Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 33

Thread: Kanalet "eritrea" ne Arabsat

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  09-06-2009
  Posts
  210
  Uploads
  0

  Kanalet "eritrea" ne Arabsat

  Kam pare ne disa faqe ne net qe ne sat Arabsat me duket ne 30.5e jane disa kanale nga Eritrea qe transmetojn futboll thuajse te gjitha ligat europiane. Ka dikush info nese e mbulojne vendin tone apo jo? Faleminderit

 2. #2
  Banned
  Join Date
  30-06-2005
  Location
  Kukes,Albania
  Posts
  4,252
  Uploads
  3,558

  Re: kanalet eritrea ne arabsat

  Quote Originally Posted by milanisti2 View Post
  Kam pare ne disa faqe ne net qe ne sat Arabsat me duket ne 30.5e jane disa kanale nga Eritrea qe transmetojn futboll thuajse te gjitha ligat europiane. Ka dikush info nese e mbulojne vendin tone apo jo? Faleminderit
  po por te arabsat 2 3 A ku 26 E ka plot kanale qe japin thuaj te gjitha ndeshjet,jane fre frecuencat i gjen tek flysat.com ketu te kjo adrese i gjen dhe kanale e 30 E

 3. #3

  Re: kanalet eritrea ne arabsat

  Pashe tek kingofsat kanalet ne 26e dhe ishin te gjitha free. Kishte kanale me filma, lajme, sport, etj. Mund ta kapesh kete satelit ne Tirane me pjat nga ato te thjeshtat e digitalbit? E bej kete pyetje pasi kur te mbyllet paketa bulsat qe mund ta kthej pjaten ne kete grade 26e.

 4. #4
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,601
  Uploads
  319

  Re: kanalet eritrea ne arabsat

  Quote Originally Posted by Dritan100 View Post
  Pashe tek kingofsat kanalet ne 26e dhe ishin te gjitha free. Kishte kanale me filma, lajme, sport, etj. Mund ta kapesh kete satelit ne Tirane me pjat nga ato te thjeshtat e digitalbit? E bej kete pyetje pasi kur te mbyllet paketa bulsat qe mund ta kthej pjaten ne kete grade 26e.
  I kap vetem me pjate 200 Cm pa problem

 5. #5
  Banned
  Join Date
  30-06-2005
  Location
  Kukes,Albania
  Posts
  4,252
  Uploads
  3,558

  Re: kanalet eritrea ne arabsat

  po keta kanale qe jane te arabsat 2 3 a ku i kap dhe tek Nilsat 101 7"W por duhet vala te jete sa me e madhe mundesisht

 6. #6
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: kanalet eritrea ne arabsat

  milanisti2,

  ke tas 2metra e siper?
  e kap kete satelit pa problem

  je ne sarande?
  mund ta kapesh me veshtiresi me nje tas 1.30/50cm

  ndodhesh ne Vlore/Tirane/Shkoder?
  harroje ta shikosh kete satelit po nuk pate tas 2.00/50cm

  Hidhi nje sy ketu Zona e mbulimit per kete satelit.
  C-band e mbulon plotesisht Shqiperine, por nuk ndodhen kanalet qe kerkon ti.

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  09-06-2009
  Posts
  210
  Uploads
  0

  Re: kanalet eritrea ne arabsat

  Quote Originally Posted by SkinArt View Post
  milanisti2,

  ke tas 2metra e siper?
  e kap kete satelit pa problem

  je ne sarande?
  mund ta kapesh me veshtiresi me nje tas 1.30/50cm

  ndodhesh ne Vlore/Tirane/Shkoder?
  harroje ta shikosh kete satelit po nuk pate tas 2.00/50cm

  Hidhi nje sy ketu Zona e mbulimit per kete satelit.
  C-band e mbulon plotesisht Shqiperine, por nuk ndodhen kanalet qe kerkon ti.
  SkinArt te falenderoj. Kam provuar shpesh me nje tas 1.20cm por nuk kam arritur, tani e shoh dhe nga zona e mbulimit qe eshte e pamundur. Ndersa arabsat 26e e kap pa prob por aty transmetohet vetem bundesliga e liga franceze, jo te gjitha. Faleminderit

 8. #8
  Banned
  Join Date
  30-06-2005
  Location
  Kukes,Albania
  Posts
  4,252
  Uploads
  3,558

  Re: kanalet eritrea ne arabsat

  Siç kam cituar me lart tek Nilsat 101 7W ka shume kanale sportive, por duhet te ngresh valen pershembull mua me kap thuaj se te gjitha kanalet dhe kam nje tas 100,per kanalet sportive eshte me mire tek Nilsat se ka me shume kanale sportive,ky eshte mendimi im per ata qe nuk munden ose nuk dine ta hapin bulsatin

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  01-09-2009
  Posts
  149
  Uploads
  0

  Re: kanalet eritrea ne arabsat

  pershendetje

  Po ne Tirane arrin te kapet Nilsat 7W? Jam perpjekur ta kap me nje sac 1m por pa sukses.

  Flm

 10. #10
  Banned
  Join Date
  30-06-2005
  Location
  Kukes,Albania
  Posts
  4,252
  Uploads
  3,558

  Re: kanalet eritrea ne arabsat

  Biss |
  [ EriteriaTV2 ] Arabsat-2B@30.5 ° East 12 612 V 2590 3 / 4 | Biss | SID: 0,065 VPID: 0,064 | |
  KEY: 12 34 00 46 11 11 00 22
  [ EriteriaTV2 ] Arabsat-2B@30.5 ° East 12 612 V 2590 3 / 4 | Biss | SID: 0 064 VPID: 0,064 | | 2nd change
  KEY: 12 34 00 46 11 11 55 77

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

 1. New Kanalet FEEDS
  By warezshkoder in forum Albanian / Shqip
  Replies: 10
  Last Post: 29-09-2010, 16:43:59
 2. kanalet ukrahina ?
  By interisti_12 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 16-10-2009, 09:34:22
 3. Kanalet e paketes holandeze
  By gertl in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 29-07-2009, 22:09:19
 4. c-line per kanalet shqiptare
  By notlav in forum Albanian / Shqip
  Replies: 8
  Last Post: 23-07-2009, 03:44:27
 5. kanalet alb ne canada
  By bleni in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 24-09-2008, 23:56:09

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •