Results 1 to 2 of 2

Thread: Software per aparat Truman 1100 ?

 1. #1
  Contributing Member
  Join Date
  02-11-2010
  Posts
  516
  Uploads
  157

  Software per aparat Truman 1100 ?

  Nje miku im ka nja aparat Truman 1100 pvr dhe kerkon ti hedhe nje software per te hapur kanale te ndryshme si psh kanalet e Bulsatit apo edhe te tjera kanale te koduara. Nese di ndonjeri program per ta modifikuar mund te me jape linkun ju lutem. Po ashtu si mund ta programoj ? Mjafton permes portes se usb apo duhet ke kabell rs 232 dhe cfare programi perdoret ?

  Faleminderit.

 2. #2
  VIP Member ferrarif1's Avatar
  Join Date
  13-03-2009
  Posts
  1,081
  Uploads
  18

  Re: Software per aparat Truman 1100 ?

  Quote Originally Posted by keno135 View Post
  Nje miku im ka nja aparat Truman 1100 pvr dhe kerkon ti hedhe nje software per te hapur kanale te ndryshme si psh kanalet e Bulsatit apo edhe te tjera kanale te koduara. Nese di ndonjeri program per ta modifikuar mund te me jape linkun ju lutem. Po ashtu si mund ta programoj ? Mjafton permes portes se usb apo duhet ke kabell rs 232 dhe cfare programi perdoret ?

  Faleminderit.
  per kete aparat pergjigjen e ke ketu http://www.satsupreme.com/showthread...irm-etj/page30

  tema mpyllet.

Similar Threads

 1. ndihme per TRUMAN 1100 PVR
  By kapoaug in forum Albanian / Shqip
  Replies: 13
  Last Post: 04-12-2009, 11:17:27
 2. New Latest software for Globo,Yumatu,Truman
  By Sat-Net in forum Truman Firmware
  Replies: 1
  Last Post: 14-09-2009, 03:58:04
 3. aparat vantage
  By Juristi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 12-09-2008, 15:17:19
 4. New Software for Technosat 1100+
  By davidfebin in forum Technosat
  Replies: 0
  Last Post: 15-11-2006, 11:40:46
 5. New Software for Technosat 1100+
  By davidfebin in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 0
  Last Post: 15-11-2006, 11:37:22

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •