Results 1 to 4 of 4

Thread: Motorr me difekt

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  07-11-2009
  Posts
  24
  Uploads
  0

  Motorr me difekt

  pershendetje cuna Kam 2 motorra dhe per fat te keq te 2 me difekt Kush di ku ndodhet ndonje teknik ne Tirane me ben shum nder Faleminderit

 2. #2
  Member
  Join Date
  06-12-2009
  Location
  tirane
  Posts
  58
  Uploads
  0

  Re: Motorr me difekt

  Quote Originally Posted by reni31 View Post
  pershendetje cuna Kam 2 motorra dhe per fat te keq te 2 me difekt Kush di ku ndodhet ndonje teknik ne Tirane me ben shum nder Faleminderit
  pershendetje,cfar lloj motorash ke dhe cfar difekti kane,me then te drejten para disa kohe mua mu prish motori "OPTIBOX",nga nuk kerkova teknik,dhe kur njeri me dha fjalen me tha hajde mbas3ditesh,dhe si perfundim e rregullova vet,prandaj cfare kane motorat e tu se ndoshta te ndihmoj.klm

 3. #3
  Junior Member
  Join Date
  07-11-2009
  Posts
  24
  Uploads
  0

  Re: Motorr me difekt

  Rrofsh o Elvin Lloji eshte NAVIGATOR NDA-4120 Difektet kane te njejtin shkak Shkeputje e lidheses se kabllit qe del nga motorri dhe shkon ne dekoder I kam salduar tek nje teknik Njeri motorr merr komande si ti teket pra leviz per qef te vet Tjetrit nuk i ndizet llampa jeshile fare Shpresoj ta kesh kuptuar Sidoqofte shume faleminderit

 4. #4
  Member
  Join Date
  06-12-2009
  Location
  tirane
  Posts
  58
  Uploads
  0

  Re: Motorr me difekt

  Quote Originally Posted by reni31 View Post
  Rrofsh o Elvin Lloji eshte NAVIGATOR NDA-4120 Difektet kane te njejtin shkak Shkeputje e lidheses se kabllit qe del nga motorri dhe shkon ne dekoder I kam salduar tek nje teknik Njeri motorr merr komande si ti teket pra leviz per qef te vet Tjetrit nuk i ndizet llampa jeshile fare Shpresoj ta kesh kuptuar Sidoqofte shume faleminderit
  problemi qe kisha un me motorin tim ishte qe nga19 grad deri te 53grad levizte kurse nga0deri 19nuk levizte dhe arrita qe ta ristartoj dhe keshtu u zgjidh problemi im,nejse ti gjej ndonje teknik te mire qe ti pikoje mire ato lidheset e kabllit,kurse sa per ate qe nuk i ndizet llamba jeshile kontrollo nje her kabllin dhe kokat e kabllit si ate qe hyn ne dekoder si ate qe shkon te motori.klm dhe ishalla e zgjidh problemin

Similar Threads

 1. Conax smit me difekt
  By west2000 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 20-10-2009, 22:23:40

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •