Results 1 to 3 of 3

Thread: Ndimeeee per dicka

 1. #1

  Smile Ndimeeee per dicka

  desha te di si mund te shikoj kanalet turke te tjera ne satelit kur jan p.sh 2 EAST 10 EAST ETJ. SEPSE ATE QE LEXOJNE ,EUROPE, MI KAP KANALET ME FREKUENCAT PERKATSE TE TYRE. MOS DUHET TE LEVIZ POZICIONIN E PARABOLES PER KTA FREKUENCA QE LEXOJNE 10WEST ETJ.
  http://en.kingofsat.net/freqs.php?&b...freq&filtre=no

  kam dhe nje opsion ne dekoder< 1. my longitude:
  2.my latitude :
  satelite angle:
  cfar duhet te vendos tek keto pasi jetoj ne tirane apo kto qe thash lart skan lidhje .flm

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Ndimeeee per dicka

  Quote Originally Posted by DOREL META View Post
  desha te di si mund te shikoj kanalet turke te tjera ne satelit kur jan p.sh 2 EAST 10 EAST ETJ. SEPSE ATE QE LEXOJNE ,EUROPE, MI KAP KANALET ME FREKUENCAT PERKATSE TE TYRE. MOS DUHET TE LEVIZ POZICIONIN E PARABOLES PER KTA FREKUENCA QE LEXOJNE 10WEST ETJ.
  http://en.kingofsat.net/freqs.php?&b...freq&filtre=no

  kam dhe nje opsion ne dekoder< 1. my longitude:
  2.my latitude :
  satelite angle:
  cfar duhet te vendos tek keto pasi jetoj ne tirane apo kto qe thash lart skan lidhje .flm
  longitude dhe latitude i gjen ketu

  tek "Your location: e.g. streetname, zip code, (lat, lon)" shkruaj tirana dhe ta dalin ato qe kerkove

 3. #3
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Ndimeeee per dicka

  Quote Originally Posted by DOREL META View Post
  desha te di si mund te shikoj kanalet turke te tjera ne satelit kur jan p.sh 2 EAST 10 EAST ETJ. SEPSE ATE QE LEXOJNE ,EUROPE, MI KAP KANALET ME FREKUENCAT PERKATSE TE TYRE. MOS DUHET TE LEVIZ POZICIONIN E PARABOLES PER KTA FREKUENCA QE LEXOJNE 10WEST ETJ.
  http://en.kingofsat.net/freqs.php?&b...freq&filtre=no

  kam dhe nje opsion ne dekoder< 1. my longitude:
  2.my latitude :
  satelite angle:
  cfar duhet te vendos tek keto pasi jetoj ne tirane apo kto qe thash lart skan lidhje .flm
  Ka nje gje me 42°East(turksat) kemi frekuencat e lindjes(east) dhe ato te perendimit(west), keto te fundit mbulojne gjithe Europen ndersa ato te east mbulojne vetem Europen Lindore duke perfshire Shqiperi-Kosove. Nqs banon ne Shqiperi-Kosove arrin ti kapesh keto fr te east natyrisht disi (shume pak) me veshtire se ato te west.Si pozicion ske pse e leviz shume parabolen vec pak fare(milimetra) sa te kapesh sinjalin me te mire te mundshem edhe te keto fr e lindjes(east).
  Nqs banon ne Europen Perendimore si Angli,Hollande,France,Belgjike etj mos u lodh kot se keto east nuk i kap dot.
  Per pyetjen e dyte, ato te dhena si long. apo lat. te duhen vetem nqs perdor Motorr, ne te kundert ste hyjne ne pune.

  Kalo mire

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •