Results 1 to 10 of 10

Thread: Sagem

 1. #1
  Senior Member krojf-14's Avatar
  Join Date
  09-03-2010
  Location
  albania
  Posts
  114
  Uploads
  0

  Sagem

  Prsh. Kam nje aparat "sagem " dhe nuk e di nese ka ndonje softe per kete aparat?Aparati me ndizet dhe me qendron vetem me nje A ne mesa te ekranit dhe kerkon vendosjen e kartes dhe nuk kryen asnje funksion tjeter,

 2. #2
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Sagem

  Quote Originally Posted by krojf-14 View Post
  Prsh. Kam nje aparat "sagem " dhe nuk e di nese ka ndonje softe per kete aparat?Aparati me ndizet dhe me qendron vetem me nje A ne mesa te ekranit dhe kerkon vendosjen e kartes dhe nuk kryen asnje funksion tjeter,
  Pervec shkrimit Sagem ska ndonje te dhene tjeter?

 3. #3
  Senior Member krojf-14's Avatar
  Join Date
  09-03-2010
  Location
  albania
  Posts
  114
  Uploads
  0

  Re: Sagem

  Falemderit Durresi per pergjigjen e shpejte. Aparati ka nje A te madhe dhe poshte A lexon sagem ndersa nga mbrap "sagem sa" Ka dy vende kartash dhe nje modul ku lexon A B C

 4. #4
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Sagem

  Quote Originally Posted by krojf-14 View Post
  Falemderit Durresi per pergjigjen e shpejte. Aparati ka nje A te madhe dhe poshte A lexon sagem ndersa nga mbrap "sagem sa" Ka dy vende kartash dhe nje modul ku lexon A B C
  Po ndonje foto. se keshtu as behet fjale :)

 5. #5
  Senior Member krojf-14's Avatar
  Join Date
  09-03-2010
  Location
  albania
  Posts
  114
  Uploads
  0

  Re: Sagem

  O Durresi te falemderit e di qe e ke te veshtire pa te dhena te sakta por une nuk di fare te dergoji foto .Aparatin ma fali nje shoke eshte pak i trashe nje i ngjashem me kete lexonte Alfa dhe poshte Sagem, Aparati eshte ne greqisht njesoi si ky qe po theme une .Ky nuk ka rs232 nga mbrape e hapa dhe i vendosa nje vete se vendin e kishte ne pllaket. nuk e di ne ka ndonje program edhe po u dogje ska ndonje problem.

 6. #6
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Sagem

  Quote Originally Posted by krojf-14 View Post
  O Durresi te falemderit e di qe e ke te veshtire pa te dhena te sakta por une nuk di fare te dergoji foto .Aparatin ma fali nje shoke eshte pak i trashe nje i ngjashem me kete lexonte Alfa dhe poshte Sagem, Aparati eshte ne greqisht njesoi si ky qe po theme une .Ky nuk ka rs232 nga mbrape e hapa dhe i vendosa nje vete se vendin e kishte ne pllaket. nuk e di ne ka ndonje program edhe po u dogje ska ndonje problem.

  Provoje nje here...
  Attached Files Attached Files

 7. #7
  Senior Member krojf-14's Avatar
  Join Date
  09-03-2010
  Location
  albania
  Posts
  114
  Uploads
  0

  Re: Sagem

  O Durresi kam nje ore dhe nuk po di si ta shkarkoji nuk ma mere ne asnji lloji?APARATI TIM ORGJINAL E KE TEK "SAGEM UPLADER"tek faqia e dyte ku lexon" quel type de sagem waht kind of sagem."

 8. #8
  Senior Member krojf-14's Avatar
  Join Date
  09-03-2010
  Location
  albania
  Posts
  114
  Uploads
  0

  Re: Sagem

  Prsh Durresi nuk e di e pe llojin e aparatiti qe thashe ndodhet poshte postimeve tona tek e treta ku lexon "quel type de sagem - what kind of sagem"SAGEM RAR. SHIKOJE NJEHERE DHE PO DESHE SHIKO SE MOS BEHET NDONJE GJE????Ndonje klonim,

 9. #9
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Sagem

  pershendetje ky aparat nuk ja vlen te merresh mete sepse ky aparat ka qene i platformes ALFA DIGITAL
  te greqis ne viaces ne mos gaboj (para nja 4-5 vjetesh) dhe pa vendosur karten nuk te hap menun dhe si cdo aparat i cdo platforme nuk te afron shume qe ta kuptosh dhe kanalet qe jan free pa karte brenda nuk i shikon dhe do te shikosh vetem kanelet tek hot bird ...sa per software eshte pak i veshtire sepse behet nepermjet programit hypert terminal qe duhet te kesh pak eksperience ...per mua mos o lodh kot nuk ja vlen .....(eshte nje aparat ngjure gri te erret dhe kur e hapet te del ne njyren blu An.q.s nuk gaboj )

 10. #10
  Senior Member krojf-14's Avatar
  Join Date
  09-03-2010
  Location
  albania
  Posts
  114
  Uploads
  0

  Re: Sagem

  Flm Tamo!Je shume i sakte.

Similar Threads

 1. Update Sagem Off Tnt Ok
  By *NAPSTER* in forum Sagem
  Replies: 3
  Last Post: 05-05-2009, 18:07:09
 2. sagem off
  By nopar in forum French / Français
  Replies: 20
  Last Post: 31-08-2008, 19:05:32
 3. quel type de sagem - what kind of sagem ?
  By valeric83 in forum Sagem
  Replies: 0
  Last Post: 06-10-2007, 15:12:58
 4. sagem off
  By tago in forum French / Français
  Replies: 0
  Last Post: 08-11-2006, 17:43:05
 5. fun sagem off
  By gtaneo in forum Fun Card
  Replies: 1
  Last Post: 29-04-2006, 01:09:00

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •