Results 1 to 3 of 3

Thread: dm500s clone

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  04-11-2010
  Posts
  10
  Uploads
  0

  dm500s clone

  me falni por kam probleme me dm500s clone me signal e konfiguroj eutelsat w2 por gjithnje snr eshte 63% dhe agc asnjehere me shume se 35% ju lutem nese mundet dikush te me ndihmoj

 2. #2
  Banned
  Join Date
  30-06-2005
  Location
  Kukes,Albania
  Posts
  4,252
  Uploads
  3,558

  Re: dm500s clone

  eshte nje teme ne lidhje me dreambox ketu je jashte teme dhe nuk besoj se do te jape pergjigje ketu.kerko ndihme te tema dreambox

 3. #3
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: dm500s clone

  Quote Originally Posted by blero2010 View Post
  me falni por kam probleme me dm500s clone me signal e konfiguroj eutelsat w2 por gjithnje snr eshte 63% dhe agc asnjehere me shume se 35% ju lutem nese mundet dikush te me ndihmoj
  Beje Pyetjen te kjo teme = > http://www.satsupreme.com/showthread...ft-etj./page58


  Tema Mbyllet !!

Similar Threads

 1. Question Problem DM500S clone & CPL won't connect
  By mido67 in forum Dreambox
  Replies: 9
  Last Post: 18-12-2009, 16:58:46
 2. tuner dvb-s2 dm500s clone
  By sayou13 in forum French / Français
  Replies: 2
  Last Post: 31-08-2009, 22:04:45
 3. New dm500s
  By Lapraksi in forum Dreambox
  Replies: 0
  Last Post: 07-10-2008, 03:27:05
 4. Question EDG nemesis 4.2 et optibox clone dm500s
  By fredyfresh in forum French / Français
  Replies: 0
  Last Post: 21-07-2008, 12:52:42
 5. Question comment rentrer des clés dans optibox (clone de dm500s)
  By fredyfresh in forum French / Français
  Replies: 0
  Last Post: 21-07-2008, 12:34:56

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •