Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: O cuna plz help. cfare dekoderi te marr qe te shoh rehat si fillestar qe jam?

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  17-12-2010
  Posts
  11
  Uploads
  0

  O cuna plz help. cfare dekoderi te marr qe te shoh rehat si fillestar qe jam?

  cuna ju lutem me ndihmoni me nje sygjerim per ndonje dekoder te mire ok? une nuk marr vesh fare nga keto dhe do te deshiroja te me sygjeronit ndonje te mire thnx

 2. #2
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: o cuna plz help. cfare dekoderi te marr qe te shoh rehat si fillestar qe jam?

  Quote Originally Posted by saja1 View Post
  cuna ju lutem me ndihmoni me nje sygjerim per ndonje dekoder te mire ok? une nuk marr vesh fare nga keto dhe do te deshiroja te me sygjeronit ndonje te mire thnx
  O djal i mir kur shko te shoku ti si i thu ku e ke bakllavan time apo i thu <ketu>

 3. #3
  Junior Member
  Join Date
  17-12-2010
  Posts
  11
  Uploads
  0

  Re: o cuna plz help. cfare dekoderi te marr qe te shoh rehat si fillestar qe jam?

  ouch sorry po sja kam iden fare forumeve.... ;)

 4. #4
  Junior Member
  Join Date
  17-12-2010
  Posts
  11
  Uploads
  0

  Re: o cuna plz help. cfare dekoderi te marr qe te shoh rehat si fillestar qe jam?

  ej po ku duhet ta shkruaj temen time une qe te me ndihmojne?

 5. #5
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: o cuna plz help. cfare dekoderi te marr qe te shoh rehat si fillestar qe jam?

  Quote Originally Posted by saja1 View Post
  ej po ku duhet ta shkruaj temen time une qe te me ndihmojne?
  Varet se sa do ta blesh ti aparatin <ketu>

 6. #6
  Junior Member
  Join Date
  17-12-2010
  Posts
  11
  Uploads
  0

  Re: o cuna plz help. cfare dekoderi te marr qe te shoh rehat si fillestar qe jam?

  po cili eshte me i miri. te pakten te kapi rreth 250 mije lek te vjetra...

 7. #7
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: o cuna plz help. cfare dekoderi te marr qe te shoh rehat si fillestar qe jam?

  Dreambox 800hd clon dhe je ne rregull.

 8. #8
  Junior Member
  Join Date
  17-12-2010
  Posts
  11
  Uploads
  0

  Re: o cuna plz help. cfare dekoderi te marr qe te shoh rehat si fillestar qe jam?

  ky dreambox qe thua ti eshte i gatshem??? dmth sa ta marr ta ve ne prize dhe punon apo duhet te fus celesa apo gjera te tjera?

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  307
  Uploads
  0

  Re: o cuna plz help. cfare dekoderi te marr qe te shoh rehat si fillestar qe jam?

  Quote Originally Posted by saja1 View Post
  ky dreambox qe thua ti eshte i gatshem??? dmth sa ta marr ta ve ne prize dhe punon apo duhet te fus celesa apo gjera te tjera?
  Nuk eshte i gatshem,por si fillim merre njehere.Tek tema e manualeve ke te shpjeguar shume qarte nga fiku 75 te gjithe proceduren si veprohet kur ke blere kete aparat,te gjitha hapat.Pasi ta lexosh do fillosh te kuptosh si veprohet.Ky aparat eshte funksional nese ke internet ne shtepi,te nevojitet pastaj te kesh vetem nje cline qe te shikosh ato kanale qe te interesojne.Klm

 10. #10
  Super Moderator gertl's Avatar
  Join Date
  05-12-2008
  Location
  Hajt se folim
  Posts
  9,387
  Uploads
  1,424

  Re: o cuna plz help. cfare dekoderi te marr qe te shoh rehat si fillestar qe jam?

  Quote Originally Posted by saja1 View Post
  ky dreambox qe thua ti eshte i gatshem??? dmth sa ta marr ta ve ne prize dhe punon apo duhet te fus celesa apo gjera te tjera?
  Pershendetje Saje
  Saje qe ta dish mire. Po more dreambox. E para duhet te kesh internet, e dyta duhet ta flashosh, e treta duhet te blesh nje cline qe kushton nga 100 deri ne 200 mije leke te vjetra ne vit. Ne qofte se e ke internetin atehere merre pa frike dreambox 800 HD se te ndihmojne ketu ne forum (duhet edhe televizorin ta kesh HD qe te shofesh kanalet HD). Nese ske internet per mendimin tim shiko ndonje receiver me me pak shpenzime.
  Kalofsh mire

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Naughtie, Marr in 'C***' slip on Radio 4
  By sofien72tu in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 06-12-2010, 19:37:49
 2. Question A mund te shoh Eurobird 1 (Sky UK) ???
  By sakoal in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 11-05-2009, 11:05:24
 3. Question O cuna me ndihmoni ju lutem
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 8
  Last Post: 21-02-2009, 20:10:03
 4. Ndihme cuna
  By kenosebi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 24-07-2008, 20:55:46
 5. Ndihmė pėr blerjen e njė dekoderi!
  By Pirro in forum Albanian / Shqip
  Replies: 31
  Last Post: 12-05-2008, 21:53:04

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •