Page 100 of 101 FirstFirst ... 507590959899100101 LastLast
Results 991 to 1,000 of 1001

Thread: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

 1. #991
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,887
  Uploads
  524

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Televisioni publik japonez fillon trasmetimet ne formatin 8K nga 1 dhjetori i ketij viti,kjo mbas gati dy vjet trasmetimi ne menyre tranzitore dhe kur akoma ne bote akoma nuk eshte shtrire perfundimisht formati 4K

  Lajmin e plote mund ta lexoni ne gjuhen italiane ketu

 2. #992
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,887
  Uploads
  524

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Per te gjithe ata qe kane tv dhe dekoder 4k, rai ka bere njoftimin qe ndeshjet e liges se kampioneve( Champions League ) do te trasmetohen edhe ne formatin 4k ultra HD,ne kanalin 210 te platformes tivusat ne satelitin hotbird 13 est

  Burimi lajmit ketu

 3. #993
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,733
  Uploads
  290

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Frekuenca 11177 vertikal
  VB-S2X/16APSK
  HEVC
  34286 23/36 TrkSat 8K
  Sateliti Turksat 42 est filloi testet e 8K

 4. #994
  Senior Member
  Join Date
  01-01-2016
  Posts
  118
  Uploads
  3

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Tring po transmeton Free ne tokesor dhe satelit

 5. #995
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,733
  Uploads
  290

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Quote Originally Posted by trahana View Post
  Tring po transmeton Free ne tokesor dhe satelit
  Gjithashtu dhe dga ne satelit free jane sa per ditet e festave

 6. #996
  Senior Member
  Join Date
  03-12-2015
  Posts
  157
  Uploads
  0

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Data 6 Dhjetor do t t jet dita kur do t nis transmetimi i kanalit all news n partneritet me CNN.  https://www.imalbania.com/nis-numeri...-televizionit/


  kush me gjen linkun e ketij program iptv

 7. #997
  Moderator enigma>2's Avatar
  Join Date
  07-02-2014
  Location
  Sat Supreme
  Posts
  1,002
  Uploads
  21

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  sot nisi transmetimet kanali me iri ne tregun mediatik informativ ne Shqiperi A2-CCN

  ne freguencen C34 578MHz

 8. #998
  Moderator enigma>2's Avatar
  Join Date
  07-02-2014
  Location
  Sat Supreme
  Posts
  1,002
  Uploads
  21

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Eutelsat 16est

  Tring Tv

  all packages

  11427 V 27500

  11400 V 13845

  transmeton Free

 9. #999
  Moderator enigma>2's Avatar
  Join Date
  07-02-2014
  Location
  Sat Supreme
  Posts
  1,002
  Uploads
  21

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Eutelsat 16est

  Tring Tv

  all packages

  11427 V 27500

  11400 V 13845

  Transmetojn pa kriptim sonte

 10. #1000
  Senior Member
  Join Date
  05-01-2009
  Posts
  393
  Uploads
  14

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  NJOFTIM MBI PROCESIN E DIGJITALIZIMIT T TRANSMETIMEVE TELEVIZIVE N QARQET TIRAN E DURRS SI DHE PR QARKUN E VLORS

  Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) njofton se mbyllja e transmetimeve analoge televizive n qarqet Tiran dhe Durrs parashikuar pr n datn 15 janar 2019, shtyhet pr n datn 1 Shtator 2019.
  N kto dy qarqe, aktualisht bashk ekzistojn t dyja teknologjit e transmetimit, si ato analoge ashtu edhe ato numerike, kjo metod simultane transmetimi e cila garanton vazhdimsin e marrjes s transmetimeve televizive edhe gjat periudhs tranzitore, do t vijoj deri n datn 1 Shtator 2019.
  Kujtojm se, pr familjet tashm t pajisura me dekoder, vijojn transmetimet digjitale toksore t cilat sigurojn cilsi t lart n 36 kanale televizive pa pages.
  AMA mban n konsiderat se n qarqet Tiran dhe Durrs sht prqendruar numri m i madh i banorve dhe evidentohet, bazuar n t dhnat e deritanishme nga operatort ekonomik tregtar, se ende nuk sht siguruar sasia e mjaftueshme e dekoderave t tipit DVB-T2. Gjithashtu, duke mbajtur parasysh vendimin nr. 547/2018 t Autoritetit t Konkurrencs, q rekomandon rritjen e sensibilizimit ndaj opinionit publik, pr qarqet e Tirans dhe Durrsit, por edhe n qarqet n vijim ku pritet t ndodh digjitalizimi, AMA vijon punn pr prmirsimin e fushats informuese pr publikun, prfshir edhe ndryshimin e prmbajtjes s spoteve informuese, njoftimeve, apo zgjerimin e kanaleve t komunikimit.
  Kuadri ligjor q normon procesin e digjitalizimit krkon domosdoshmrisht pajisjen e plot t audiencs me marrs numerik, ose dekodera, n mnyr q t garantohet vazhdimsia e marrjes s transmetimeve televizive edhe gjat ksaj periudhe tranzitore.
  Pr kt qllim, AMA vijon t nxis operatort e tregut q t sigurojn sasin e mjaftueshme t ktyre pajisjeve, me qllim finalizimin e ktij objektivi n qarqet Tiran dhe Durrs.
  Ndrkoh, AMA po finalizon zbatimin e procesit t digjitalizimit t transmetimeve televizive edhe n qarkun e Vlors, ku sht i njjti afat i mbylljes s sinjalit analog, 1 Shtator 2019. Edhe n kt qark jan ndezur transmetimet numerike t operatorit publik dhe t disa prej atyre private kombtare, prej t cilave ofrohet rreth dyfishi i kanaleve televizive pa pages, pr ato familje q jan pajisur me dekoder DVB-T2.

  Autoriteti i Mediave Audiovizive
  11 Janar 2019

Similar Threads

 1. Old Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1002
  Last Post: 15-11-2013, 07:33:39
 2. Old Mbyllur-Vetm Lajme t reja! Jo Chat!
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1064
  Last Post: 08-11-2010, 11:37:57
 3. Replies: 904
  Last Post: 27-09-2010, 16:04:16
 4. New nagra 3. te reja
  By studiounivers in forum Albanian / Shqip
  Replies: 132
  Last Post: 16-06-2009, 19:09:33
 5. si te shtoj Tp te reja ...
  By alenelb in forum Albanian / Shqip
  Replies: 16
  Last Post: 27-02-2007, 12:41:29

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •