Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1001

Thread: Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.

 1. #1
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

 2. #2
  Banned
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Vlore
  Posts
  661
  Uploads
  0

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Seting per E1,E2

 3. #3
  Senior Member posedon's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Posts
  171
  Uploads
  1

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pershendetje te githeve. Sot kreva nje abonim 1 vjecar tring, por kam probleme me njohjen e kartes smart te tringut nga dm800, do te doja nje ndihme nga dikush qe di se cfare konfigurimesh duhet te kryej qe te njohe dm 800 kete karte. Ju faleminderit!

 4. #4
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  pershendetje

  kisha nje pytje, po pati mundesi te me tregoni se si vendoset c-linja te imagine gemini per dreambox 500+?

  flm

 5. #5

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by posedon View Post
  Pershendetje te githeve. Sot kreva nje abonim 1 vjecar tring, por kam probleme me njohjen e kartes smart te tringut nga dm800, do te doja nje ndihme nga dikush qe di se cfare konfigurimesh duhet te kryej qe te njohe dm 800 kete karte. Ju faleminderit!
  Me dm 800 hd e lexon Cccam/Newcs karten tring
  <newCSconfig> <readers name="Phoenix"> <device> <name>Lower</name> <type>SCI</type> <node>/dev/sci0</node> <mhz>357</mhz> #hier für eine Viaccess card Slot Intern <parity>even</parity> <export>yes</export> <enabled>yes</enabled> <blocksa>No</blocksa> <blockua>No</blockua> <blockga>No</blockga> <boxkey>0000000000</boxkey> <PTShandshake>no</PTShandshake> <crypto-special>no</crypto-special> <carddetect>yes</carddetect> <newcamd_port>15000</newcamd_port> <priority>round</priority> </device> <device> <name>Phoenix Interface</name> <type>Smartreader+</type> <mhz>357</mhz> #hier für smargo und einer Conax card <node>/dev/ttyUSB0</node> <parity>even</parity> <export>yes</export> <enabled>yes</enabled> <blocksa>No</blocksa> <blockua>No</blockua> <blockga>No</blockga> <boxkey>0000000000</boxkey> <PTShandshake>no</PTShandshake> <crypto-special>no</crypto-special> <carddetect>yes</carddetect> <newcamd_port>150001</newcamd_port> <priority>round</priority> <sid> <allow> <id></id> </allow> <deny> <id></id> </deny> </sid> </device> </readers> <radegastserver> <enabled>No</enabled> <port>16000</port> <allow> <hostname>127.0.0.1</hostname> </allow> </radegastserver> <cache> <emm>20</emm> <ecm>-1</ecm> </cache> <debug> <password></password> <level>normal</level> <type>init</type> <output>console,tcp</output> <console_options>normal,init</console_options> <tcp_port>1001</tcp_port> <tcp_options>normal,init</tcp_options> </debug> <newcamdserver> <enabled>Yes</enabled> <name>newcs</name> <deskey>80 30 10 90 20 40 50 70 60 00 18 15 12 88</deskey> <user><name>dummy</name><password>dowhn</password><hostname></hostname><port></port><au>yes</au><spider>no</spider><sidoverride>no</sidoverride><rate>0</rate></user> <user> <name>tringcart</name> <password>tringcart</password> <au>on</au> </user> </newcamdserver> <httpd> <server> <port>8080</port> <enabled>yes</enabled> </server> <user> <name>newcs</name> <password>newcs</password> <accesslevel>admin</accesslevel> </user> </httpd>

 6. #6
  Contributing Member endrithoxha's Avatar
  Join Date
  26-01-2010
  Posts
  315
  Uploads
  8

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  ja merre manualin ne shqip si vendoset c-line ne dreambox dhe ishte mire ta kerkoje tek tema e manualeve te dreambox ok
  Attached Files Attached Files

 7. #7
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by endrithoxha View Post
  ja merre manualin ne shqip si vendoset c-line ne dreambox dhe ishte mire ta kerkoje tek tema e manualeve te dreambox ok
  kerkova dhe nuk e gjeta,te tema manualeve, kete procedure qe me dhene ketu ne manual une e di por nuk me del cccam.conf celesat i kam vendos edhe cccam 2.2.1 por kur futem te menuja dreambox nuk me del cccam.config per te futur c-line

  flm

 8. #8
  VIP Member Andushi's Avatar
  Join Date
  13-04-2010
  Location
  United Nations
  Posts
  4,101
  Uploads
  2,275

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  kerkova dhe nuk e gjeta,te tema manualeve, kete procedure qe me dhene ketu ne manual une e di por nuk me del cccam.conf celesat i kam vendos edhe cccam 2.2.1 por kur futem te menuja dreambox nuk me del cccam.config per te futur c-line

  flm
  Shiko a ke instaluar Cccam.cfg ? Nese jo merre manual dhe vendose tek temp etj ose online.

 9. #9
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by andushi View Post
  Shiko a ke instaluar Cccam.cfg ? Nese jo merre manual dhe vendose tek temp etj ose online.
  andushi

  ok, flm per ndihmen,ngelet per neser se sot vajti vone

  naten e mire

 10. #10
  Contributing Member endrithoxha's Avatar
  Join Date
  26-01-2010
  Posts
  315
  Uploads
  8

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  vendose tek var etc dhe fute kete qe ke ne rar kete ne rar hiqe nga rar dhe fute etc ok eshte cccam.cfg ok kur ta futesh aty bej edit dhe fute c-line kaq ishte
  Attached Files Attached Files

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By *Besmiri* in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 28-12-2011, 16:51:27
 2. Replies: 996
  Last Post: 11-08-2011, 08:18:02
 3. Old Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 994
  Last Post: 31-05-2011, 13:35:06
 4. Old 2 Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1007
  Last Post: 03-02-2011, 19:15:48
 5. Old 1-Mbyllur-Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By plakusat2000 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2787
  Last Post: 08-11-2010, 11:24:17

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •