Results 1 to 3 of 3

Thread: Karte TV per sinjal dixhital coax tokesor

 1. #1

  Lightbulb Karte TV per sinjal dixhital coax tokesor

  Pershendetje te gjitheve, Ju lutem kisha nje pyetje.

  Kam nje karte TV te jashtme( ose te brendshme me PCI ), A mund ta perdor kete karte per sinjal dixhital coax tokesor. Apo duhet te marr ndonje pajisje tjeter. Faktikisht, sinjalin e coax dixhital , une e kam nga dekoderi dixhital qe marr. Por faktikisht ajo qe dua te bej une, eshte te shoh disa kanale pernjeheresh ne TV. A mund ta realizoj kete qe dua une me kete karte televizive ?

  Ju lutem, me jepni nje ndihme.

  Faleminderit

  Ilir Danaj

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Karte TV per sinjal dixhital coax tokesor

  Quote Originally Posted by mr.ilirdanaj View Post
  Pershendetje te gjitheve, Ju lutem kisha nje pyetje.

  Kam nje karte TV te jashtme( ose te brendshme me PCI ), A mund ta perdor kete karte per sinjal dixhital coax tokesor. Apo duhet te marr ndonje pajisje tjeter. Faktikisht, sinjalin e coax dixhital , une e kam nga dekoderi dixhital qe marr. Por faktikisht ajo qe dua te bej une, eshte te shoh disa kanale pernjeheresh ne TV. A mund ta realizoj kete qe dua une me kete karte televizive ?

  Ju lutem, me jepni nje ndihme.

  Faleminderit

  Ilir Danaj
  nese karten e ke tip satelitore si psh sky star 2 dhe e lidh ne pci e pc atehere ajo do te marri vetem frekuenca satelitore. nuk eshte e mundur qe nje karte satelitore te marri frekuenca tokesore per arsye te frekuencave
  te cilat ne nje karte satelitore e ēfaredolloj marke qofte i fillojne nga 950...2150 MHz

  Kurse nje karte tokesore i fillojne nga UHF 147-429.90 MHz VHF 430 - 858 MHz pra eshte e pamundur te kapesh ne karte satelitore nje frekuence tokesore.

 3. #3

  Exclamation Re: Karte TV per sinjal dixhital coax tokesor

  Faleminderit per pergjigjen.


  faktikisht, une dua te fus nje sinjal kabllor dixhital, nga kablli coax, ne kompjuter, se dua te bej nje mozaik me kanalet qe shfaq kabllori dixhital


  Faleminderit  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  nese karten e ke tip satelitore si psh sky star 2 dhe e lidh ne pci e pc atehere ajo do te marri vetem frekuenca satelitore. nuk eshte e mundur qe nje karte satelitore te marri frekuenca tokesore per arsye te frekuencave
  te cilat ne nje karte satelitore e ēfaredolloj marke qofte i fillojne nga 950...2150 MHz

  Kurse nje karte tokesore i fillojne nga UHF 147-429.90 MHz VHF 430 - 858 MHz pra eshte e pamundur te kapesh ne karte satelitore nje frekuence tokesore.

Similar Threads

 1. HD+ Karte im Test
  By kiliantv in forum HD, UHD und 3D
  Replies: 0
  Last Post: 02-11-2009, 17:48:24
 2. ndime per digitalb tokesor
  By nesti111 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 10
  Last Post: 27-05-2009, 08:27:50
 3. New digitalb tokesor + shijak + vizion+(ASC)
  By sakoal in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 29-07-2008, 17:26:05
 4. Fun-Datei auf C**e*ro Karte???
  By elvis01 in forum German / Deutsch
  Replies: 2
  Last Post: 07-07-2006, 20:19:16
 5. ORF Karte erstellen
  By MisterX GSMFree in forum German / Deutsch
  Replies: 1
  Last Post: 19-03-2006, 13:02:24

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •