Page 1 of 100 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 995

Thread: Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.

 1. #1
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pershendetje te Nderuar Antare!

  Sipas porosise te administratorit qendror ketej e tutje s'lejohen mŽ temat e hapura qe kane mbi 1000 postime dhe duhen mbyllur.

  Per kete arsye po i rihap te reja ato qe do te mbyll sepse kane kaluar 1000 postimet.

  Jeni te lire te vizitoni keto tema edhe pse jane te mbyllura.

  Per me shume te vazhdojme diskutimet tek temat e reja te njejta!

  Lexim/ndihme te mbare gjithe antareve dhe stafit!

 2. #2

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Respekte!!
  Asnje smund te me ndihmoji per DM800HDse??
  Nuk jam i sigurt dhe per me shume nuk di si te veproji...
  Mund te me ndihmoji nokush??
  Pershendetje dhe faleminderit

 3. #3
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by Mose70 View Post
  Respekte!!
  Asnje smund te me ndihmoji per DM800HDse??
  Nuk jam i sigurt dhe per me shume nuk di si te veproji...
  Mund te me ndihmoji nokush??
  Pershendetje dhe faleminderit
  E para ti duhet te besh flashen <ketu>

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  30-06-2006
  Posts
  426
  Uploads
  8

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by Mose70 View Post
  Respekte!!
  Asnje smund te me ndihmoji per DM800HDse??
  Nuk jam i sigurt dhe per me shume nuk di si te veproji...
  Mund te me ndihmoji nokush??
  Pershendetje dhe faleminderit
  Ta gezosh njeher pasi nje te tille e kam edhe une, dalngadale do tja marresh doren shume mire te ka kthyer pergjigje OVES12 per mua futi Newnigma2 v3.1.4 dhe e ke Ok.

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  dmth flashi eshte njesoj si ai i modeleve me te vjeter si dm7020 ose dm800.

  atehere mjaft te ndjekesh proceduren qe te dha oves dhe je ok.

  po pate gje pyet prap. fakti se nuk te pergjigjen shpejt jo se nuk duan por pak veta e kane kte aparat dhe nuk duan te rrezikojne, un vet te thashe qe se kam pas ne dore akoma nje aprat te tille dhe sdesha tja fus kot, edhe pse gati isha i sigurte qe pak a shume procedura ishte ajo e dm800.

 6. #6

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pershendetje!!

  Per sot boll jam lodh shume dhe ne pune...nje dush dhe neser prape ne pune deri ne 12...
  Faleminderit shume per pergjigjen tuaj...akoma se kam cuar dot ne pune(mos qeshni)..shume i komplikuar me duket..mahhhhh
  Naten dhe faleminderit ciao fiku.......

 7. #7
  VIP Member Andushi's Avatar
  Join Date
  13-04-2010
  Location
  United Nations
  Posts
  4,101
  Uploads
  2,275

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by Mose70 View Post
  Pershendetje!!

  Per sot boll jam lodh shume dhe ne pune...nje dush dhe neser prape ne pune deri ne 12...
  Faleminderit shume per pergjigjen tuaj...akoma se kam cuar dot ne pune(mos qeshni)..shume i komplikuar me duket..mahhhhh
  Naten dhe faleminderit ciao fiku.......
  Kaq shpejt u lodhe ti, po ska gje se e ke ngrene buken me uri.
  Shaka

 8. #8
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by Mose70 View Post
  Pershendetje!!

  Per sot boll jam lodh shume dhe ne pune...nje dush dhe neser prape ne pune deri ne 12...
  Faleminderit shume per pergjigjen tuaj...akoma se kam cuar dot ne pune(mos qeshni)..shume i komplikuar me duket..mahhhhh
  Naten dhe faleminderit ciao fiku.......
  Mos u be pesimist kaq shpejt se seshte ndonje gje qe sbehet vetem se do pak durim qe te lexosh. Ne rradh te pare ta gezosh aparatin se ke bere zgjedhjen e duhur. Atehere une se kam kete aparat por me ca lexova procedurat jane te njejta ketu ke proceduren se si flashohet ne anglisht kurse ketu ke imazhe per dm 800se une ato qe jane aty i kam provuar pothuajse te gjitha ne dm 800hd dhe te them te drejten New Dream Elite 1.0 HD OE1.6 nuk ishte i keq pervec se kishte germat e vogla por nese ke tv te madh nuk eshte problem. Pasi te besh keto te duhet nje cccam qe normalisht duhet ta kesh ne blu panel dhe e shkarkon nga telekomanda dhe te besh nje abonim me nje cline. Beji keto dhe po ngece na thuaj.

 9. #9
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by Mose70 View Post
  Pershendetje!!

  Per sot boll jam lodh shume dhe ne pune...nje dush dhe neser prape ne pune deri ne 12...
  Faleminderit shume per pergjigjen tuaj...akoma se kam cuar dot ne pune(mos qeshni)..shume i komplikuar me duket..mahhhhh
  Naten dhe faleminderit ciao fiku.......
  Edhe ketu ke imazhe per dm 800se psh dhe sifteam nuk do ishte i keq.

 10. #10
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Nje url per Gemini E2 ku ka suport te plote me cccam dhe plugine te tjere.
  Menyra e instalimit: Beni extract file dhe me nje program ftp do e kaloni ne folderin /etc te aparatit. Me pas e gjeni ne blu panel-> settings-> addon


  Attached Files Attached Files

Page 1 of 100 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. Update Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.
  By arber in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 21-05-2015, 19:08:42
 2. Old Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 17-09-2011, 01:19:20
 3. Replies: 996
  Last Post: 11-08-2011, 08:18:02
 4. Old 2 Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1007
  Last Post: 03-02-2011, 19:15:48
 5. Old 1-Mbyllur-Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By plakusat2000 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2787
  Last Post: 08-11-2010, 11:24:17

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •