Page 1 of 10 1236 ... LastLast
Results 1 to 10 of 96

Thread: Digitalb reklame kunder Dreambox

 1. #1
  Senior Member thedream's Avatar
  Join Date
  26-03-2010
  Posts
  354
  Uploads
  0

  Exclamation Digitalb reklame kunder Dreambox

  Sot rastesisht duke nderruar kanalin pashe nje reklame tek digitalb i cili thoshte qe klientet nuk duhet te blejne dekoderin ( dreambox) ose te ashtuquajturit marres satelitor qe lidhet me internet pasi keto ajne mashtrime dhe gjithe personat qe abuzojne do vendosen para ligjit mund ta vini re dhe ju ne momentin qe jepen reklamat...............

 2. #2
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Digitalb reklame kunder Dreambox

  Normal
  C'fare do thone ata: Pajisuni te gjithe me dreamboxa??

  Shume po u digjka derisa bejne antireklama

 3. #3
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: Digitalb reklame kunder Dreambox

  po ske ci ben kur ska shtet ket do bej digitalbi jemi i vetmi shtet qe slejojm dreamboxin e papar

 4. #4
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: Digitalb reklame kunder Dreambox

  bre ka me shku apet koh e gjat edhe nuk ka me mujt me i nal digitalbi dreambox se boll po ju vjen inati
  se keto i ka tjeterkush ne dor nuk mvaren pi neve po digitalbi nuk ka shka me bo edge fol bla bla

 5. #5
  Junior Member
  Join Date
  03-12-2010
  Posts
  15
  Uploads
  0

  Re: Digitalb reklame kunder Dreambox

  Eshte skandaloze sesi nje kompani si puna e Digitalb te akuzoje dhe te beje nje antireklame per nje produkt te caktuar si Dreambox, produkt i kompanise gjermane Dream Multimedia. Produkti i kompanise gjermane eshte ne doren e gjithsecilit prej nesh sesi e perdor dhe jo ne doren e kompanise prodhuese qe e sulmon Digitalbi, duke na shitur peralla se po bashkepunon edhe me policine nderkombetare per ndalimin e piratimit te programeve te saj.
  Te ishte ne ndonje vend tjeter dhe jo ne Shqiperine rrumpalle, Dream Multimedia do t'ja kishte thyer brinjet ketyre te Digitalb-it, qe mos i shkonte me ndermend te bente antireklama te tilla per produktet e kompanive te tjera. Me sa duket nuk po shesin dot ato teneqet e tyre Kaon HD dhe bejne cmos me te gjitha menyrat qe njerezit te blejne paketen e tyre.

 6. #6
  Super Moderator gertl's Avatar
  Join Date
  05-12-2008
  Location
  Hajt se folim
  Posts
  9,387
  Uploads
  1,424

  Re: Digitalb reklame kunder Dreambox

  Nuk me mbetet gjo tjeter me thone pervec se do ti rrujn trapin dreamboxit keta idioter. Me falni per fjalorin por i meritojne me plot gojen keto fjale. Po si guxojne te bojne antireklame per nje produkt te caktuar, aq me teper kur ky osht nga produktet lider ne fushen e receiverave. Edhe kjo nuk ishte degjuar. Hajduti bertet kapeni hajdutin.

 7. #7
  Contributing Member
  Join Date
  02-11-2010
  Posts
  516
  Uploads
  157

  Re: Digitalb reklame kunder Dreambox

  Qente le te lehin, karvani te shkoje perpara.

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  13-01-2011
  Posts
  202
  Uploads
  0

  Re: Digitalb reklame kunder Dreambox

  Problemi eshte se Digitalb sikur te mos i kishte kufizuar disa nga kanalet te mos shifen me dekodera te tjere, ndoshta nuk do te kishte aq probleme se sa ka tash, Digitalb i kufizon klientet vetem ne ate qe ajo dishiron tu jap, duke mos patur mundesi te zgjedhin ato vet. Me reklama te tila vec se i ben reklam me teper Dream Multimedia (dreamboxit)

 9. #9
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Digitalb reklame kunder Dreambox

  Po ska nevoj Dream Multimedia per reklam nga ana e DGA,
  keta tregojne idiotsine e tyre dhe paaftesine qe kan e sja ben fare te flasesh.

 10. #10
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Digitalb reklame kunder Dreambox

  Kjo qe po thot dga eshte qe mos beni si bej une po beni si them une. Dga thote qe dreambox eshte i pa ligjshem gje qe nuk eshte e shkruar ne as nje ligj ne asnje vend te botes. Por dga harron sistemin paring dhe kanalet qe i mer free dhe i shet me lek. Kjo e verteton sakte qe shqiperia eshte vendi i cudirave.

Page 1 of 10 1236 ... LastLast

Similar Threads

 1. Replies: 2
  Last Post: 07-11-2010, 14:49:20
 2. wholesale dreambox 500s,dreambox 500c,dreambox 800hd
  By Chinadreambox in forum Dealer Directory
  Replies: 5
  Last Post: 03-04-2010, 00:47:18
 3. New Digitalb CCcam 2.0.11 and Digitalb & premiere in Newcs
  By G@ZI in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 5
  Last Post: 10-02-2010, 20:13:45
 4. Replies: 0
  Last Post: 08-02-2010, 07:57:06
 5. Info Shes Dreambox - Ndrroj me Kaon HD Digitalb
  By Koreani in forum Albanian / Shqip
  Replies: 23
  Last Post: 28-11-2009, 01:22:30

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •