Page 1 of 18 123611 ... LastLast
Results 1 to 10 of 177

Thread: Technosat - Kopernikus

 1. #1

  ndhim technosat 5800ci

  ndhim rethe
  TECHNOSAT 5800CI
  NUK E DI SE KU MUNDHET TE JET PROBLEMI
  NE FILIM KA PUNUAR MIR PARA 2 DITE MU KA NAL SHKRUANTE NE TE EROR
  DHE U SHYM KREJTE A MUNDET TE JET DERI TE FLESH NESE PO KU MUNDEM TE KERKOJ FLASH PER TECHNOSAT 5800CI JU LUTEM
  NESE KENI MUNDHSI TE ME NDHIMONI

 2. #2
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: ndhim technosat 5800ci

  technosat=xdsr 300 duhet te gjesh dumpflash, xdsr eshte xcruiser, ketu ke firmware te fundit.

 3. #3
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: ndhim technosat 5800ci

  ketu keni disa udhezime se si mund ta rregolloni aparatin tuaj.

 4. #4
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: ndhim technosat 5800ci

  ketu kani disa programe per aparatin tuaj.

 5. #5
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: ndhim technosat 5800ci

  Quote Originally Posted by veronarama View Post
  ndhim rethe
  TECHNOSAT 5800CI
  NUK E DI SE KU MUNDHET TE JET PROBLEMI
  NE FILIM KA PUNUAR MIR PARA 2 DITE MU KA NAL SHKRUANTE NE TE EROR
  DHE U SHYM KREJTE A MUNDET TE JET DERI TE FLESH NESE PO KU MUNDEM TE KERKOJ FLASH PER TECHNOSAT 5800CI JU LUTEM
  NESE KENI MUNDHSI TE ME NDHIMONI
  o veronarama , nuk e di a te bani pune keto programet qe ti dergova? kthe pergjigje kur te kesh mundesi.

 6. #6

  Unhappy Ju lutem me ndhimoni

  Kur nuk ju kisha aruar per ndhimen qe me boni
  ju lutem dikush me ndhimoni

  e kam nje technosat 5800ci ....eshte i njete me condor 6000ci

  por e kam problemin se nuk po muj me gjet flshdump dhe loderin

  per kete lloj resiver

  nese keni mundesi te me ndhimoni dhe te me shpjgoni se si po shkon me flashdum

  edhe nje here

  kerkoj .....flashdump...loderin

  dhe ashkon njete si me softwerin kur ja futish ashtu dhe flashdump

  apo ka naj loderr tjeter per ...flashdump

  nejse ju lutem per ndhim

  flm

 7. #7

  Unhappy Re: Ju lutem me ndhimoni

  Une i kam keta

  por nuk e di se ajon keta flashdump a jo

  se nuk po mi pranon

  ose nuk di se si punohet me flashdump

  nese jan keta

  ju lutem nese dikush din se si shkon me flashdump mendoj me technosat 5800ci
  net me spjeghon se si shkonne

  ne resiverin tim po rin vetem drita e kuqe
  dhe po del aty error

 8. #8

  Re: Ju lutem me ndhimoni

  o vllaznit adoni te me ndhimoni a po jo

  nuk besoj se neket forum nuk ka kush qe smundhet te me ndhimon

  nejse flm prej krejtve o VLLAZIT
  TUNG DHE FLM

 9. #9
  VIP Member <<fredi111>>'s Avatar
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Sat-television forum
  Posts
  1,757
  Uploads
  0

  Re: Ju lutem me ndhimoni

  Quote Originally Posted by veronarama View Post
  o vllaznit adoni te me ndhimoni a po jo

  nuk besoj se neket forum nuk ka kush qe smundhet te me ndhimon

  nejse flm prej krejtve o VLLAZIT
  TUNG DHE FLM

  Sa per loader mund te kerkosh ketu

  http://www.satsupreme.com/showpost.p...54&postcount=5

  http://www.satsupreme.com/showpost.p...92&postcount=9

  Sa per flash dump nqs gjej te njoftoj ok

 10. #10
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Ju lutem me ndhimoni

  Technosat 5800 CI Loader Flas Dump Me EMU Brenda

  Ke dhe 2 loadera aty.

  Ishalla te kryejne pune....

Page 1 of 18 123611 ... LastLast

Similar Threads

 1. New Kopernikus/Technosat 9800P SoftCam_key
  By ilir_shemsiu in forum Technosat
  Replies: 23
  Last Post: 07-02-2011, 01:52:27
 2. Update Latest Amstrad & Kopernikus & Technosat firmware
  By dreamer1983 in forum Amstrad Firmware
  Replies: 2
  Last Post: 04-12-2009, 23:12:48
 3. Technosat\Kopernikus THOR
  By DonatelloKAG in forum Technosat
  Replies: 0
  Last Post: 16-05-2009, 10:25:57
 4. Kopernikus yDCIP/Technosat 9800P Omega
  By dnstarsat in forum Technosat
  Replies: 6
  Last Post: 15-12-2008, 14:31:11
 5. kopernikus =technosat
  By gilinger in forum Technosat
  Replies: 3
  Last Post: 17-07-2006, 12:12:33

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •