Results 1 to 4 of 4

Thread: PIONEER DBR-S2101 Goldbox

 1. #1

  PIONEER DBR-S2101 Goldbox

  pershendetje! kam nje PIONEER DBR-S2101 Goldbox dhe doja te dija se :1.cfare mund te shikoj me kete lloj aparati ,
  2.cili eshte firmware dhe softi i fundit?

 2. #2
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: PIONEER DBR-S2101 Goldbox

  Quote Originally Posted by eagle.one View Post
  pershendetje! kam nje PIONEER DBR-S2101 Goldbox dhe doja te dija se :1.cfare mund te shikoj me kete lloj aparati ,
  2.cili eshte firmware dhe softi i fundit?
  aparati qe ke ti mund te jete i serise Pioneer 16xx!
  per te pare shikon pak a shume ato kanale qe hapen me emu!(ben edhe share por me ane te pc ne sssp)
  gjithashtu ekziston edhe nje firmware emu qe mundeson edhe perdorimin e kartes origjinale Konax dhe Seca!
  per te qene i sigurt se fare firmwari te duhet,duhet te hapesh aparatin e te shikosh brenda far sigle ka te shkruar!
  prsh.
  BNP 1630 ose ndonje tjeter!
  shiko dhe na thuaj!

 3. #3
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: PIONEER DBR-S2101 Goldbox

  Bobi na dolli i forte ky gjinua (pioneeri) sa vite ka ? me kujtohet ne 2000 apo 2001 sme kujtohet e bleva ke euronics nje si ky me 500 kanale ishte bos per kohen e tij, por dhe tashi ndonje kanal e hap me emu. kurse sssp e ka por i duhet dh enje pc i ndezur gjith kohen.

  gjithsesi kush e ka le ta shfrytezoje. un timin e pata shitur nja 40€ me duket ne ebay para nja 2 vjetesh.

 4. #4
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: PIONEER DBR-S2101 Goldbox

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  Bobi na dolli i forte ky gjinua (pioneeri) sa vite ka ? me kujtohet ne 2000 apo 2001 sme kujtohet e bleva ke euronics nje si ky me 500 kanale ishte bos per kohen e tij, por dhe tashi ndonje kanal e hap me emu. kurse sssp e ka por i duhet dh enje pc i ndezur gjith kohen.

  gjithsesi kush e ka le ta shfrytezoje. un timin e pata shitur nja 40 me duket ne ebay para nja 2 vjetesh.
  me siguri do e kesh pas te serise 13xx,qe ishte vetem per ne plehra!
  me fat jane ata qe kane serite 14xx ,15xx ,16xx qe edhe sot e kesaj dite jane shum mire me suport!
  me suportin e pioneer merren italinet,hollandezet,dhe polaket!
  edhe un si puna jote i 'dhash duart' dekoderit goldbox,dhe duke degjuar parrullen e digitalbit: te ecim me hapin e kohes........................ kalova ne linux!

Similar Threads

 1. goldbox
  By mezzacapa in forum Italian / Italiano
  Replies: 1
  Last Post: 17-06-2010, 08:24:16
 2. Vecchio goldbox pioneer
  By cippolillo in forum Italian / Italiano
  Replies: 8
  Last Post: 20-10-2009, 12:39:12
 3. Question GoldBox Pioneer
  By fulvio23 in forum Italian / Italiano
  Replies: 17
  Last Post: 03-10-2009, 14:06:52
 4. Info GoldBox Pioneer
  By fulvio23 in forum Italian / Italiano
  Replies: 5
  Last Post: 12-01-2009, 22:15:08
 5. Looking for goldbox !!!!
  By mpokeras in forum General Discussions: Cardsharing
  Replies: 1
  Last Post: 01-01-2007, 14:12:53

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •