Page 1 of 23 123611 ... LastLast
Results 1 to 10 of 221

Thread: JTAG per Aparate te Ndryshem.

 1. #1
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  JTAG per Aparate te Ndryshem.

  Kjo tem le te sherbej per ata qe kan probleme me aparatin dhe duan ti bejn jtag <kliko>

 2. #2
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Jtag per aparate te nryshem.

  Shikoni se cfar bejn ruset <kliko>

  po ju tregoj edhe nje faqe tjeter <kliko> qe ta shikoni duhet qe sa te klikoni linkun duhet ta beni stop faqen qe ju hapet qe ndodhet lart ne krahun e majte X

 3. #3
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Jtag per aparate te nryshem.

  Quote Originally Posted by OVES12 View Post
  Shikoni se cfar bejn ruset <kliko>

  po ju tregoj edhe nje faqe tjeter <kliko> qe ta shikoni duhet qe sa te klikoni linkun duhet ta beni stop faqen qe ju hapet qe ndodhet lart ne krahun e majte X
  shume tem interesante dhe faqet shume interesante shume nga keto jtag jene ne stadio prove sepse jan per cipe qe kane dale tani dhe per aparatet HD.besoj se shume anetare do te gjejne zgjidhje ketu.pergezime nga ana ime per iden.....

 4. #4
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Jtag per aparate te nryshem.

  Top JTAG Flash Programmer universal < kliko >

 5. #5
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Jtag per aparate te nryshem.

  Skema e Jtag per ALICHIP


 6. #6
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Jtag per aparate te nryshem.

  Si ndertohet Jtag per DM500s Kete e kam testuar vet
  Attached Files Attached Files

 7. #7
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Jtag per aparate te nryshem.

  flash programming STI 5.5.1.4 DCU3


  [stAPI.rar] - st set-top boxes API, support for 7109 series
  [jtag-0.5.1.tar.gz] - urjtag source jtag for sti stb procesor
  [STI7105.rar] - STI7105
  [stclkrv.rar] - st40 clock driver source code. for st40 linux
  [SST_Flash.rar] - -Source code for reading/writting SST series Nor flash.
  [710x_resource.rar] - contains st710x Development Board all the source code
  [AT45DB161D.rar] - AT45DB161D chip driver to read and write, there are several procedures, including 51, AVR, MSP430 and need to see if friends can take to deal with it.
  [DCU_jtagging.zip] - dcu3 jtagging of an ST5105 device based STBa
  Attached Files Attached Files

 8. #8
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Jtag per aparate te nryshem.

  Po ju postoj nje faqe shum interesante qe ka te bej me Softcam key<ketu>

  Kurse ketu poshte po ju postoj dicka interesante per Nagraravision 2 kuptohet per ata qe kan interes.
  Attached Files Attached Files

 9. #9
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Jtag per aparate te nryshem.

  alle Jitaj

  STARSAT Shipsets ali3329 C


  <ketu>

 10. #10
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Jtag per aparate te nryshem.

  Oves, mendoj ta stikojme kte teme, per arsye se po shof qe e ndjek rregullisht dhe fut skema te reja, meqe un s'merrem me jtag nuk e di a do kesh te tjera por momentalisht po e vendos ne sticky, si mendon ja vlen?

Page 1 of 23 123611 ... LastLast

Similar Threads

 1. Rekomandime per aparate te ndryshme:
  By search37 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 712
  Last Post: 25-04-2018, 08:20:32
 2. New Celsa te ndryshem (JO IRDE*O!!!)
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 314
  Last Post: 17-04-2018, 20:59:54
 3. Programe Per Aparate Satelitore
  By durresi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 27
  Last Post: 15-01-2011, 11:42:26
 4. pike service qe rregullon aparate
  By SkinArt in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 14-09-2008, 19:56:21
 5. Info Aksesore te Ndryshem Satelitore
  By denipavla in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 23-08-2008, 10:19:51

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •