Page 90 of 90 FirstFirst ... 40658085888990
Results 891 to 897 of 897

Thread: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

 1. #891
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,527
  Uploads
  280

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Sky dhe Perform Group sigurojn t drejtat pr Champions League n Gjermani

  Pr her t par n historin e UEFA Champions League, t gjitha lojrat do t shfaqen ekskluzivisht n pay-TV n Gjermani dhe Austri nga sezoni 2018/19 deri n sezonin 2020/21.
  Sky Deutschland siguroi t drejtat televizive pr t gjitha platformat e shprndarjes dhe do t vazhdoj t transmetoj ndeshjet nprmjet satelitit, kabllit, IPTV dhe web / mobile TV (Sky Go dhe Sky Ticket). Detajet financiare nuk u zbuluan. Sipas spekulimeve t industris, Sky Deutschland dhe Perform Group do t paguajn nj shum prej rreth 600 milion euro pr t drejtat ekskluzive n tre sezone. Me kalimin e kohs pr fillimin e periudhs s t drejtave t reja, t dyja kompanit duan t shpallin detaje t mtejshme rreth marrveshjes s tyre.Perform Group me baz Mbretrin e Bashkuar do t transmetoj nj przgjedhje t lojrave n portalin sportiv DAZN.

 2. #892
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,527
  Uploads
  280

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Sky siguron n Itali t drejtat e Champions League

  Sky ka siguruar t drejtat ekskluzive pr transmetimin e UEFA Champions League dhe Europa League n Itali, duke mposhtur median e tij rivale Mediaset.

  Sky do t ket t drejtn e ekskluzivitetit n t gjitha ndeshjet e UEFA Champions League dhe Europa League nga sezoni 2018/19 deri n 2020/21. Tashm Mediaset ka mbshtetur ankandin e Serie A dhe Lega Serie A q po planifikon t filloj prsri procesin e tenderit.
  Sezoni i ri i Ligs s Kampionve do t shfaq katr skuadra italiane, nj m shum se n vitet e mparshme.

  Me lancimin e Sky Q n tregun italian n 2018, ndeshjet e przgjedhura do t transmetohen edhe n formatin Ultra HD

 3. #893
  Senior Member
  Join Date
  05-01-2009
  Posts
  360
  Uploads
  14

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Njoftim i vlefshm pr abonentt e DigitAlb Toksor n Tiran e Durrs!
  Duket si lam i mire !!
  12.jpg

 4. #894
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,527
  Uploads
  280

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  AMA zbulon listn zyrtare LCN t kanaleve digjitale. Pozicioni 4 dhe 5 n short, Vizion Plus vendoset n LCN 7 pas Klan Plus

  Autoriteti i Mediave Audiovizive n nj mbledhje t bordit, ka miratuar numrin logjik t kanaleve televizive shqiptare e njohur ndryshe si LCN (Logical Channel Number) n vazhdimsi t procesit t digjitalizimit.
  LCN me shkurtim t ri n shqip si NPL, prcakton numrin se n cilat kanale do t pozicionohen televizionet shqiptare.N 3 numrat e par t LCN, sht pozicionuar RTSH me tre kanalet e tij 2 n formatin HD dhe nj n SD. Ndrkoh vendi i katrt dhe i pest mbetet ende vakant ku dy kanalet q do t pozicionohen jan Top Channel dhe Televizioni Klan, si kanale kombtare. NLP i Top Channel dheTv Klan” do t prcaktohen pas zhvillimit t procedurs s shortit t parashikuar n rregulloren “Pr prcaktimin e kritereve dhe procedurave pr renditjen e shrbimeve audio dhe/ose audiovizive q mbshteten n rrjete numerike”, miratuar me vendimin nr. 218, dat 12.10.2016 t AMA-s, e ndryshuar.
  Ndrkoh pardoks sht pozicionimi i Klan Plus, kanalit t dyt t paktes digjtiale t Televizionit Klan n vendin e gjasht, ndrkoh q Vizion Plus i cili s fundmi mori licensn e operimit si TV kombtar rradhitet i shtati. Ndrkoh, q duhej t ishte e kundrta, pasi ky i fundit sht kanal me transmetim kryesor programi, ndrkaq Klan Plus sht kanal dytsor.
  N kanalet digjitale toksore q do t operojn n Shqipri do t jen edhe ato Kosovare, prkatsisht RTK (pjes e pakets s RTSH) me numrin 101, Klan Kosova numri 102, RTV 21 do t pozicionohet n numrin 103.
  Kanalet NLP 401 – 433 do t jen pjes e Digitalb si Pay TV, Kanalet 434 – 466 i prkasin Top Channel si Pay TV 467 – 499, kanalet ADTN si Pay TV, kanalet 501 – 533 pr Vizion + Pay TV e njohur ndryshe si TRING. Ktu shohim edhe nj abuzim tjetr prsa i prket kanaleve Pay TV. Plot 98 Kanale do t dedikohen pr paketn Digitalb, e cila edhe pse do t ket 33 kanale ligjrisht, do t transmetoj edhe n kanalet e Top Channel dhe t ADTN, kjo e fundit sht nj kompani e re dhe pothuajse inekzistente sa i prket tregut mediatik n pronsi t Digitalb.
  Kanali Agon Channel i cili tashm konsiderohet “i vdekur” pasi nuk ka asnj form transmetimit t tij vazhdon t egzistoj n kanalet e digjitalizimit, duke mos patur ende nj televizion i cili t ket bler frekuencn e tij t transmetimit.

 5. #895
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,527
  Uploads
  280

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  AMA m 3 korrik mbyll transmetimet analoge n qarkun e Beratit

  Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA), n zbatim t ligjit nr. 97/2013 Pr mediat audiovizive n Republikn e Shqipris, i ndryshuar dhe Strategjis pr Kalimin nga Transmetimet Analoge n Transmetimet Numerike, miratuar me Vendimin e Kshillit t Ministrave nr. 292, dat 02.05.2012, njofton se procesi i digjitalizimit t transmetimeve audiovizive do t vijoj n qarkun e Beratit, dat 3 Korrik 2017. Ky sht afati prfundimtar pr mbylljen e transmetimeve analoge n kt qark.
  Pr sa m sipr, AMA trheq vmendjen pr t gjith subjekteve audioviziv q ushtrojn veprimtari televizive analoge n qarkun e Beratit, n marrjen e masave pr t mbshtetur programin e tyre n rrjetin numerik t RTSH-s, ose n njrin prej rrjeteve numerike kombtare t licencuara nga AMA.
  Nga ana tjetr, AMA krkon nga publiku i cili prfiton transmetimet televizive nprmjet teknologjis analoge, t pajiset me marrs digjital (dekoder t tipit DVB-T2), pasi n t kundrt, mbas dats 3 Korrik 2017, nuk do t mund t shoh m transmetime televizive n kt qark.

 6. #896
  Member MaGnuS.'s Avatar
  Join Date
  18-03-2017
  Location
  SatSupreme
  Posts
  62
  Uploads
  0

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Zbulohet renditja e kanaleve dixhitale, edhe pak dit... AMA ka zyrtarizuar listn dhe renditjen e kanaleve shqiptare, kombtare dhe atyre lokale n dekoderat dhe marrsit toksor DVB-T2, tashm n gjith vendin kanalet do t ken t njjtin numr rendor dhe me short tani do t vendoset vetm pozicionet n kanalet LCN 4 dhe 5, ku do t pozicionohen dy kanalet kombtare TV KLAN HD & TOP CHANNEL HD. Tre kanalet e para jan pr 3 kanalet e RTSH, m pas lista vazhdon me Klan Plus t pozicionuar n vendin e 6 dhe Vizion Plus n vendin e 7 m pas renditen gjith kanalet e lajmeve, kanalet lokale, tematike, ndrsa gjithka mbyllet me kanalet me pages ku t gjith rrjetet private kombtare me prjashtim t TV KLAN do ofrojn kanale me pages. Nga kanali 401-433 do t ndiqni kanalet me pages t Digitalb, 434-466 kanalet me pages t Top Channel dhe nga 467-499 kanalet e ADTN q pritet t ndiqen t gjitha me nj abonim n paketat e Digitalb. Kanalet 501-533 jan kanalet me pages t Vizion Plus, ku pritet t jen kanalet e Tring. Pr her t par shikuesit tani do t mund t ndjekin falas edhe kanale nga Kosova si RTK1 (kanali 101), KLAN KOSOVA (kanali 102), RTV21 (kanali 103). Kjo sht vetm lista fillestare, pasi shum shpejt surpriza, kanale t reja do t vijn falas pr ju, nga TV KLAN kemi t konfirmuar q do ket kanale tematike muzikore, filmash, programe pr fmij dhe telemarketing. Mos harroni 30.Qershor Tirana dhe Durrsi fikin transmetimet analoge, 3 dit m von n 3.Korrik n Berat nuk ka m transmetime analoge. Procesi do vijoi m pas n qarqet e tjera t vendit.
  Lista e kanaleve digjitale e cila do t ndryshoj (do t ket disa kanale m pak, disa m shum n varsi t vendndodhjes suaj), por kanalet kryesore do t ken mbulim me sinjal kombtar.
  1. RTSH 1
  2. RTSH 2
  3. RTSH 3
  4. **** Tvklan / TOP CHANNEL
  5. **** Top Channel / TV KLAN
  6. KLAN PLUS
  7. VIZION PLUS
  8. NEWS 24
  9. ABC NEWS
  10. ORA NEWS
  11. REPORT TV
  12. TV SCAN
  13. UTV EDUCATION
  14. NESR TV
  15. CHANNEL ONE
  16. CLUB TV
  17. TV SHIJAK
  18. TV ADRIAMED
  19. A1 REPORT
  20. Agon Channel
  21. INtv Albania
  22. TV KUKSI
  23. BBF
  24. TVPLANET
  25. TV TIRANA
  26. TV APOLLON
  27. TV KOMBI
  28. TV ROZAFA MOTIV
  29. TV LEZHA
  30. TV M+
  31-40 / kanale rajonale
  41. RTSH FILM
  42. RTSH SPORT
  43. RTSH SHQIP
  44. RTSH MUZIK
  45. TOP NEWS
  46-54/ Kanale tematike kombtare FALAS
  55. STAR PLUS
  56. TV BULQIZA
  57. SOT7
  58. TV MATI
  59. TV LOBI
  60. AVN
  61. TV KOPLIKU
  62. TV ALPO
  63. TV SKAMPA
  64. TV MAGIC
  65. TV PUKA
  66. TV4+
  67. TV CHANNEL1
  68. TV KLAUDIANA
  69. ONE TV VLORA
  70. TV 6+1
  71. TV BAJRAM CURRI
  72. TV KRUJA
  73. TV ANTENA NORD
  74. TV BLU SKY
  75. TV CHANNEL 7
  76. TV MARGIT
  77. ELRODI TV
  78. TV BEST
  79. TV FOKUS
  80. TV BERATI
  81. VLORA CHANNEL
  82. TV6
  83. TV SARANDA
  84. TELE JONI
  85. TV JUG
  86. ELBASAN TV
  87. GLOB TV
  88. TV RE.AL
  89-99/ kanale lokale
  101. RTK1
  102. KLAN KOSOVA
  103. RTV21
  104. TV5
  105-300/ kanale papages
  301-399/ kanale PayTV q do licensohen n tē ardhmen
  401-433 / kanale PayTV (me pages) DIGITALB
  434-466 / kanale PayTV (me pages) TOP CHANNEL
  467-499 / kanale PayTV (me pages) ADTN
  501-533 / kanale PayTV (me pages) VIZION PLUS

 7. #897
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,527
  Uploads
  280

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Dixhitalizimi/Report TV do t ket numrin 11 tek telekomanda
  Pas dats 3 korrik 2017 procesi i digjitalizimit t transmetimeve audiovizive do t vijoj n Qarkun e Beratit.
  Ndrkoh Autoriteti i Mediave Audiovizive krkon nga publiku i cili prfiton transmetimet televizive nprmjet teknologjis analoge,
  t pajiset me marrs digjital (dekoder t tipit DVB-T2), pasi n t kundrt, mbas dats 3 Korrik 2017,
  nuk do t mund t shoh m transmetime televizive n kt qark. Brenda muajt shtator procesi i digjitalizimit t transmetimeve audiovizive
  do t prfshir qarqet e Tirans, Fierit, Vlors e Kors.

Page 90 of 90 FirstFirst ... 40658085888990

Similar Threads

 1. Old Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1002
  Last Post: 15-11-2013, 06:33:39
 2. Old Mbyllur-Vetm Lajme t reja! Jo Chat!
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1065
  Last Post: 08-11-2010, 10:37:57
 3. Replies: 904
  Last Post: 27-09-2010, 16:04:16
 4. New nagra 3. te reja
  By studiounivers in forum Albanian / Shqip
  Replies: 132
  Last Post: 16-06-2009, 19:09:33
 5. si te shtoj Tp te reja ...
  By alenelb in forum Albanian / Shqip
  Replies: 16
  Last Post: 27-02-2007, 11:41:29

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •