Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 41

Thread: Nagravision 3

 1. #1
  Super Moderator gertl's Avatar
  Join Date
  05-12-2008
  Location
  Hajt se folim
  Posts
  9,387
  Uploads
  1,424

  Nagravision 3

  Pershendetje
  Ka ndonjeri informacion me te zgjeruar ose me sakte ca po ndodh me Nagra 3. Pervec faktit qe edhe 5 dite nga dita e sotme do dalin celsat e rinj. Apo eshte thjesht nje spekullim i radhes?
  Kalofshi mire

 2. #2
  Senior Member warezshkoder's Avatar
  Join Date
  04-09-2010
  Posts
  178
  Uploads
  1

  Re: Nagravision 3

  Vertet jemi ne pritje te ketij Lajmi , por sa eshte e vertet nje konfirmim nga Adminet nese din dicka me shume.. flm !!

 3. #3
  VIP Member
  Join Date
  01-07-2008
  Posts
  371
  Uploads
  3

  Re: Nagravision 3

  Quote Originally Posted by warezshkoder View Post
  Vertet jemi ne pritje te ketij Lajmi , por sa eshte e vertet nje konfirmim nga Adminet nese din dicka me shume.. flm !!
  ishalla te jet e vertet gjasat per mendimin tim jan te mdhaja te jet e vertet sepse flitet gjithkah se eshte hack nagra 3 po te presim
  ndoshta kjo faqe ka qen edhe si reklam per tu bere vizit ksaj faqe si dihet njerzit qkas bajn

 4. #4
  Super Moderator gertl's Avatar
  Join Date
  05-12-2008
  Location
  Hajt se folim
  Posts
  9,387
  Uploads
  1,424

  Re: Nagravision 3

  Cdo gjo osht e mundur, por edhe une besoj se nagra 3 osht thyer shume kohe me pare sesa po e reklamojne, por tani jon bo gjithe gjonat gati, pra jane prodhuar recieverat apo kartat te cilat do kene dhe suportin e duhur per te cilat duhet futur dora ne xhep. Nuk besoj se do jete o burra tani me emu te thjeshte dhe kaq.
  Megjithate me cudit fakti qe nuk ka ndonje koment nga premiera gjermane per momentin, ose te pakten ata nuk po shprehen publikisht mbi kete teme.
  Gjithesesi hallall cunave nese osht e vertete.
  Kalofshi mire

 5. #5
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Nagravision 3

  Ketu eshte postuar nje informacion nga nje user qe me duket shume me vend, po e perkthej qorrazi.....

  N3 eshte thyer shume kohe me pare... por disa njerez duhet te kuptojne cpo ndodh verdall, Edhe ne Belgjike ku autoret e vertete te kartes Premiere/Irdeto/bc qe verdall nga viti 2006/2008 e kane pare veten ne 2 milion leke euro humbje ne shitjet e kartave te tyre origjinale. Dhe me pak fjale keto zyrtare ngadale ngadale filluan te humbin vende pune/ shitje shtepiash, makinash... dhe jetesa e disave perfundoi ne rruge.

  Pra njerz thyejne sisteme dhe ketu hyn ne loje LEKU, ku kartat pirate Dragon, Alien, Predator, Magjia etj mostra.
  A ja vlen sot te behesh pjese e ketije hobi? "hobit qe dikur nuk ishte per leke por experimentim dhe pasjon per te exploruar boten shifrore" sot prej disa vitesh nuk eshte me hob? Nqs do te shiten 1 milion karta pirate me 100/150 leke euro, aparate nga me te cuditshmet "dje bleje karte per te pare qyl", sot blen aparat, neser do blesh nje aparat te ri sepse ka nagra 3 brenda, pas 6 muajsh do e mbash ne sirtar sepse nje nagra tjeter do dali qe quhet Nagra4, prap me vone do bleni nje aparat tjeter qe ta shifni nagra 4 ose ndonje karte qe do kete ndonje emer bombastik si "The Only ONE PHENOMENA CARD". DHE ceshte me e bukura keto qe nxjerin karta apo aparate shfrytezojne ate hobin ose experimentimin qe permenda me lart, dhe duke vjedhur kohen deshiren dhe pasion e te tjerve qe nuk punojne per te shitur dalin e ndertojne mallra te tilla si karta pirate ose aparate te pa kuptimite per ti hedhur ne treg e per te genjyer nje miseri me njerez. Prandaj nqs deshiron qe puna jote te perdoret ne kete forme atehere pa dashur behesh bashkpuntore ne krim dhe per keto krime ka ligje? A JE GATI TE MARRESH RRISKUN PERSIPER Me keto qe po ndodhin per dite?


  Kjo eshte pak a shume ajo cka ky user tha (por ka thene dhe me shume por qe tani spo mundem ta perkthej te gjithen), qe kur e kam lexuar e kuptova dhe e vlersova per vete si post me shume pika te verteta.

  cdo gje eshte e thyeshme puna eshte si luan me konsipirimin.

  personalisht nuk mendoj qe do kete nagra 3 sic kishte nagra 2, do kete natyrisht, por me kosto... une sjam gati per kete lloj kostoje.

 6. #6
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: Nagravision 3

  ky mesazhi ka dale qysh kur N2 u nderru ne N3 pra ka qysh nga fundi i 2008 , i ka ikur koha e kodeve , se mu me kujtohet me kanal+ te spanjes shikoje nje ndeshje futbolli edhe nja 30 min qe kishte fillu ndeshja u nderpriste edhe ishte ekrani i zi edhe ne hynim ne internet edhe prisnim nje kod te ri qe dilte kur ndeshja kishte mbaru , dmth varja . me nagara 3 sdo jete edhe kaq kollaj edhe sdo zgjasi kaq shume sa zgjati me nagra 2 , sidomos si premier e gjermanise
  Quote Originally Posted by warezshkoder View Post
  Vertet jemi ne pritje te ketij Lajmi , por sa eshte e vertet nje konfirmim nga Adminet nese din dicka me shume.. flm !!

 7. #7
  Junior Member
  Join Date
  06-01-2007
  Posts
  13
  Uploads
  0

  Re: Nagravision 3

  SKY Germany keys Nagravision 3

  N 1833 00 15CE656252D4EDD09594CE744B904EC2
  N 1833 M1 214441C229073218DC253F2329D67385965FD3DFCCD5CC5A53 1954563C86637847DDE58E6E8997A411D7031F8AA0CB0A3EBB 7C4345043B31555ADA31100C2E95

 8. #8
  Super Moderator gertl's Avatar
  Join Date
  05-12-2008
  Location
  Hajt se folim
  Posts
  9,387
  Uploads
  1,424

  Re: Nagravision 3

  Quote Originally Posted by SkinArt View Post
  Ketu eshte postuar nje informacion nga nje user qe me duket shume me vend, po e perkthej qorrazi.....

  N3 eshte thyer shume kohe me pare... por disa njerez duhet te kuptojne cpo ndodh verdall, Edhe ne Belgjike ku autoret e vertete te kartes Premiere/Irdeto/bc qe verdall nga viti 2006/2008 e kane pare veten ne 2 milion leke euro humbje ne shitjet e kartave te tyre origjinale. Dhe me pak fjale keto zyrtare ngadale ngadale filluan te humbin vende pune/ shitje shtepiash, makinash... dhe jetesa e disave perfundoi ne rruge.

  Pra njerz thyejne sisteme dhe ketu hyn ne loje LEKU, ku kartat pirate Dragon, Alien, Predator, Magjia etj mostra.
  A ja vlen sot te behesh pjese e ketije hobi? "hobit qe dikur nuk ishte per leke por experimentim dhe pasjon per te exploruar boten shifrore" sot prej disa vitesh nuk eshte me hob? Nqs do te shiten 1 milion karta pirate me 100/150 leke euro, aparate nga me te cuditshmet "dje bleje karte per te pare qyl", sot blen aparat, neser do blesh nje aparat te ri sepse ka nagra 3 brenda, pas 6 muajsh do e mbash ne sirtar sepse nje nagra tjeter do dali qe quhet Nagra4, prap me vone do bleni nje aparat tjeter qe ta shifni nagra 4 ose ndonje karte qe do kete ndonje emer bombastik si "The Only ONE PHENOMENA CARD". DHE ceshte me e bukura keto qe nxjerin karta apo aparate shfrytezojne ate hobin ose experimentimin qe permenda me lart, dhe duke vjedhur kohen deshiren dhe pasion e te tjerve qe nuk punojne per te shitur dalin e ndertojne mallra te tilla si karta pirate ose aparate te pa kuptimite per ti hedhur ne treg e per te genjyer nje miseri me njerez. Prandaj nqs deshiron qe puna jote te perdoret ne kete forme atehere pa dashur behesh bashkpuntore ne krim dhe per keto krime ka ligje? A JE GATI TE MARRESH RRISKUN PERSIPER Me keto qe po ndodhin per dite?


  Kjo eshte pak a shume ajo cka ky user tha (por ka thene dhe me shume por qe tani spo mundem ta perkthej te gjithen), qe kur e kam lexuar e kuptova dhe e vlersova per vete si post me shume pika te verteta.

  cdo gje eshte e thyeshme puna eshte si luan me konsipirimin.

  personalisht nuk mendoj qe do kete nagra 3 sic kishte nagra 2, do kete natyrisht, por me kosto... une sjam gati per kete lloj kostoje.
  Pershendetje te gjitheve
  Sic e kam shprehur dhe me lart pa kosto nuk ka mundesi te dale ne treg asnje produkt i rregullt apo edhe i vjedhur. Por personalisht une nuk mendoj se paska njerez qe i thyekan kodet per hobby dhe pastaj njerezit e keqinj i shfrytezojne keto kode per te shkaterruar jete njerezish dhe mbi kete shkaterrim te ngrene lumturine e tyre, sic shprehet ne nje moment ky tipi, komenti i te cilit po me pelqeka ne total gjithesesi. Sot sic e dime te gjithe keto gjona funksionojne ne grupe pune po i quaj une por mund ti veme cfare emri te doni. Tek pull jam i bindur qe nuk ka shonc me thy ndonje gjo te modhe por ne grup pune po. Pastaj keto grupe piratesh te informatikesh meqe lodhen ca si shume kane menu edhe per ndonje got birre me mrapa, pra per shperblimin e punes se tyre. Ketu fillojne pastaj lidhjet me grupet e biznesit te cilat ndodhen kudo ne bote dhe ne rastin konkret jane firmat e prodhimit te aparaturave satelitore tokesore apo kabllore, te cilat fusin ne linje direkt receiverat qe do thyjne nagra3, emu, apo kartat me emrat me te cuditcshem. Pastaj fillojne ulerimat neper forume qe nagra3 eshte thyer dhe o burra te mendojme cfare aparati apo karte do blejme. Dhe ne fund jane konsumatoret e thjeshte qe genjehen gjithmone me 6 muaj apo 1 vit qyl me nje investim "te vogel"., ku ne total keto investime ja u mushin bythen mire shitsave te kartave aparaturave dhe pirateve te informatikes. Keshtu ka funksionuar gjithmone dhe do vazhdoje te funksionoje.
  Kohezgjatja e nagra3 edhe une nuk besoj se do kete jetegjatesine e nagra2, pasi vete (premiera gjermane po marr premieren si shembull) ne ate kohe ishte ne prag falimenti kurse tani ka xhaxha murdokun qe e ka qesen plot.
  Kalofshi mire

 9. #9
  Super Moderator gertl's Avatar
  Join Date
  05-12-2008
  Location
  Hajt se folim
  Posts
  9,387
  Uploads
  1,424

  Re: Nagravision 3

  Pershendetje
  Mesa lexova ne disa forume behet fjale per dy lloje kartash qe per momentin jane gati dhe qe kane filluar shitjet dhe konkretisht per Zebra2 card qe kushton 129 euro dhe Liberty card qe kushtoka 119 euro, te cilat kane filluar te shiten online. Gjithashtu behet fjale per DIGITAL+ (ROM 180), HD+ (ROM 142), si dhe SKY te Gjermanise (ROM 181).


  Some rumors are bouncing around since weeks.

  Today we got confirmation from some guys in the scene that one of this cards is on the newcamd servers with PPV from Sky Deutschland.

  There are two options on this:

  1. It's the ND$ MOSCing which is running since a year now on some servers but never went public.

  2. The Atmel based cards from Nagra have been hacked so far.
  This second possibility is the one claimed by Zebra 2 but... there is a but... there are some mismatching technical issues.
  Nagra has 2 kind of cards. ST MCU based (ROM 142 etc...) is use for TV Cabo, Polsat etc. Those cards are in place on native Nagra countries. Then there is the ATMEL based cards like Sky Deustchland, Digital + known as ROM 180. Atmel cards are used in tunneled systems like Seca or Irdeto.

  Both cards ST and Atmel used an embedded ASIC which cannot be dumped as Flash/ROM + EEProm can be on a normal card. This is a kind of PKI or Crypto Processor and the functions inside cannot be discovered so easily if the hacker cannot reverse the logic inside the silicon.

  The consideration on the above senteces are quite simple:

  1. The Hacker must have knowledge of the ASIC functions to make sure this system is long term hacked.
  2. ST and ATMEL cards have different ASICs for different card distribution. Dish Network and Bell Vu both are based on ST but using different ASICS. This can also be for ATMEL based cards.
  3. What is weird is that they claim they have Sky Deutschland and TVCabo which is in contrast with the general concept that hacking ST card is equal to hacking Atmel cards. This sounds very very strange. Both cards cannot have the same software bugs (maybe at Nagra they have dummies but I doubt).
  4. Some blogs claims that a software bug has found on both cards (very tough) and those bugs have found from ROM 141 and ROM 181 (never existed in Nagra).

  What I take for granted is that someone put PPV in sharing this is quite sure all the rest will be on November 10th when they will release such Zeta 2.

  I think about a better name for this card Köol card

  For those how have ears to hear will have a nice road to follow

  Let's wait and see....

 10. #10

  Re: Nagravision 3

  Pershendetje
  Kontigjenti i pare per te blere keto lloj kartash apo aparatet qe njohin nagravision3 jane njerezit qe skane lidhje interneti ne shtepite e tyre dhe ketu ne shqiperi keta jane pjesa dermuese si dhe njerezit qe nuk kane hoby si puna jone por i duan gjonat gati. Bli nje karte apo nje aparat dhe kaq. Jam kurioz te shof cfare receiverash do vijne tani ne tirane nese do jete e vertete kjo qe osht thyer nagra3. Te shpresojme per mire.
  Naten

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

 1. Question Which CAM can I use for Nagravision?
  By Toukko in forum Nagravision
  Replies: 0
  Last Post: 26-12-2008, 11:30:11
 2. Nagravision 3
  By kolorado in forum Nagravision
  Replies: 3
  Last Post: 06-10-2007, 12:44:39
 3. Nagravision..???
  By msarwar04 in forum Nagravision
  Replies: 1
  Last Post: 12-07-2006, 09:10:58
 4. Nagravision 2
  By vidaliw in forum Spanish / Español
  Replies: 2
  Last Post: 25-05-2006, 06:04:26

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •