  286

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Sky siguron n Itali t drejtat e Champions League

  Sky ka siguruar t drejtat ekskluzive pr transmetimin e UEFA Champions League dhe Europa League n Itali, duke mposhtur median e tij rivale Mediaset.

  Sky do t ket t drejtn e ekskluzivitetit n t gjitha ndeshjet e UEFA Champions League dhe Europa League nga sezoni 2018/19 deri n 2020/21. Tashm Mediaset ka mbshtetur ankandin e Serie A dhe Lega Serie A q po planifikon t filloj prsri procesin e tenderit.
  Sezoni i ri i Ligs s Kampionve do t shfaq katr skuadra italiane, nj m shum se n vitet e mparshme.

  Me lancimin e Sky Q n tregun italian n 2018, ndeshjet e przgjedhura do t transmetohen edhe n formatin Ultra HD

 10. #890
  Senior Member
  Join Date
  05-01-2009
  Posts
  366
  Uploads
  14

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Njoftim i vlefshm pr abonentt e DigitAlb Toksor n Tiran e Durrs!
  Duket si lam i mire !!
  12.jpg

Page 89 of 92 FirstFirst ... 396479848788899091 ... LastLast

Similar Threads

 1. Old Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1002
  Last Post: 15-11-2013, 07:33:39
 2. Old Mbyllur-Vetm Lajme t reja! Jo Chat!
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1065
  Last Post: 08-11-2010, 11:37:57
 3. Replies: 904
  Last Post: 27-09-2010, 16:04:16
 4. New nagra 3. te reja
  By studiounivers in forum Albanian / Shqip
  Replies: 132
  Last Post: 16-06-2009, 19:09:33
 5. si te shtoj Tp te reja ...
  By alenelb in forum Albanian / Shqip
  Replies: 16
  Last Post: 27-02-2007, 12:41:29

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •