Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1002

Thread: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit

 1. #1
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Ndryshimet dhe frekuencat e fundit

  Kjo teme le te sherbeje per frekuencat nese ndryshojne ne menyre qe te informohemi te gjithe.
  Falenderoj Fushkrujs per sugjerimin.

 2. #2
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit

  2011-05-22

  Atlantic Bird 3, 5°W
  (10h47) OTV Valentino ka lėshuar 11676.00MHz, pol.H (DVB-S2 SID:1001 PID:102/103 Boshnjakisht)
  (10h47) BNT World ka lėshuar 11676.00MHz, pol.H (DVB-S2 SID:1002 PID:202/203 Bullgarisht)
  (10h47) Duga TV ka lėshuar 11676.00MHz, pol.H (DVB-S2 SID:1003 PID:302/303 Serbisht)
  (10h47) Svet Plus ka lėshuar 11676.00MHz, pol.H (DVB-S2 SID:1004 PID:402/403 Serbisht)
  (10h47) K-15 Music ka lėshuar 11676.00MHz, pol.H (DVB-S2 SID:1005 PID:502/503 Maqedonisht)
  (10h47) Astro TV (Serbia) ka lėshuar 11676.00MHz, pol.H (DVB-S2 SID:1006 PID:602/603 Serbisht)
  (10h47) Total TV: Kanal 5+ Macedonia ka lėshuar 11676.00MHz, pol.H (DVB-S2 SID:1007 PID:702/703 Maqedonisht)
  (10h47) Total TV: Alfa TV Macedonia ka lėshuar 11676.00MHz, pol.H (DVB-S2 SID:1008 PID:802/803 Maqedonisht)
  (10h47) Best Of Macedonia ka lėshuar 11676.00MHz, pol.H (DVB-S2 SID:1009 PID:902/903 Maqedonisht)
  (10h47) Total TV: Sitel Televizija ka lėshuar 11676.00MHz, pol.H (DVB-S2 SID:1010 PID:1002/1003 Maqedonisht)
  (10h47) Total TV: Sitel 3 ka lėshuar 11676.00MHz, pol.H (DVB-S2 SID:1011 PID:1102/1103 Maqedonisht)
  (10h47) Total TV: AB Kanal ka lėshuar 11676.00MHz, pol.H (DVB-S2 SID:1012 PID:1202/1203 Maqedonisht)
  (10h47) Total TV: Kanal 5 Macedonia ka lėshuar 11676.00MHz, pol.H (DVB-S2 SID:1013 PID:1302/1303 Maqedonisht)
  (10h47) Total TV: KCN Music 2 ka lėshuar 11676.00MHz, pol.H (DVB-S2 SID:1017 PID:1702/1703 Serbisht)
  Eurobird 1, 28.2°E
  (15h17) Sky Digital: Kanal i ri ka filluar nė DVB-S I lirė: SonLife Broascasting Network (Mbretėri e Bashkuar) on 11261.00MHz, pol.H SR:27500 FEC:2/3 SID:52170 PID:2309/2310 Anglisht.
  Eutelsat Sesat, 16°E
  (08h55) Kanal i ri ka filluar nė DVB-S I lirė: GSP TV (Rumani) on 11132.25MHz, pol.V SR:16300 FEC:3/4 SID:5 PID:5110/5211 Rumanisht.
  (08h55) Antena International ka lėshuar 11132.25MHz, pol.V (DVB-S SID:5 PID:5110/5211 Rumanisht), dhe nuk transmetohet mė me anė tė satelitit nė Evropė.
  Nilesat 102, 7°W
  (01h13) Kanal i ri ka filluar nė DVB-S I lirė: Rotana Masriya (Egjipt) on 12054.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 SID:2201 PID:2101/2111 Arabisht.
  (01h13) Rotana Zaman ka lėshuar 12054.00MHz, pol.V (DVB-S SID:2201 PID:2101/2111 Arabisht)
  Thor 6, 0.8°W
  (10h48) RCS DigiTV: Digi Sport Romania (Rumani) transmeton nė DVB-S Nagravision 3 on 11900.00MHz, pol.H SR:28000 FEC:5/6 SID:3540 PID:4056/4057 Rumanisht.
  (10h48) RCS DigiTV: GSP TV ka lėshuar 11900.00MHz, pol.H (DVB-S SID:3540 PID:4056/4057 Rumanisht)
  Turksat 2A, 42°E
  (14h00) Kanal 205 tani ėshtė i mbyllur nė Cryptoworks & Irdeto 2 (11729.00MHz, pol.V SR:15555 FEC:5/6 SID:7362 PID:2106/2170 Turqisht).

  Flm Fiku qe e hape kete Tem.

 3. #3
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit

  BBC Entertainment Polska, BBC Lifestyle Polska, Universal Channel Polska, Sci-Fi Channel Polska, JimJam EMEA, Disney XD Polska, Sport Klub Polska+, TVP Historia, Sport Klub Polska, BBC HD Scandinavia - TVP 1 HD - BBC Knowledge HD, HBO 2 HD Polska, HBO Comedy HD Polska, National Geographic Channel HD Polska (Orange Polska) on HotBird 9 @ 13° East

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  19-12-2005
  Location
  Vendi i SHQIPONJAVE
  Posts
  151
  Uploads
  37

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit

  2011-05-23


  Eurobird 9A, 9°E
  (09h24) Nickelodeon Europe ha lasciato 11919.00MHz, pol.V (DVB-S SID:1 PID:2001/3001 Inglese,4001 Romeno,5001 Ceco,6001 Russo,7001 Ungherese)
  Hellas Sat 2, 39°E
  (13h50) Dolce TV: Un nuovo canale in DVB-S: GSP TV (Romania), su 12524.00MHz, pol.V SR:30000 FEC:7/8 SID:286 PID:223/323 Romeno - VideoGuard.
  (13h50) SportKlub Romania ha lasciato 12524.00MHz, pol.V (DVB-S SID:123 PID:223/323 Romeno)
  Hispasat 1C, 30°W
  (11h56) Nuova frequenza per Canal Trade: 12092.00MHz, pol.V (DVB-S SR:27500 FEC:3/4 SID:5 PID:7710[MPEG-4]/7810 Spagnolo- In chiaro - FTA).
  Hotbird 9, 13°E
  (08h27) Videolina č ora codificato in VideoGuard (11319.50MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:17621 PID:1021/1221 Italiano,1321).
  Turksat 2A, 42°E
  (14h00) Kanal 205 (Turchia) č ora trasmesso liberamente nell“etere (11729.00MHz, pol.V SR:15555 FEC:5/6 SID:7362 PID:2106/2170 Turco).

 5. #5
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit

  2011-05-24

  Astra 1KR, 19.2°E
  (09h29) Digital+ (Astra): Kanal i ri ka filluar nė DVB-S2 Nagravision 3: Eurosport 3D (Francė) on 10729.00MHz, pol.V SR:22000 FEC:2/3 SID:30805 PID:165[MPEG-4] /110 Spanjollisht,111 audio origjinale.
  (09h27) Kanal i ri ka filluar nė DVB-S I lirė: Sisvel 3D Demo (Luksemburg) on 11023.25MHz, pol.H SR:22000 FEC:5/6 SID:5225 PID:35[MPEG-4] /37 aac.
  (09h23) Kanal i ri ka filluar nė DVB-S I lirė: Astra 3D Demo (Luksemburg) on 11023.25MHz, pol.H SR:22000 FEC:5/6 SID:5226 PID:33[MPEG-4] /36 Anglisht.
  Astra 1L, 19.2°E
  (09h30) Digital+ (Astra): Frekuencė e re pėr Canal+ 3D Spain: 11126.50MHz, pol.V (DVB-S2 SR:22000 FEC:2/3 SID:30850 PID:160[MPEG-4] /80 Spanjollisht,81 Anglisht- Nagravision 3).
  Atlantic Bird 1, 12.5°W
  (11h41) Frekuencė e re pėr Bethel Television: 11407.00MHz, pol.V (DVB-S SR:27500 FEC:3/4 SID:15431 PID:535/536 Spanjollisht- I lirė).
  (11h41) Frekuencė e re pėr KTO: 11407.00MHz, pol.V (DVB-S SR:27500 FEC:3/4 SID:15432 PID:541/542 Frengjisht- I lirė).
  (11h41) Frekuencė e re pėr Italia 8 Prestige: 11407.00MHz, pol.V (DVB-S SR:27500 FEC:3/4 SID:15433 PID:551/552 Italisht- I lirė).
  (11h42) SET Portugal ka lėshuar 11181.33MHz, pol.V (DVB-S2 SID:703 PID:7031[MPEG-4]/7032 Portugalisht)
  (11h42) AXN Black ka lėshuar 11181.33MHz, pol.V (DVB-S2 SID:706 PID:7061[MPEG-4]/7062 Anglisht)
  (11h42) AXN Portugal ka lėshuar 11181.33MHz, pol.V (DVB-S2 SID:707 PID:7071[MPEG-4]/7072 Portugalisht)
  Badr 6, 26°E
  (16h01) Abu Dhabi Sport 3 HD tani ėshtė i mbyllur nė Irdeto 2 (11766.00MHz, pol.H SR:27500 FEC:5/6 SID:1 PID:101[MPEG-4] /201 Arabisht,301 Anglisht).
  (16h01) Abu Dhabi Sport 4 HD tani ėshtė i mbyllur nė Irdeto 2 (11766.00MHz, pol.H SR:27500 FEC:5/6 SID:2 PID:102[MPEG-4] /202 Arabisht,302 Anglisht).
  (16h01) Abu Dhabi Sport 5 HD tani ėshtė i mbyllur nė Irdeto 2 (11766.00MHz, pol.H SR:27500 FEC:5/6 SID:3 PID:103[MPEG-4] /203 Anglisht,303 Arabisht).
  (16h01) Abu Dhabi Sport 6 HD tani ėshtė i mbyllur nė Irdeto 2 (11766.00MHz, pol.H SR:27500 FEC:5/6 SID:4 PID:104[MPEG-4] /204 Anglisht,304 Arabisht).
  (16h01) Abu Dhabi Sport 7 HD tani ėshtė i mbyllur nė Irdeto 2 (11766.00MHz, pol.H SR:27500 FEC:5/6 SID:5 PID:105[MPEG-4] /205 Arabisht,305 Anglisht).
  (16h01) Abu Dhabi Sport 8 HD tani ėshtė i mbyllur nė Irdeto 2 (11823.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 SID:1 PID:106[MPEG-4] /206 Arabisht,306 Anglisht).
  (16h01) AD NatGeo Adventure HD tani ėshtė i mbyllur nė Irdeto 2 (11823.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 SID:2 PID:107[MPEG-4] /207 Arabisht,307 Anglisht).
  (16h01) NatGeo Wild HD tani ėshtė i mbyllur nė Irdeto 2 (11823.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 SID:3 PID:108[MPEG-4] /208 Arabisht,308 Anglisht).
  (16h01) Sky News HD tani ėshtė i mbyllur nė Irdeto 2 (11823.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 SID:4 PID:109[MPEG-4]/209 Anglisht).
  (16h01) AD Fox Movies HD tani ėshtė i mbyllur nė Irdeto 2 (11823.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 SID:5 PID:110[MPEG-4] /210 Anglisht).
  (16h01) AD Fox HD tani ėshtė i mbyllur nė Irdeto 2 (11823.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 SID:6 PID:111[MPEG-4] /211 Arabisht,311 Anglisht).
  (12h30) Abu Dhabi Sport 3 HD (Abu Dabi) tani transmeton si kanal i lirė (11766.00MHz, pol.H SR:27500 FEC:5/6 SID:1 PID:101[MPEG-4] /201 Arabisht,301 Anglisht).
  (12h30) Abu Dhabi Sport 4 HD (Abu Dabi) tani transmeton si kanal i lirė (11766.00MHz, pol.H SR:27500 FEC:5/6 SID:2 PID:102[MPEG-4] /202 Arabisht,302 Anglisht).
  (12h30) Abu Dhabi Sport 5 HD (Abu Dabi) tani transmeton si kanal i lirė (11766.00MHz, pol.H SR:27500 FEC:5/6 SID:3 PID:103[MPEG-4] /203 Anglisht,303 Arabisht).
  (12h30) Abu Dhabi Sport 6 HD (Abu Dabi) tani transmeton si kanal i lirė (11766.00MHz, pol.H SR:27500 FEC:5/6 SID:4 PID:104[MPEG-4] /204 Anglisht,304 Arabisht).
  (12h30) Abu Dhabi Sport 7 HD (Abu Dabi) tani transmeton si kanal i lirė (11766.00MHz, pol.H SR:27500 FEC:5/6 SID:5 PID:105[MPEG-4] /205 Arabisht,305 Anglisht).
  (12h30) Abu Dhabi Sport 8 HD (Abu Dabi) tani transmeton si kanal i lirė (11823.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 SID:1 PID:106[MPEG-4] /206 Arabisht,306 Anglisht).
  (12h30) AD NatGeo Adventure HD (Abu Dabi) tani transmeton si kanal i lirė (11823.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 SID:2 PID:107[MPEG-4] /207 Arabisht,307 Anglisht).
  (12h30) NatGeo Wild HD (Mbretėri e Bashkuar) tani transmeton si kanal i lirė (11823.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 SID:3 PID:108[MPEG-4] /208 Arabisht,308 Anglisht).
  (12h30) Sky News HD (Mbretėri e Bashkuar) tani transmeton si kanal i lirė (11823.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 SID:4 PID:109[MPEG-4]/209 Anglisht).
  (12h30) AD Fox Movies HD (Abu Dabi) tani transmeton si kanal i lirė (11823.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 SID:5 PID:110[MPEG-4] /210 Anglisht).
  (12h30) AD Fox HD (Abu Dabi) tani transmeton si kanal i lirė (11823.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 SID:6 PID:111[MPEG-4] /211 Arabisht,311 Anglisht).
  Eurobird 16A, 16°E
  (16h50) Total TV: PID i ri pėr Federalna TV: PID:314/453 Boshnjakisht SID:2014 (10834.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 - VideoGuard).
  Eutelsat W3A, 7°E
  (09h35) Zemzemeh TV ėshtė duke testuar nė DVB-S I lirė on 11221.00MHz, pol.H SR:27500 FEC:3/4 SID:6900 PID:6901/6902 Gjuhė fare.
  Eutelsat W7, 36°E
  (13h20) Multichoice Africa: CCTV 9 Documentary tani ėshtė i mbyllur nė Irdeto 2 (12034.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:1312 PID:261/263 Kinezisht).
  Hotbird 8, 13°E
  (08h27) Nova & Sky Italia: Satisfaction Plus tani ėshtė i mbyllur nė Irdeto 2 & Viaccess 4.0 & VideoGuard (11727.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:13762 PID:4368/4369).
  (08h27) Nova & Sky Italia: TeleItalia tani ėshtė i mbyllur nė Irdeto 2 & Viaccess 4.0 & VideoGuard (11727.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:13764 PID:4384/4385 Italisht). Promo
  Hotbird 9, 13°E
  (09h31) Wesal TV (e pacaktuar) transmeton nė DVB-S I lirė on 11411.00MHz, pol.H SR:27500 FEC:5/6 SID:14206 PID:2061/2062 Arabisht.
  (09h32) Cyfra + & N & Orange Polska: FilmBox Extra Polska tani ėshtė i mbyllur nė Conax & Mediaguard 3 & Nagravision 3 & Viaccess 3.0 (10796.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 SID:15712 PID:171/124 Polonisht).
  (09h32) Cyfra + & Cyfrowy Polsat & N & Orange Polska: FilmBox Polska tani ėshtė i mbyllur nė Conax & Mediaguard 3 & Nagravision 3 & Viaccess 3.0 (10796.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 SID:15713 PID:172/128 Polonisht).
  (09h32) Cyfra + & Hello HD & N & Orange Polska: Filmbox Family tani ėshtė i mbyllur nė Conax & Mediaguard 3 & Nagravision 3 & Viaccess 3.0 (10796.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 SID:15714 PID:173/132 Polonisht,133 Ēekisht,134 Hungarisht,135 au1).
  Intelsat 10 (IS-10), 68.5°E
  (09h18) ViewSat (Afrikė Jugore) transmeton nė DVB-S I lirė on 12602.00MHz, pol.V SR:27000 FEC:1/2 SID:1 PID:769/1025 Anglisht.
  (09h18) ViewSat (Afrikė Jugore) transmeton nė DVB-S I lirė on 12602.00MHz, pol.V SR:27000 FEC:1/2 SID:5 PID:773/1029 Anglisht.
  (09h18) ViewSat (Afrikė Jugore) transmeton nė DVB-S I lirė on 12602.00MHz, pol.V SR:27000 FEC:1/2 SID:6 PID:774/1030 Anglisht.
  (09h18) ViewSat (Afrikė Jugore) transmeton nė DVB-S I lirė on 12602.00MHz, pol.V SR:27000 FEC:1/2 SID:8 PID:776/1032 Anglisht.
  (09h19) ViewSat (Afrikė Jugore) transmeton nė DVB-S I lirė on 12602.00MHz, pol.V SR:27000 FEC:1/2 SID:9 PID:309/409 Anglisht.
  (09h19) ViewSat (Afrikė Jugore) transmeton nė DVB-S I lirė on 12602.00MHz, pol.V SR:27000 FEC:1/2 SID:10 PID:310/410 Anglisht.
  (09h19) ViewSat (Afrikė Jugore) transmeton nė DVB-S I lirė on 12602.00MHz, pol.V SR:27000 FEC:1/2 SID:13 PID:313/413 Anglisht.
  (09h19) ViewSat (Afrikė Jugore) transmeton nė DVB-S I lirė on 12602.00MHz, pol.V SR:27000 FEC:1/2 SID:14 PID:314/414 Anglisht.
  (09h20) ViewSat (Afrikė Jugore) transmeton nė DVB-S I lirė on 12602.00MHz, pol.V SR:27000 FEC:1/2 SID:18 PID:318/418 Anglisht.
  (09h20) ViewSat (Afrikė Jugore) transmeton nė DVB-S I lirė on 12602.00MHz, pol.V SR:27000 FEC:1/2 SID:20 PID:320/420 Anglisht.
  (09h15) Kanal i ri ka filluar nė DVB-S I lirė: Believe TV (Mbretėri e Bashkuar) on 12602.00MHz, pol.V SR:27000 FEC:1/2 SID:2 PID:770/1026 Anglisht.
  (09h15) Kanal i ri ka filluar nė DVB-S I lirė: Olive TV (Mbretėri e Bashkuar) on 12602.00MHz, pol.V SR:27000 FEC:1/2 SID:4 PID:772/1028 Anglisht.
  (09h16) Kanal i ri ka filluar nė DVB-S I lirė: BEN - Bright Entertainment Network (Mbretėri e Bashkuar) on 12602.00MHz, pol.V SR:27000 FEC:1/2 SID:17 PID:791/1047 Anglisht.
  Intelsat 905, 24.5°W
  (11h18) Atlas News (Spanjė) tani transmeton si kanal i lirė (11172.00MHz, pol.H SR:28670 FEC:2/3 SID:1 PID:49/48).
  Thor 6, 0.8°W
  (09h39) Focus Sat: Kanal i ri ka filluar nė DVB-S I lirė: Zeus TV (Rumani) on 12456.00MHz, pol.V SR:28000 FEC:7/8 SID:1047 PID:7147/7247 Rumanisht.

 6. #6
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit

  Neuer Kanal Sport 1 HD Niederlanden über den 23,5 ° Astra 3B  Channel Sport 1 HD Niederlande

  Über
  23. Astra 3B

  Channel gehört dem Staat

  Niederlande

  Channel

  Sport

  Frequenz des Senders

  12129
  V
  27500
  5 / 6

 7. #7
  Senior Member M-P's Avatar
  Join Date
  25-12-2010
  Location
  München
  Posts
  566
  Uploads
  5

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit

  Rai HD (11766 V) on HotBird 9 @ 13° East
  Rai 1/2/3 (11766 V) left HotBird 9 @ 13° East

 8. #8
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit

  2011-05-25

  Astra 1L, 19.2°E
  (16h36) MagicStar ka lėshuar 12633.25MHz, pol.H (DVB-S SID:12633 PID:233/333 Gjermanisht), dhe nuk transmetohet mė me anė tė satelitit nė Evropė.
  Astra 3B, 23.5°E
  (15h22) CS Link & SkyLink: PID i ri pėr CT HD: PID:32[MPEG-4] /33 Ēekisht,2021 Ēekisht,2023 audio origjinale SID:14070 (11973.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 - Cryptoworks & Irdeto 2).
  Atlantic Bird 4A, 7°W
  (15h37) Al Saha 2 (Arabi Saudite) transmeton nė DVB-S I lirė on 10719.18MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:3904 PID:3916/3917 Arabisht.
  (15h29) Majan (Oman) transmeton nė DVB-S I lirė on 10719.18MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:3907 PID:3919/3920 Arabisht.
  (15h29) Al Afasy 2 (Kuvajt) transmeton nė DVB-S I lirė on 10719.18MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:3908 PID:3922/3923 Arabisht.
  (15h34) Faraeen (e pacaktuar) transmeton nė DVB-S I lirė on 10719.18MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:3910 PID:513/660 Arabisht.
  (15h36) Kanal i ri ka filluar nė DVB-S I lirė: Al Shabab TV (e pacaktuar) on 10719.18MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:3902 PID:2104/2105 Arabisht.
  (15h28) Kanal i ri ka filluar nė DVB-S I lirė: Press TV (Iran) on 10719.18MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:3903 PID:3907/3908 Anglisht.
  (15h51) Kanal i ri ka filluar nė DVB-S I lirė: Al Faisaly Club (e pacaktuar) on 10873.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:8017 PID:1617/2617 Arabisht.
  (15h34) Frekuencė e re pėr Korea TV: 10719.18MHz, pol.V (DVB-S SR:27500 FEC:3/4 SID:3909 PID:517/700 Arabisht- I lirė).
  (16h01) Al Jazeera Mubasher ka lėshuar 10949.00MHz, pol.V (DVB-S SID:6021 PID:1221/2221 Arabisht)
  (16h21) Al Jazeera Documentary ka lėshuar 12360.42MHz, pol.H (DVB-S SID:3003 PID:2007/2008 Arabisht)
  (16h21) Al Badeel ka lėshuar 12360.42MHz, pol.H (DVB-S SID:3007 PID:2015/2016 Arabisht,2063)
  (16h21) Libya Sport 2 ka lėshuar 12360.42MHz, pol.H (DVB-S SID:3010 PID:2030/2031 Arabisht)
  (16h21) Al Libiya ka lėshuar 12360.42MHz, pol.H (DVB-S SID:3014 PID:2034/2032 Arabisht)
  Eurobird 16A, 16°E
  (09h12) Total TV: PID i ri pėr RTRS: PID:87/408 Serbisht SID:2012 (10834.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 - VideoGuard).
  (09h12) Total TV: PID i ri pėr Federalna TV: PID:68/69 Boshnjakisht SID:2014 (10834.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 - VideoGuard).
  Eutelsat W2M, 16°E
  (09h12) Total TV: PID i ri pėr TV Alfa Sarajevo: PID:79/402 Boshnjakisht SID:4513 (11011.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 - VideoGuard).
  Eutelsat W4, 36°E
  (15h19) PID i ri pėr LCF - La Chaine du Futur: PID:1002/1003 Frengjisht SID:1000 (12437.00MHz, pol.H SR:23438 FEC:3/4 - I lirė).
  Hotbird 6, 13°E
  (09h14) Kanal i ri ka filluar nė DVB-S I lirė: Ahlulbayt Satellite Channel (Irak) on 12558.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:9315 PID:421/422 Arabisht.
  Hotbird 8, 13°E
  (15h39) Nova & Sky Italia: Satisfaction Plus (Itali) tani transmeton si kanal i lirė (11727.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:13762 PID:4368/4369).
  (15h39) Nova & Sky Italia: TeleItalia (Itali) tani transmeton si kanal i lirė (11727.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:13764 PID:4384/4385 Italisht). Promo
  (16h37) Sky Italia: Super Tennis ka lėshuar 12207.00MHz, pol.H (DVB-S SID:12233 PID:171/436 Italisht)
  Hotbird 9, 13°E
  (15h39) Videolina (Itali) tani transmeton si kanal i lirė (11319.50MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:17621 PID:1021/1221 Italisht,1321).
  Intelsat 10-02, 0.8°W
  (12h12) RCS DigiTV: NatGeo Wild Hungary (Hungari) transmeton nė DVB-S Nagravision 3 on 12563.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:3260 PID:4009/893 Hungarisht,4065 Anglisht.
  (12h11) RCS DigiTV: Kapital Network ka lėshuar 12563.00MHz, pol.V (DVB-S SID:3260 PID:4009/893 Kroacisht)
  Intelsat 905, 24.5°W
  (11h14) Atlas News tani ėshtė i mbyllur nė Viaccess 4.0 (11172.00MHz, pol.H SR:28670 FEC:2/3 SID:1 PID:49/48).

 9. #9
  Member
  Join Date
  19-06-2009
  Location
  tirana
  Posts
  33
  Uploads
  0

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit

  Quote Originally Posted by M-P View Post
  Rai HD (11766 V) on HotBird 9 @ 13° East
  Rai 1/2/3 (11766 V) left HotBird 9 @ 13° East
  Te me falni mbase nuk jam ne seksionin e duhur per te bere kete pyetje!

  Do te doja te pyesja :
  A ju funksionojne kanalet e Rai 1.2.3 pra ne frekuencat e reja 10992 v 27500?
  Tek mua nuk me jep asnje shenje per kete frekuence!
  Pra nuk i shoh keto kanale ne kete frekuence!

 10. #10
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit

  2011-05-26

  Astra 3B, 23.5°E
  (13h43) CS Link & SkyLink: PID i ri pėr CT HD: PID:2010[MPEG-4] /2020 Ēekisht,2021 Ēekisht,2023 audio origjinale SID:14070 (11973.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 - Cryptoworks & Irdeto 2).
  Atlantic Bird 3, 5°W
  (19h15) Kanal i ri ka filluar nė DVB-S2 I lirė: TF1 3D (Francė) on 11665.00MHz, pol.H SR:10850 FEC:3/4 SID:1201 PID:258[MPEG-4] /256 Frengjisht,257.
  (17h28) BRTV Music (Francė) tani transmeton si kanal i lirė (12543.00MHz, pol.H SR:27500 FEC:3/4 SID:1105 PID:1125/1135 Berbere Frengjisht).
  (17h28) BRTV Jeunesse (Francė) tani transmeton si kanal i lirė (12543.00MHz, pol.H SR:27500 FEC:3/4 SID:1106 PID:1126/1136 Berbere Frengjisht).
  Eurobird 1, 28.2°E
  (13h42) Sky Digital: Aastha TV International ka lėshuar 12690.00MHz, pol.V (DVB-S SID:55500 PID:2305/2306 Gjuhė hindi)
  Eurobird 16A, 16°E
  (09h22) Total TV: PID i ri pėr RTRS: PID:312/445 Serbisht SID:2012 (10834.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 - VideoGuard).
  (09h22) Total TV: PID i ri pėr Federalna TV: PID:314/453 Boshnjakisht SID:2014 (10834.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:5/6 - VideoGuard).
  Eurobird 2, 25.5°E
  (10h05) Al Sumaria ka lėshuar 11013.00MHz, pol.H (DVB-S SID:164 PID:441/442 Arabisht)
  (10h05) Decision Maker TV ka lėshuar 11013.00MHz, pol.H (DVB-S SID:166 PID:461/462 Arabisht)
  (10h05) Al Sumaria ka lėshuar 11585.00MHz, pol.V (DVB-S SID:164 PID:441/442 Arabisht)
  (10h05) Decision Maker TV ka lėshuar 11585.00MHz, pol.V (DVB-S SID:166 PID:461/462 Arabisht)
  Eurobird 9A, 9°E
  (19h18) M6 HD (Francė) transmeton nė DVB-S2 I lirė on 12034.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:202 PID:2020[MPEG-4] /2021 Frengjisht,2022 audio origjinale.
  Eutelsat W2M, 16°E
  (09h22) Total TV: PID i ri pėr TV Alfa Sarajevo: PID:313/449 Boshnjakisht SID:4513 (11011.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 - VideoGuard).
  Hotbird 8, 13°E
  (16h00) Nova & Sky Italia: Satisfaction Plus (Itali) tani transmeton si kanal i lirė (11727.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:13762 PID:4368/4369).
  (16h00) Nova & Sky Italia: TeleItalia (Itali) tani transmeton si kanal i lirė (11727.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:13764 PID:4384/4385 Italisht). Promo
  Hotbird 9, 13°E
  (08h24) Videolina tani ėshtė i mbyllur nė VideoGuard (11319.50MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:17621 PID:1021/1221 Italisht,1321).
  (16h00) Videolina (Itali) tani transmeton si kanal i lirė (11319.50MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 SID:17621 PID:1021/1221 Italisht,1321).

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. Info Diablo light - Diablo WI-FI - Diablo 2 - Fausto etj
  By studiounivers in forum Albanian / Shqip
  Replies: 908
  Last Post: 01-05-2018, 17:30:17
 2. Update Magic, Matrix Cam freskimet e fundit.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 10
  Last Post: 07-08-2011, 14:57:00
 3. Update "Freskimet e fundit "Abracadabra"
  By kapitenio in forum Albanian / Shqip
  Replies: 878
  Last Post: 19-09-2010, 00:23:03
 4. Frekuencat e ERA SHKUP?
  By problemi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 26-03-2010, 21:33:38
 5. Ndihme per frekuencat e digitalb ne angli
  By tani_uk in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 03-09-2009, 13:19:55

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •