Page 1 of 20 123611 ... LastLast
Results 1 to 10 of 197

Thread: Problemet me bllokimin e portave te isp te ndryshem - ide, sugjerime per zhbllokim.

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  13-02-2010
  Posts
  395
  Uploads
  7

  Problemet me bllokimin e portave te isp te ndryshem - ide, sugjerime per zhbllokim.

  Pershendetje te gjitheve po ju ve ne dijeni se kush e ka te lidhur internetin me ABCOM ka filluar nderpreja e sinjalit per portat qe punon cdo lloj dreambox.
  Faleminderit per mirekuptimin

  Te gjithe juve qe keni shkruar gabimisht tek tema e lajmeve te reja po ju spostoj ne kte teme qe mund ta kishte hapur kushdo dhe s'eshte nevoja te shkelim rregulloren te shkruajme pyetje dhe chat tek tema e lajmeve te reja.

  per me shume po ju le fjalen eksperteve te isp shqiptare. Fiku75

 2. #2
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,588
  Uploads
  318

  Re: Vetëm Lajme të reja! Jo Chat!

  Me duket se ata qe kane lidhjen me Albtelekomin kane pas probleme me kete faqe dhe ato qe kane lidhje me satellitet.

 3. #3

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pershendetje por ne qe e kemi ket internet qfar te bejme se kemi 5 dite qe dream boxi spunon kemi shpres qe te rregullohet kjo pune apo me nderru kompani interneti falimnderit.

 4. #4
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,163
  Uploads
  16

  Angry ndihme per tu futur ne forum.

  mrb. ka disa dite qe nga operatori Albtelekom faqja e SatSupreme me eshte e bllokuar, dhe nuk kam akses, ndersa me opratoret e tjere faqja hapet. Mora vesh qe kete e ka bere DGA-bi ne bashkepunim me Albtelekom, dhe gjithashtu mora vesh qe po punohet per te mbyllur portat per te gjithe ata qe perdorin server me DMbox. Operatori Abcom, tashme e ka vene ne zbatim kete gje. Kush mund te me thote nese ka ndonje menyre per ta thyer kete bllokim qe ka bere telekomi. Aktualisht po shkruaj nga nje operator tjeter.

  ju lutem mos beni post ne vend te gabuar

 5. #5
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,588
  Uploads
  318

  Re: ndihme per tu futur ne forum.

  ***useless quote***

  Internet Options
  DNS:
  208.67.222.222
  208.67.220.220

  Shikim Te mbare :)

 6. #6
  Junior Member fatria's Avatar
  Join Date
  27-05-2009
  Posts
  21
  Uploads
  2

  Re: ndihme per tu futur ne forum.

  ***useless quote***

  per te gjithe ata qe kane probleme me albtelecom per tu futur ne forum SatSupreme Start Control Panel Network and Intenet Connection My Network Places View network connection Local area connection Properties internet protocol TCP IP General use the folloving Ip addrese
  192.168.1.15
  255.255.255.0
  192.168.1.1

  DNS
  217.24.241.205
  217.24.241.206


  kjo eshte e vlefshme vetem per internet explorer dhe jo per google grome apo te tjera

 7. #7
  Member sajjmo's Avatar
  Join Date
  16-11-2006
  Location
  earth
  Posts
  90
  Uploads
  2

  Re: ndihme per tu futur ne forum.

  kjo dns ishte per dm apo per internetin ne pc***useless quote***

 8. #8
  VIP Member Andushi's Avatar
  Join Date
  13-04-2010
  Location
  United Nations
  Posts
  4,101
  Uploads
  2,275

  Re: ndihme per tu futur ne forum.

  Per PC besoj per te hapur faqen e SatSupreme.

  Une qe po te komunikoj ne kete moment jam me Albtelekom dhe spo me hap asnje problem.

 9. #9
  Member sajjmo's Avatar
  Join Date
  16-11-2006
  Location
  earth
  Posts
  90
  Uploads
  2

  Re: ndihme per tu futur ne forum.

  mua me albtelekom nuk me hapet

 10. #10
  VIP Member Andushi's Avatar
  Join Date
  13-04-2010
  Location
  United Nations
  Posts
  4,101
  Uploads
  2,275

  Re: ndihme per tu futur ne forum.

  ***useless quote***

  DNS:
  208.67.222.222
  208.67.220.220

  Duhet ti fusesh ne Windows dhe ne Router nese sipas durresi funksionon.

  How to Configure Windows to use OpenDNS

  How to Configure Your Router to use OpenDNS


  Tung.

Page 1 of 20 123611 ... LastLast

Similar Threads

 1. JTAG per Aparate te Ndryshem.
  By OVES12 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 214
  Last Post: 12-10-2016, 12:37:26
 2. New KAON HD by Digitalb - Firm - files - mods - zhbllokim etj.
  By alkimisti in forum Albanian / Shqip
  Replies: 692
  Last Post: 04-09-2016, 13:40:50
 3. New ndihm per hapjen e portave
  By gimi-12 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 20-01-2009, 08:28:05
 4. Info Aksesore te Ndryshem Satelitore
  By denipavla in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 23-08-2008, 10:19:51
 5. ”problemet som lösas” för allaa mottagare
  By urmans in forum Swedish / Svenska
  Replies: 0
  Last Post: 16-06-2005, 15:43:25

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •