Results 1 to 3 of 3

Thread: inetbox300

 1. #1

  inetbox300

  mirmbrema djema
  kam nevoj per nje dore per me sistemu kete decoder
  desha me e flash-u me nje image te sifteam dhe me instalu
  cccam2.1.3 sifteam,per te paren e kam nje fare ideje se gjeta nje guide
  qe e shpjegonte mire per ta bere me cavo null modem kurse per instalimin e cccam 2.1.3
  nuk e kam idene si te veproje,shpresoj qe dikush te me ndihmoje se si behet dhe nga ku mund ta shkarkoj cccam 2.1.3 sifteam dhe e fundit si behet configurimi i Inadyn te ky decoder Falemnderit

 2. #2
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: inetbox300

  Quote Originally Posted by lorderon View Post
  mirmbrema djema
  kam nevoj per nje dore per me sistemu kete decoder
  desha me e flash-u me nje image te sifteam dhe me instalu
  cccam2.1.3 sifteam,per te paren e kam nje fare ideje se gjeta nje guide
  qe e shpjegonte mire per ta bere me cavo null modem kurse per instalimin e cccam 2.1.3
  nuk e kam idene si te veproje,shpresoj qe dikush te me ndihmoje se si behet dhe nga ku mund ta shkarkoj cccam 2.1.3 sifteam dhe e fundit si behet configurimi i Inadyn te ky decoder Falemnderit
  Inetbox300 eshte clon i dreambox500 keshtu qe per me shume info ke tek tema e manualeve se si ta flashosh dhe si ti hedhesh url per te shkarkuar emulatoret cccam nga pulti. Manualisht nqs e gjen si emulator hidhet ne direktorine tmp. Ndersa per konf e inadyn nuk e kam perdorur dhe smund te them por te keshilloj te kalosh nga tema e dreambox per pyetje sepse aty do gjesh me shume perkrahje. Pershendetje.

 3. #3
  VIP Member ferrarif1's Avatar
  Join Date
  13-03-2009
  Posts
  1,081
  Uploads
  18

  Re: inetbox300

  Quote Originally Posted by lorderon View Post
  mirmbrema djema
  kam nevoj per nje dore per me sistemu kete decoder
  desha me e flash-u me nje image te sifteam dhe me instalu
  cccam2.1.3 sifteam,per te paren e kam nje fare ideje se gjeta nje guide
  qe e shpjegonte mire per ta bere me cavo null modem kurse per instalimin e cccam 2.1.3
  nuk e kam idene si te veproje,shpresoj qe dikush te me ndihmoje se si behet dhe nga ku mund ta shkarkoj cccam 2.1.3 sifteam dhe e fundit si behet configurimi i Inadyn te ky decoder Falemnderit
  tek tema e dreambox
  tema mbyllet

Similar Threads

 1. quale versione newcamd per inetbox300 e dm7000?
  By yhoga in forum Italian / Italiano
  Replies: 1
  Last Post: 26-05-2009, 23:53:04

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •