Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 40

Thread: Amiko 8000 cicrx hd

 1. #1
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  496
  Uploads
  1

  Amiko 8000 cicrx hd

  PERSHENDETJE ju lutem me ndihmoni me ndonje informacion per kete lloj aparati, me ra ne dore dhe doja te dija dicka rreth ketij aparati eshte me cip ali 3602, a mund ta suportoj cccam dhe a mund te punoj me cline, nqs e njeh dikush nga ju te me ndihmoj manualin e ka anglisht dhe ka shume suport por nuk di ta punoj.FALEMINDERIT

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  03-01-2009
  Location
  Skrapari
  Posts
  179
  Uploads
  30

  Re: Amiko 8000 cicrx hd

  versioni i fundit
  rai ok
  bulsat ok
  sat austria ok
  Attached Files Attached Files

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  03-01-2009
  Location
  Skrapari
  Posts
  179
  Uploads
  30

  Re: Amiko 8000 cicrx hd

  Si tė pėrdorni NassCamD nė Amiko SHD-8000, STHD-8800, SSD-580.

  1., Shko tek Setup Net Klienti
  2., Shtypni butonin EPG, pėr tė shkarkuar konfigurimit NassCamD nga interneti

  Pas reboot:
  3., Shko tek Setup Net Klienti pėrsėri
  4., Shtypni butonin e bardhė
  5., Zgjidhni NassCamD aktiv
  6., Enter # 55 # 007 *
  7., Ēelėsi pėr shtyp tė kuqe pėr tė konfirmuar

  Ju keni aktivizuar server NassCamD, dhe mund ta pėrdorin atė tani!
  Ky server ju ofron njė gjyq muaj falas pėr ēdo marrės.

  Pėr mė shumė informacion, shkoni KETU

 4. #4
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  496
  Uploads
  1

  Re: Amiko 8000 cicrx hd

  SKRAP shume faleminderit po pas 1 muaj a mund ta perdoresh edhe me cline per te pare apo vetem me celsa ka ndonje zgjidhje tjeter

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  03-01-2009
  Location
  Skrapari
  Posts
  179
  Uploads
  30

  Re: Amiko 8000 cicrx hd

  Shko tek> Klienti Menu Internet> Net Config
  server Zgjidh 1 deri 8. Pėr shembull zgjidhni server 1 (ai ėshtė zgjedhur nga default)
  Shtypni buton tė verdhė pėr tė redaktuar server.
  Emri Server: Vendos kėtu adresėn IP ose emrin e serverit tė cilėn ju doni tė jenė tė klientit.
  IP: nuk e vėnė enything
  port Pėrdoruesi: perdoruesit tipit port
  Emri i pėrdoruesit: Emri i llojit tė pėrdoruesve
  Pass: pas lloj
  Des kyēe: 0102030405060708091011121314
  server Aktive: shtypni OK (dot server befor Aktive duhet drita e gjelbėr)
  Emm Enable: pres ok (dot befor Enable Emm duhet drita e gjelbėr)
  Emulator: shtyp Ok dhe zgjidhni Cccamd.
  Shtypni buton i kuq pėr tė ruajtur
  Attached Files Attached Files

 6. #6
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  496
  Uploads
  1

  Re: Amiko 8000 cicrx hd

  SKRAP rrofsh shume faleminderit

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  03-01-2009
  Location
  Skrapari
  Posts
  179
  Uploads
  30

  Re: Amiko 8000 cicrx hd

  te gjitha ok

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  03-01-2009
  Location
  Skrapari
  Posts
  179
  Uploads
  30

  Re: Amiko 8000 cicrx hd

  2/2/2011 key AMIKO 8000 HD

  Bulsat>Hellas sat>39*E>OK
  TP:11012 V 30000-12524 H 30000-12565 H 30000-
  :12647 H 30000-12688 H 30000

  ORF & Austria Sat>Astra 19*E>OK
  TP-11876 H 27500;12344 H 27500;12545 H 22000;
  12188 H 27500;11739 V 27500;12344 H 27500;
  11302 H 22000;12692 H 22000;12663 H 22000;

  Canal plus nl.> Astra>19*E----down
  TP:12304-H-27500, 12344-H-27500,
  12515-H-22000, 12574-H-22000

  RAI 1,2,3,4> H.Bird>13*E>OK
  TP:11766 V 27500-11804 V 27500

  TV Globo> H.Bird>13*E>OK
  TP:11585 V 27500

  Telespazio Hun.>Amos>4*W>OK
  TP:11260 H 27500

  Zone Fantasy Italia ,Zone Romantica 1,2,Hustler>Sirius>4.8*E
  TP: 12111 H 27500

  Viasat Pack.>Sirius>4,8* E
  DR1,2;SVT1,2,24,NRK1,2,NRK HD,NRK EXTRA;TV2
  TP:11 785 V 27500 ,11 823 V 27500
  11 881 V 27500 ,12 476 V 27500

  All rest is full update icl.Biss encryption
  Added today biss key for:
  bTV Bulgaria>57*E> NSS 703
  12551 V 9404

  Duhok TV>57*E NSS 703
  11568 V 1800
  Attached Files Attached Files

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  03-01-2009
  Location
  Skrapari
  Posts
  179
  Uploads
  30

  Re: Amiko 8000 cicrx hd

  Lexim konfigurim server nga hsdata.cfg file nga USB.
  Ky tutorial ėshtė pėr Opticum X403p, por pėr Amiko ėshtė e njėjtė.
  USB duhet tė jetė BOSHE, Formatim nė FAT32 dhe vetėm hsdata.cfg brenda.
  File hsdata.cfg atached kėtu ėshtė pėr shembull. Ju mund ta redaktoj atė me Notepad-in.
  Testuar nė Amiko 8000 SHD dhe tė punės.
  Attached Files Attached Files

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  03-01-2009
  Location
  Skrapari
  Posts
  179
  Uploads
  30

  Re: Amiko 8000 cicrx hd

  Avatari camd amiko shd8000
  -------------------------------- ----------------- RO ----------------------
  1., Se brenda nė NetClientConfig meniul
  2., Tasta Se apasa "Alba" (P / N)
  3., Se pretendojnė "avatar camd" si se apasa OK
  4., Codul e de registrare "9939" apoi tasta "Rosie"

  se-deschid qiell italia, cifra +, france canalsat, nova-distractie placuta
  ------------------ ------------------------------- SHQ ------------
  1.Menu dhe tė kėrkoni pėr NetClientConfig
  2.Shtyp butonin e bardhė [P / N]
  3.Bej njė zgjedhje pėr camd avatar dhe shtypni ok
  4.Shtyp kėtė kod 9939 dhe pas kėsaj, shtyp butonin e kuqe.
  Open-Sky Italia, pl Cifra +., Fr Canalsat. [Nė astra 19 *] Nova Greqi
  gėzojnė

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

 1. Update Amiko HD Emu Patch latest ver...
  By dreamer1983 in forum Amiko
  Replies: 68
  Last Post: 27-10-2014, 03:39:07
 2. Update Amiko SHD-8900 emu_plugin_Oscam_MgCamd_Mcas
  By dreamer1983 in forum Amiko
  Replies: 13
  Last Post: 17-06-2014, 10:08:32
 3. Update Yumatu-Opticum-Globo-Orton-Amiko SW other
  By dreamer1983 in forum Yumatu Firmware
  Replies: 32
  Last Post: 19-12-2012, 18:53:05
 4. Update dreamer1983 AMIKO softcam.key
  By dreamer1983 in forum Amiko
  Replies: 6
  Last Post: 28-02-2011, 23:53:06
 5. Update Amiko SHD-8900 ALIENPlugin
  By dreamer1983 in forum Yumatu Software and Tools
  Replies: 0
  Last Post: 14-01-2011, 11:10:21

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •