Results 1 to 3 of 3

Thread: Jtag

 1. #1
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Jtag

  Pershendetje
  Kush mund te me thote nese mund te behet jtag permes LapTop-it, a egziston ndonje kabull(adoptues) qe kabulli jtag te lidhet me lap-top-in si ne rastin e rs232 qe lidhet me adoptuesin(usb to rs232) e tij. Ne rast se ka do me nevojitej emri qe ta kerkoj.
  Nuk kam PC ne shtepi vetem lap-top perdor dhe dua ti bej jtag nje prej dekodereve.

  Ju faleminderit

 2. #2
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Jtag

  po mund te behet..mjafton te gjesh nje kabell qe eshte me usb dhe jo me paralel..ke ne ebay sa te dush..ose bli nje nje kabell qe esht nga nje ane paralel dhe nga ana tjeter usb..lidhe me pas me paralelin e jtag..dhe kaq

 3. #3
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Jtag

  Quote Originally Posted by <<Supervisor™>> View Post
  po mund te behet..mjafton te gjesh nje kabell qe eshte me usb dhe jo me paralel..ke ne ebay sa te dush..ose bli nje nje kabell qe esht nga nje ane paralel dhe nga ana tjeter usb..lidhe me pas me paralelin e jtag..dhe kaq
  Faleminderit Supervisor
  Te dyqani isha sot, i erdha perqark por isha i pasigurte ta merrja se i kam blere ca kablla gabim ne te shkuaren.
  Tani qe shof foton qe ke postuar e kuptoj gabimin qe kam bere.Kush pret deri te henen......

Similar Threads

 1. JTAG for all dsr
  By aflou in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 37
  Last Post: 13-05-2016, 13:11:04
 2. jtag
  By pieuvre4 in forum French / Français
  Replies: 2
  Last Post: 28-04-2010, 10:49:25
 3. Jtag
  By cad60 in forum M-Vision
  Replies: 3
  Last Post: 04-03-2007, 09:52:11
 4. jtag
  By chistera™ in forum General Discussion: Programmers
  Replies: 2
  Last Post: 29-09-2006, 11:14:41
 5. need help jtag
  By shabis in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 0
  Last Post: 09-02-2006, 12:15:29

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •