Results 1 to 2 of 2

Thread: manual per quadro

 1. #1

  manual per quadro

  CI Quadro 8200 8205 CI VI dhe VI

  Emulator Keys dhe

  Pėr tė hedhur ju njė program ITLINK3.77 dhe vet EMU.

  Start ITLINK3.77 dhe zgjidhni file qė jeni futur nė marrės duke klikuar mbi Browse dhe shkoni te folderi ku kartelėn qė shkarkuat (EMU 8200). Pika nė boot dhe vendosjen e tij flakė.
  Tani klikoni nė DOWNLOAD.
  Prisni derisa ēdo gjė ėshtė e ngarkuar dhe qė marrėsi i reboot dhe vetėm atėherė programimit mbaruar!

  Pėr t'u siguruar qė gjithēka ėshtė nė rregull shkoni nė Menu dhe pėr prioritetet dhe pėrshtatje. Kur ju hapni njė lloj parametri menu 2004 dhe duhet tė hapė menu pėr tė mundėsuar ose ēaktivizoni Emulators dhe njė autoupdate.
  Nganjėherė kjo nuk do tė shkoni nė fillim dhe tė pėrpiqet pėr tė vėnė tė pranuesit tė njė kanal MTL dhe pastaj tė pėrsėritur.
  ēelėsat Input me telekomandė punė tė njėjtėn mėnyrė, pėrveē se nė vend qė tė shtypni 2004 2003 Pas kėsaj ju hapur ekranin ku ju zgjidhni tė sistemit kodimin, ofruesit dhe kryesore qė ju dėshironi tė ndryshoni. Qė do tė thotė se ēelėsi ėshtė shkruar nė TV ekran.
  Futur ēelėsat nėpėrmjet kompjuterit ėshtė program Keymaker (Figura 2) dhe me dritat e pranuesit.

  Filloni programin dhe zgjidhni LSI (lloji LSI procesor nė 8200), dhe kliko Download.
  Tani klikoni nė OK pėr tė duan tė prishėsh asnjė ēelėsat e mėparshme dhe tė shtuar tė reja.
  Pasi kjo dritare hap ku ju zgjidhni tė cilat ju mund tė gjeni SoftCam.Key
  nė ēdo skedar Mach1 ose nė njė nga shumė vende ku heqjen e ēelėsat.
  Prisni deri te kryhet programimi, dhe kjo ėshtė ajo.
  Keymaker ka njė mundėsi qė e kam hequr nga interneti pėr tė marrė ēelėsat dhe klikoni mbi Key Get.
  Brenda programit tė Itlink 3,77 ka njė redaktor kanal nė tė cilat duhet patjetėr tė punojnė mė. Duke filluar redaktor ėshtė bėrė duke klikuar mbi butonin EDIT ne Upload Channel / Shkarko
  pjesė e programit. Pas kėsaj hap njė menu pėr tė zgjedhur njė skedė qė pėrmban programet. Pas kėsaj pėrzgjedhje hap dhe unė kam qenė redaktor nė tė cilėn ju mund tė ndryshojė vendndodhjen e kanaleve dhe emrat e tyre dhe parametrat bazė (PIDs).
  Pas tė gjitha ndryshimet qė ju mund tė ruaj njė listė me mundėsi pėr tė Ruaje si skedar apo ndryshimet mund tė dėrgohen tė pranuesit opsionin Save marrės. Marrėsi duhet tė jetė i ndezur kur bėn kanale regjistrimin.


  Kodi Master pin pėr tė rivendosur kyē aktual pin ėshtė si mė poshtė.

  Pėr DR8050 dhe 8055, "1004"

  DR8200 dhe DR8205 pėr "5001"


  1) Ju lutem shkoni nė menynė prindėrore bllokohet "

  2) insert 1004 ose 5001 tė rėndėsishme aktuale.

  3) Pastaj, ju mund tė vendosni kyē tė reja.  Kjo vlen vetėm pėr Quadro Quadro 8200 dhe 8205 marrės

  1. - - Turn nė TV dhe reciver dhe tė largėta;
  2. - - Shko nė menynė -> Preferences -> hyjė nė setup sistemit nė 2003 e largėt dhe e hap njė menu me mrekulli nga ēelėsat
  / / Tani rrokje tė largėt nga ngjyrat
  3. - - Shtypni butonin BLUE mė tė largėt pėr tė shkuar pėr tė parė di Nagra pastaj ju shkruani diēka nė ekran si njė digital + dhe diēka si pėrveē 400.100.
  4. - - Kur tė shkoni ju pėr tė gjetur pastaj se ju zažuti ku ju shkruani digital + dhe pastaj butonin largėt e gjelbėr dhe tė tregojė se njė menu pėr tė zgjedhur Identit.
  5. - - Tani ju pastaj shkoni dhe gjeni ku ju shkruani D +2 (410100) zakonisht qė tė jetė e parafundit nė listė.
  6. - - Kur ju tė gjeni atė dhe pėr tė marrė butonin OK dhe ju shkoni nė listėn ku ju shkruani digital + 400100 Zakonisht ajo ėshtė 2 -3 dhe kėtu unė kam gjashtė prej tyre tė ndryshojė.
  7. - - E kur ju bėni atė EXIT e parė dhe tė shkojė nė njė program dhe pėr njė MTL D + dhe ēėshtja ėshtė zgjidhur para se ēelėsat e hyrjes e ardhshme pėrmes kabllit.


  Thx to Pluton and Dutch .

 2. #2
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: manual per quadro

  Rrofsh per postimin, po paska dale pak keq nga GoogleTranslate :)

Similar Threads

 1. quadro keys
  By sesedor in forum Quadro
  Replies: 91
  Last Post: 09-06-2012, 10:01:40
 2. Quadro Softcam
  By pola0 in forum Quadro
  Replies: 186
  Last Post: 01-01-2011, 14:47:31
 3. Update Quadro toolbox
  By nikola1 in forum Quadro Software and Tools
  Replies: 0
  Last Post: 20-12-2010, 20:00:49
 4. Question quadro 8055
  By nikola1992 in forum Seca Mediaguard
  Replies: 1
  Last Post: 15-06-2010, 14:47:18
 5. Quadro Tools
  By Satty in forum Quadro
  Replies: 6
  Last Post: 08-09-2006, 09:10:31

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •