Results 1 to 3 of 3

Thread: Konfigurim serveri me ip dinamike, Si?

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  29-10-2009
  Posts
  175
  Uploads
  11

  Question Konfigurim serveri me ip dinamike, Si?

  Pershendetje miq,

  A mundeni te me ndihmoni per ndertimin e nje serveri nga dreambox kur nuk ke ip statike?

  Pra une kam internet nepermjet Albtelekom 512 Unlimited. Keshtu qe ip im ndryshon vazhdimisht.

  Faleminderit per cdo ndihme.

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  12-02-2011
  Posts
  109
  Uploads
  0

  Re: Konfigurim serveri me ip dinamike, Si?

  Quote Originally Posted by j.l.k. View Post
  Pershendetje miq,

  A mundeni te me ndihmoni per ndertimin e nje serveri nga dreambox kur nuk ke ip statike?

  Pra une kam internet nepermjet Albtelekom 512 Unlimited. Keshtu qe ip im ndryshon vazhdimisht.

  Faleminderit per cdo ndihme.
  nuk ke mundesi te besh server me kete internet pasi albtelecom i ka portat e mbyllura dhe klientit i del linja ofline....

 3. #3

  Re: Konfigurim serveri me ip dinamike, Si?

  e na qe e kena rrjetin me PTK (posta dhe telekomi i kosoves) i kena ip dinamike a mujna me kriju server edhe qysh krijohet bre serveri
  edhe qfar mjete duhet mi pas per me kriju serverin
  qfar programe duhet me i pas te instaluar
  si hape C linja e re

  aka ndonje tuto per neve fillestaret


  pres ndihm:S

Similar Threads

 1. Replies: 0
  Last Post: 22-11-2009, 20:51:29
 2. ccam oder new farketmez serveri olanlar bana yazsin
  By sezginesma in forum Turkish / Türkçe
  Replies: 1
  Last Post: 19-09-2009, 02:29:51
 3. Question krijimi i nje serveri
  By kapoaug in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 30-04-2009, 19:37:13
 4. deneme serveri alabilirmiyim varsa arkadaslar
  By mc wako in forum Turkish / Türkçe
  Replies: 0
  Last Post: 22-04-2009, 16:42:43
 5. Ndihme per konfigurim ?
  By mysybet123 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 8
  Last Post: 09-10-2008, 03:05:07

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •