Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 37

Thread: Krahasime ndermjet aparateve

 1. #1

  Krahasime ndermjet aparateve

  E hapa kete teme qe cdo kush mund te jape 2 emra receiverash me karakteristika ose cmime te peraferta dhe ai qe i njeh me mire mund te jape mendimin e tij

  Psh une jam ne dileme mes VU+ Solo dhe Azbox HD Elite ?

 2. #2
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  389
  Uploads
  10

  Re: Krahasime ndermjet aparateve

  Sipas meje zgjith VU+ solo.Nje produkt i kompletuar me shume mbeshtetje fw E2,ose se jane mundesite Vu+Duo.Azbox-si eshte akoma shume prapa nga suporti i E2,ne fillimet e tij.Megjithse me versionin fw 5300 (50mb) funksionon mjaft mire.

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  11-04-2010
  Posts
  158
  Uploads
  0

  Re: Krahasime ndermjet aparateve

  Clarke-tech 5100hd combo plus punon shume mire emulatori dhe linja (cccam)

 4. #4
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Krahasime ndermjet aparateve

  Une do zgjidhja vu+ sepse per nga suporti eshte shum mire dhe perdor E2 ndersa azbox nuk ka aq suport te mjaftueshem ndoshta tani qe po bejne testime me E2 mund te jete me i vlefshem po per mua nisu nga nje aparat qe ka me shum suport pastaj shifi te tjerat me rradhe

 5. #5
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Krahasime ndermjet aparateve

  Quote Originally Posted by Frensi View Post
  E hapa kete teme qe cdo kush mund te jape 2 emra receiverash me karakteristika ose cmime te peraferta dhe ai qe i njeh me mire mund te jape mendimin e tij

  Psh une jam ne dileme mes VU+ Solo dhe Azbox HD Elite ?
  ka nje menyre me efikase per te gjetur se kush eshte dekoderi me i mire , futu ne forum dhe shiko tek dekoderat numrin e perdorusve

  ne keto momente te dreambox ka 129 perdorues

  tek azbox ka 19 perdorues

  te humax ka 8 perdorues

  te stasat ka 14 perdorues

  te vu+ 15 perdorues

  perfundimin nxirre vete tani,se kush eshte dekoderi me i mire

 6. #6
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Krahasime ndermjet aparateve

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  ka nje menyre me efikase per te gjetur se kush eshte dekoderi me i mire , futu ne forum dhe shiko tek dekoderat numrin e perdorusve

  ne keto momente te dreambox ka 129 perdorues

  tek azbox ka 19 perdorues

  te humax ka 8 perdorues

  te stasat ka 14 perdorues

  te vu+ 15 perdorues

  perfundimin nxirre vete tani,se kush eshte dekoderi me i mire
  Kjo sdo te thot gje sipas perdoruesve,
  sdiskutohet qe DM eshte njish por mbas saj vjen VU+ pa diskutim,
  dhe nga ana e cmimit si dhe suport ja vlen te marresh nje VU+.

 7. #7
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Krahasime ndermjet aparateve

  Quote Originally Posted by fushkrujs View Post
  Kjo sdo te thot gje sipas perdoruesve,
  sdiskutohet qe DM eshte njish por mbas saj vjen VU+ pa diskutim,
  dhe nga ana e cmimit si dhe suport ja vlen te marresh nje VU+.
  per mendimin tim mbas dreambox per mua vjen ky ktu===>>> CLARKE TECH ET 9000

 8. #8
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: Krahasime ndermjet aparateve

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  per mendimin tim mbas dreambox per mua vjen ky ktu===>>> CLARKE TECH ET 9000
  CLARKE TECH ET 9000
  ky si asparat esht shum i mire biles dhe me i mire se dreambox dhe vu+duo nga te dhenat qe ka por eshte pak i shtrenjt kurse une midis vu solo dhe azbox elit nuk do zgjidhja asnjerin nga te dy por Coolstream HD1 ose neo keto ithem nga testimet qe kam bere vet dhe sa per mbeshtetje Coolstream nuk ngel mrapa dreamboxit , dhe dicka tjeter flasim gjithmon per dreambox merrni vetem dreambox i bie qe te marrim te gjith mercedes se bmw dhe audi nik jan te mira

 9. #9
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: Krahasime ndermjet aparateve

  vu+solo çmimi 260E=dreambox 800 hd SE çmimi 460E
  kto 2 krahasohen me njeri tjetrin .
  si çmim sigurisht vu solo.

  kurse azbox premtoi shume , edhe kjo eshte si politikanet do bej kte do bej ate .......

 10. #10
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Krahasime ndermjet aparateve

  Pershendetje
  Nga titulli duket shume teme interesante,per kete pershendes hapesin e temes Frensi.
  Do ishte mire qe ata qe kane me teper pervoje me receivera te ndryshem te ndanin pervojen e tyre edhe me ne te tjeret.(e kam fjalen kryesisht per ata me sistem Linux)
  Nuk eshte e udhes te themi vetem qe ky apo ai receiver eshte me i miri, por edhe te thuheshin epersite apo disavantazhet e njerit apo tjetrit,besoj se kete ka pasur ne mendje edhe hapesi i temes.
  Natyrisht mendimi i atyre qe kane kaluar neper duart e tyre disa lloje aparatesh eshte me i vlefshem, sesa i ne te tjereve.Me kujtohet ne fillim te viteve 90 kur hyne makinat e para qe kryesisht ishin Fiat 131. Nje pjese e poseduesve te ketyre barakave thoshin me krenari qe ky fiat eshte me i mire se BMW etj.E kemi 1çik te theksuar ne shqiptaret kete qe gjeja qe perdor une, eshte me e mira...Pra shkurt hesapi duhet pyetur ai qe ka nje parking me makina(ne kete rast receivera) se cila eshte me e mira.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

 1. Lista e Aparateve me EMU Qe Hapin Paketen Bullsatcom
  By durresi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 24
  Last Post: 08-12-2010, 20:16:01

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •