Results 1 to 3 of 3

Thread: Diskutime per Fausto Emulator dhe settings

 1. #1

  Diskutime per Fausto Emulator dhe settings

  Pershendetje,
  Ne radhe te pare ju uroj te gjitheve gezuar KRISHTLINDJEN dhe nje vit te ri te mbare.
  Do tju kerkoja pak ndihme mbi emulatoin Fausto, sesi mund ta perdorim, nese ka mundesi qe nepermjet tij te perdorim cline?Nese ka mundesi nje tutorial do te me ndihmonte shume.
  Dhe nje pyetje te fundit, cfare jane gline dhe dline?E si mund te perdoren, me ane te cfare programi?

  Ju falenderoj te gjitheve
  Urime

 2. #2
  VIP Member ferrarif1's Avatar
  Join Date
  13-03-2009
  Posts
  1,081
  Uploads
  18

  Re: Diskutime per fausto

  Fausto - settings

  Thanks to Masare Team

 3. #3
  VIP Member ferrarif1's Avatar
  Join Date
  13-03-2009
  Posts
  1,081
  Uploads
  18

  Re: Diskutime per fausto

  celsat per fausto

  Bulsatcom/Polaris OK (39.0E)
  Ant-1 Europe OK (39.0E)
  Canal+ Netherlands (irdeto2/seca2 basic package) OK (19.2E)
  Le Bouquet de Canal+ (only four channel included) OK (26.0E)
  Kabel Deutschland (nagra2 digital free channels) OK (23.5E)
  TNT Sat (AES keys added to key.bin) OK (19.2E)
  ORF Digital/AustriaSat OK (19.2E)
  SRG SSR Swiss OK (13.0E) ->Diablo 2/Ipnosys
  RaiSat (fun/gold card) OK (13.0E)
  Mezzo OK (13.0E)
  TV Globo Internacional OK (13.0E)
  British Telekom (Disney) OK (9.0E)
  Kingston & Arqiva (hustler) OK (4.8E)
  Mediatech (fun/gold card) OK (4.0W)
  Biss OK (provider in thirty-eight keys included)
  Attached Files Attached Files

Similar Threads

 1. Info Diskutime mbi Kartat Smart dhe emulatoret e tyre
  By emiljano in forum Albanian / Shqip
  Replies: 120
  Last Post: 26-01-2015, 16:16:34
 2. Old Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1002
  Last Post: 15-11-2013, 07:33:39
 3. Old Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing
  By supervisor91 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 18-03-2013, 02:09:39
 4. New TAS/SA - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By arjano1968 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 29-03-2012, 12:11:09
 5. New Dragon T-REX diskutime
  By mile kristo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 15-05-2009, 18:35:47

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •