Results 1 to 9 of 9

Thread: Eurobird 4A @ 4.0E

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  29-10-2009
  Posts
  175
  Uploads
  11

  Eurobird 4A @ 4.0E

  Pershendetje miq,

  Une kam nje parabole 90cm me motorr.
  Doja t'ju pyesja nese ndokush ketu ne Shqiperi arrin te kape Eurobird 4A @ 4.0E?

  Jam i interesuar per kanalet HD te JSC qe ndodhen ne 11659 V 27500 2/3 DVB-S2/8PSK.

  Si satelit e kam kapur por kete frekuence nuk arrij ta kap.

 2. #2
  Senior Member jani_sat's Avatar
  Join Date
  16-12-2009
  Posts
  124
  Uploads
  0

  Re: Eurobird 4A @ 4.0E

  Quote Originally Posted by j.l.k. View Post
  Pershendetje miq,

  Une kam nje parabole 90cm me motorr.
  Doja t'ju pyesja nese ndokush ketu ne Shqiperi arrin te kape Eurobird 4A @ 4.0E?

  Jam i interesuar per kanalet HD te JSC qe ndodhen ne 11659 V 27500 2/3 DVB-S2/8PSK.

  Si satelit e kam kapur por kete frekuence nuk arrij ta kap.
  jscHD e kap ne vetem ne nilesat

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  29-10-2009
  Posts
  175
  Uploads
  11

  Re: Eurobird 4A @ 4.0E

  Quote Originally Posted by jani_sat View Post
  jscHD e kap ne vetem ne nilesat
  Faleminderit per pergjigjen,
  Une arrij te kap Wesal TV qe eshte ne 11686 V 2221 3/4 DVB-S/MPEG-2 me sinjal 72% dhe kualitet 43% tek ky satelit.

  Nilesat nuk mund ta kap me parabolen time 90cm, ju arrini ne Tirane dhe me cfare diametri?

 4. #4
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Eurobird 4A @ 4.0E

  Quote Originally Posted by j.l.k. View Post
  Pershendetje miq,

  Une kam nje parabole 90cm me motorr.
  Doja t'ju pyesja nese ndokush ketu ne Shqiperi arrin te kape Eurobird 4A @ 4.0E?

  Jam i interesuar per kanalet HD te JSC qe ndodhen ne 11659 V 27500 2/3 DVB-S2/8PSK.

  Si satelit e kam kapur por kete frekuence nuk arrij ta kap.
  Pershendetje
  A ke kapur ndonje kanal tjeter te ky satelit? Une skam dekoder HD,por me dekoder te thjeshte(DM) arrij te kap me sinjal te mire(91%) kanalin 'WESAL' ne 11686 V 2221 qe eshte e vetmja frekuence Dvb S-MPGE-2,me parabole 85cm . Sipas zones se mbulimit qe kap gjith Europen, normalisht duhet te kapet edhe frekuenca qe kerkon.

 5. #5
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Eurobird 4A @ 4.0E

  Quote Originally Posted by j.l.k. View Post
  Faleminderit per pergjigjen,
  Une arrij te kap Wesal TV qe eshte ne 11686 V 2221 3/4 DVB-S/MPEG-2 me sinjal 72% dhe kualitet 43% tek ky satelit.

  Nilesat nuk mund ta kap me parabolen time 90cm, ju arrini ne Tirane dhe me cfare diametri?
  OPS paskam shkruar kot me lart, megjithate mendimi im eshte se ke sinjal te dobet te ky kanal. Ndoshta mund ta permiresosh duke levizur te dhenat ne usals

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  29-10-2009
  Posts
  175
  Uploads
  11

  Re: Eurobird 4A @ 4.0E

  Quote Originally Posted by fillestari View Post
  OPS paskam shkruar kot me lart, megjithate mendimi im eshte se ke sinjal te dobet te ky kanal. Ndoshta mund ta permiresosh duke levizur te dhenat ne usals
  Faleminderit per pergjigjen por nuk po e kuptoj, ti e kap kete satelit? Te dhenat e ketij sateliti jane vetem tek flysat dhe jo kingofsat.

 7. #7
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Eurobird 4A @ 4.0E

  Quote Originally Posted by j.l.k. View Post
  Faleminderit per pergjigjen por nuk po e kuptoj, ti e kap kete satelit? Te dhenat e ketij sateliti jane vetem tek flysat dhe jo kingofsat.
  Me pare kam kapur 3E.Kete se fundmi e kam kap.Ngaqe i kam fiksim te gjitha pozicionet i provoj dhe her pas here i kontrolloj se mos ka dale gje e re.
  Une ne pergjithesi flysat perdor,me duket me i plote ose ka te ngjare te jem mesuar me te. Per te pare zonen e mbulimit klik aty ku lexon 'Widebeam' dhe shfaqet harta e mbulimit.

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  06-12-2007
  Posts
  142
  Uploads
  0

  Re: Eurobird 4A @ 4.0E

  Quote Originally Posted by j.l.k. View Post
  Pershendetje miq,

  Une kam nje parabole 90cm me motorr.
  Doja t'ju pyesja nese ndokush ketu ne Shqiperi arrin te kape Eurobird 4A @ 4.0E?

  Jam i interesuar per kanalet HD te JSC qe ndodhen ne 11659 V 27500 2/3 DVB-S2/8PSK.

  Si satelit e kam kapur por kete frekuence nuk arrij ta kap.
  Nga nje prove qe bera sot arrita ta fiksoj kete satelit qe eshte shume afer Sirius dhe mora edhe frec 11659V27500 2/3 DVB-S2/8PSK pra ku jane kanalet sportive te JSC HD1,HD2;HDT me motorr me sinjal rreth 66%.Por ato jane te koduara si tek Nilesat dhe mund te shihen me CS dhe me aparat me mpeg4.Pershendetje:::

 9. #9
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Eurobird 4A @ 4.0E

  Quote Originally Posted by j.l.k. View Post
  Pershendetje miq,

  Une kam nje parabole 90cm me motorr.
  Doja t'ju pyesja nese ndokush ketu ne Shqiperi arrin te kape Eurobird 4A @ 4.0E?

  Jam i interesuar per kanalet HD te JSC qe ndodhen ne 11659 V 27500 2/3 DVB-S2/8PSK.

  Si satelit e kam kapur por kete frekuence nuk arrij ta kap.
  normalisht mbulohet
  shif ketu

Similar Threads

 1. looking fot Eurobird 9e
  By n55 in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 18-08-2009, 23:20:24
 2. looking fot Eurobird 9A
  By n55 in forum Gbox Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 17-08-2009, 18:06:54
 3. New Eurobird 28.5
  By freefighter in forum Videoguard (NDS)
  Replies: 2
  Last Post: 15-04-2009, 23:13:05
 4. Question Eurobird 9e
  By ikramhasan in forum Abracadabra Card
  Replies: 0
  Last Post: 08-01-2009, 10:26:21

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •