Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 31

Thread: KAON Ksc 570z H/W v12.01.a1 C.A2.2.2

 1. #1
  Awaiting Email Confirmation
  Join Date
  22-09-2009
  Posts
  39
  Uploads
  0

  KAON Ksc 570z H/W v12.01.a1 C.A2.2.2

  pershendetje ylvi.
  a mund te me gjesh firmware e fundit per kete aparat qe kam un?
  e di qe ekziston nji tjeter me i fundit kaon ksc 570z H/W v12.01.a1 C.A2.2.3.
  ose me trego proceduren si ta klonoj ne BM 8300 CI?
  FALEMINDERIT

 2. #2
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: ksc 570z H/W v12.01.a1 C.A2.2.2

  Eshte klon me keto aparate me poshte me duket....
  Po te nis nje nga keto....
  Kaon KSC 370/ 570
  Kaon KSC 511
  Kaon KSC 570 CX
  Xtreme XSC 550/ 520
  Digiline EK-60040 DCI
  Hemco GT-60030 DCI
  Houston BM-8200 CI
  Streamsystem BM-8300CI
  Digiquest 8000 SCI
  Manhattan Plaza 3300 CI
  Sunny AT 7010 DCI
  Sunny AT 7011 DCI
  Digicag AT 6010 DCI
  Ora AT 5010 DCI
  GoldMaster Sat-7300 CI
  Onwa X5-CI
  Echosat Haifa 9800
  Next YE-2005 DCI
  Especta ES-2000 S
  SAB S-8010 DCI
  SAB S-8015 DCI
  Nextvision NV-8050 DCI
  Sunny AT-8000 CI
  AT-7012 DCI
  Attached Files Attached Files

 3. #3
  Awaiting Email Confirmation
  Join Date
  22-09-2009
  Posts
  39
  Uploads
  0

  Re: ksc 570z H/W v12.01.a1 C.A2.2.2

  durresi,me tregon hapat konrete qe duhen per ta klonuar?e provova me kete loader po nuk e merr ,thot mismach ksc 570z(nuk perputhet modeli dmth) dhe pas ndizet aparati te kanali ku e kam lene.ne fakt dua ta klonoj me STREAM BM 3000 CI.po munde mi posto filet qe duhen dhe me shkruaj hapat.
  Faleminderit!

 4. #4
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: ksc 570z H/W v12.01.a1 C.A2.2.2

  Provo kete

  Bulsat Ok, me celsat e fundit....
  Attached Files Attached Files

 5. #5
  Awaiting Email Confirmation
  Join Date
  22-09-2009
  Posts
  39
  Uploads
  0

  Re: ksc 570z H/W v12.01.a1 C.A2.2.2

  po si ta uplodoj se nuk ma merr kup 230?ca metode?dhe e sigurt qe nuk e bllokon?

 6. #6
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: ksc 570z H/W v12.01.a1 C.A2.2.2

  Ervin
  Per gjera qe si kam provuar ste jap dot siguri a e bllokon apo jo...
  Thjesht per te te ndihmuar gjeta keto dosje per ty...
  Nuk e di ne te bejne pune....
  Attached Files Attached Files

 7. #7
  Awaiting Email Confirmation
  Join Date
  22-09-2009
  Posts
  39
  Uploads
  0

  Re: ksc 570z H/W v12.01.a1 C.A2.2.2

  mund te me ndihmoj ndonji qe eshte marre me kete aparat?si ta klonoj ne bm 8300ci a ne ndonji lloj tjeter?me tregoni hapat me pika.ndoshta fillon qe ke boot-i e me rradhe.
  YLVI psh nqs e di...

 8. #8
  Banned
  Join Date
  30-06-2005
  Location
  Kukes,Albania
  Posts
  4,252
  Uploads
  3,558

  Re: ksc 570z H/W v12.01.a1 C.A2.2.2

  Quote Originally Posted by ervinballkoci View Post
  durresi,me tregon hapat konrete qe duhen per ta klonuar?e provova me kete loader po nuk e merr ,thot mismach ksc 570z(nuk perputhet modeli dmth) dhe pas ndizet aparati te kanali ku e kam lene.ne fakt dua ta klonoj me STREAM BM 3000 CI.po munde mi posto filet qe duhen dhe me shkruaj hapat.
  Faleminderit!
  KSC-570Z = Stream system BM-8300 CI eshte ashtu siq te ka dergu Durresi: dhe kujdes me kete STREAM BM 3000 CI

 9. #9
  Awaiting Email Confirmation
  Join Date
  22-09-2009
  Posts
  39
  Uploads
  0

  Re: ksc 570z H/W v12.01.a1 C.A2.2.2

  po si ta klonoj ylvi me STREAM?me kup e provova dhe nuk e merr.thore mismach model 570z.do nai ndryshim boot-i?me posto hapat te lutem dhe filet e duhura

 10. #10
  Awaiting Email Confirmation
  Join Date
  22-09-2009
  Posts
  39
  Uploads
  0

  Re: ksc 570z H/W v12.01.a1 C.A2.2.2

  Me postoni softin kas 570z h/w 12.01.a1 por me c.a 2.2.3
  me sa di un eshte i fundit i seris 570z
  flm!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

 1. Question kaon ksc 570 dead.kaon morto.aiuto
  By riky222000 in forum Kaon
  Replies: 2
  Last Post: 04-01-2009, 19:13:04
 2. Question kaon ksc 570 dead.kaon morto.aiuto
  By riky222000 in forum Italian / Italiano
  Replies: 0
  Last Post: 02-01-2009, 17:39:16
 3. Replies: 1
  Last Post: 06-05-2006, 11:48:02
 4. kaon 570Z, TPS and D+
  By danish in forum Kaon
  Replies: 0
  Last Post: 01-03-2006, 13:17:10
 5. Ksc-570z H/W 12.01.A1
  By rafky in forum French / Français
  Replies: 2
  Last Post: 08-11-2005, 02:15:56

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •