Results 1 to 8 of 8

Thread: İlk Trke Hıristiyan Televizyon Yayında

 1. #1

  İlk Trke Hıristiyan Televizyon Yayında

  Trke yayın yapan ilk Hıristiyan televizyonu, sessiz sedasız yayına başladı. SAT-1 uydusu zerinden haftada iki gn yayın yapan Trk7 televizyonunun kurucularından Fatma nl, sonradan Hıristiyan olmuş birisi.

  nl, ilk amalarının Trkiyedeki Hıristiyan camiaya ulaşmak olduğunu, arkasından da Trklere Hıristiyanlığı doğru bir şekilde anlatmak olduğunu syledi. Kanal, haftada iki gn ikişer saat yayın yapıyor.

  Trke yayın yapan ilk Hıristiyan televizyonu, getiğimiz gnlerde yayına başladı. Salı ve perşemde gnleri 07.30-08.30 ile 17.30-18.30 arasında yayın yapan televizyonda ocuklara ynelik izgi filmler, İncilden kıssalar ve Hz. İsanın hayatını anlatan belgesel-dramalar yer alıyor. Sonradan Hıristiyan olan Fatma nl ile İrlandalı David Middletonun kurucuları arasında bulunduğu Trk7 adlı televizyon kanalı, SAT-1 uydusu zerinden izlenebiliyor.

 2. #2
  New Member
  Join Date
  26-10-2005
  Posts
  5
  Uploads
  0

  Re: İlk Trke Hıristiyan Televizyon Yayında

  Herhalde Astra uydusundan yayın yapan Alman sat-1 tv den bahsediyorsunuz bildiğim kadarıyla sat-1 isminde uydu bulunmamakta.

 3. #3

  Re: İlk Trke Hıristiyan Televizyon Yayında

  eski kalıntılarla oğraşırken yeni din mi kabul ettirecekler?
  hz isa insanları acındırarak hırıstıyanlığı kabul ettirdi,hz muhammed "kafir imana gel,gelmezsen kafanı keserim"diye zorla islamiyeti kabul ettird. ortadoğu ve zellikle medeniyetlerin ilk beşiği mezopotamyada halen onların yntemleri ile gnde yzlerce insan lyor. bir hayvanın lmne dayanmıyanlar insanların ldrlmelerine alıştılar.
  uyyyhawar muhammed isa aşkına
  yattığım ranza aşkına
  uyy dağları un eden ferhadın grz
  bir yanım haner yalımı,
  zulamda kan ve ter iinde asi
  he desem koparacak zencirleri
  uyy sevmişem ben seni

  sadece duğlandım birşeyler yazdım. amacım kimseyi kımak değil. emekli ğretmenim. 25 yılımı ocuklara verdim.insanları severim. toplum olarak sevgi fakiriyiz.

  herkese sevgiler saygılar.

 4. #4
  New Member
  Join Date
  02-12-2005
  Posts
  1
  Uploads
  0

  Re: İlk Trke Hıristiyan Televizyon Yayında

  iyikide insanları seviyorsunuz birde sevmeseniz.

 5. #5
  New Member
  Join Date
  22-06-2005
  Posts
  3
  Uploads
  0

  Angry Re: İlk Trke Hıristiyan Televizyon Yayında

  mamoste tek kelimeyle samalamışsın.Sen birde ğretmen olduğunu sylyorsun!Senin gibi biri ğrencilere ne verebilir bilemiyorum.Herkesin haddini bilmesi gerekir.Hi kimse Allah ın yeryzne insanlara Allah ı sevdirdirmek iin gnderdiği peygamberlere kesinlikle iftira atamaz.Aklınızı başınıza alınız.Ltfen zr dileyiniz!

 6. #6
  Junior Member
  Join Date
  10-05-2006
  Posts
  13
  Uploads
  0

  Re: İlk Trke Hıristiyan Televizyon Yayında

  allah senin gibilerle neyse byle sylersem senin gibi kk olurum
  sen byle yap ki mminin değeri katlansın insanı seven allahıda sever nk insanı yaratan odurr..

 7. #7

  Re: İlk Trke Hıristiyan Televizyon Yayında

  Gzel genler,canlar,
  ncelikle hz Muhammed ve hz.isa adına kullandığım cmleleri geri alıyorum.yerine Mslmanlar ve hiristiyanlar olarak daha doğru olur. nk dinler değil dinlerin adına yapılanlar yanlış.
  Bir planlama yapılırken ama ve hedefe gre aralar belirlenir.bugn gelinen nokta nemli.
  7 yaşımda kuranı kerimi okudum.arapa ezberledim. Anlamını bilmeyince daha etkili oluyor.
  camide namaz ve ibadetle sabahladığım ok oldu.
  Hz.muhammed e gelen vahileri ,cemaat kafasında tutmuş,hz.muhammed ldkten sonra hz.ebubekir mminlerden toplamış yıllar sonra hz.osman kitap haline getirerek kuran ı yazdırmış.devrik cmleler konu btnlğ dağınık. İncil daha sonra dnzenlenerek gnn koşullarına gre daha anlaşılır hale gelmiş.
  Hz muhammedin evlatlığı zeyd ın karısı ve nikahkamak iin zel ayet aldığını okudum.
  Hz muhammedin karısının saltanat iin muaviye ile birlik olup torunları hasan-hseyini nasıl katıl ettiğini okudum.allah adına hali seferleri ve sonularını,Allah adına İslami akınları ve bugn başta Filistin halkına reva grlen katlıamlarıda benisrailler Allah adına yaptıklarını sylyorlar.vb ook okudum.
  Huso kardeşim,
  Allahın kendini sevdirmeye ihtiyacı yok.nk yaratandır.yaratanların benim-senin gibi ihtiyaları olmadığı iin klelere veya yaratıklarından beklentileri olamaz.
  Peygamberlerin grevi allahı sevdirmekte değil,insanları birbirlerine sevdirmektir.
  Mminler 40 huri ve cennetin emeksiz nimetleri iin ırpınırlar. Ben huri falan istemiyorum. Dari dnyada insan gibi fani mr bitirmek istiyorum.
  Ben dinlere karşıda değilim.hele hele bizim toplumlar gibi cahil toplumlara Allah korkusu şart.bir toplum bilimcisi toplum cahilse, dinsizse ona bir din bulacksın demiş.
  Bugn dini değerleri işimize geldiği gibi yurumluyoruz. Asırlardır bizi smrenler bu değerlerimizi n plana ıkarmışlar.
  83 yılında kayseri de idim. Enver ren sevgili peygamberim video kasetleri satıyordu.evsahibim Mehmet hoca Allah razi olsun Enver bey byk hizmet yapıyor.aslında mslmanda değil rum kkenli derdi.sonra bildiğiniz gibi. Trkiye gazetesi,Trkiye radyo-tv si(TGRT) ihlas (ayet adı) sonu : fakir fukaranın paralarını, Sibel lerle yedi ve işini bildiği iin akp uzanların stne gitti ama Enver ren e hi dokunmadı. Konpansan-yimpaş vs.

  Sizi kıracağıma kendimi kırarım. Sadece bu konularda toplumlar ok sıkıntı yaşıyor.amacım sıkıntıları dile getirmek. Siz gzel genlerler fikir alışverişi yapmak.


  PEKİ
  HİMİ GİDİŞATTA BİR YANLIŞLIK GRMYORSUNUZ?

 8. #8
  Junior Member
  Join Date
  10-05-2006
  Posts
  13
  Uploads
  0

  Re: İlk Trke Hıristiyan Televizyon Yayında

  yani huzur bulmadınmı namaz da .ben şahsen buluyorum ...dediğin doğru cemaatlerde artık para gz olanlar da yok değil ama nemli ola allah rızasını kazanmak kişilere zmrelere bağlanmak değil tek ama eger inanıyorsan allah rızası iin birşeyler yapmak kişilerin yaptıklarını eleştirmelisin tabii bu konuda sana katılyorum ama insanların inanlarına saygı duymalısın..

Similar Threads

 1. Replies: 11
  Last Post: 09-04-2007, 18:08:05
 2. discovery trke
  By bikos1992 in forum BISS
  Replies: 4
  Last Post: 10-08-2006, 09:39:19
 3. dream ve humax icin trkce blm
  By becerikli in forum Turkish / Trke
  Replies: 9
  Last Post: 17-04-2006, 09:22:52
 4. Opos trkce ykleyici program burda!!!
  By KONT in forum Turkish / Trke
  Replies: 1
  Last Post: 14-11-2005, 19:25:04

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •