Premiere, operator płatnej telewizji cyfrowej w Niemczech i Austrii, poinformował 15 maja 2006 roku, iż wybrał oprogramowanie NDS MediaHighway dla platformy interaktywnej i zaawansownych usług telewizyjnych.Premiere to pierwszy duży klient NDS-u w Niemczech. Oprogramowanie z NDS ma pomóc w rozwoju rynku interaktywnego dla Premiere.

Zaskakujący może być fakt, że Premiere nawiązała współpracę z firmną NDS, która ma jeden z bezpieczniejszych systemów dostepu warunkowego NDS-VideoGuard. Na początek chodzi o oprogramowanie MediaHighWay, ale kto wie...

Oparty na technologii Middleware pakiet cyfrowy umożliwi klientom korzystanie z nowatorskich serwisów telewizyjnych, a wszystko to za pomocą pilota poprzez interaktywny, internetowy kanał zwrotny. Dzięki korzystaniu ze znanego na całym świecie oprogramowania NDS MediaHighWay, Premiere stworzy nowatorski pakiet, który zaproponuje niespotykane dotąd możliwości usług telewizyjnych dla abonentów już od sierpnia 2006 roku.

Technologia NDS MediaHighway, odegra zasadniczą rolę funkcjonowaniu interaktywnnej telewizji, umożliwiając funkcjonowanie i połączenie telewizji i technologii IPTV w jednym hybrydowym odbiorniku. Kamieniem węgielnym nowego pakietu będzie specjalistyczne oprogramowanie umożliwiające stworzenie prostych w obsłudze odbiorników umożliwiających łatwy i dogodny dostęp do najnowszych serwisów i usług.

Nowatorska technologia jednoczy w sobie klasyczną telewizję z indywidulanymi serwisami na życzenie (on-demand) przez Internet. W czasie oglądania telewizji abonet będzie mógł zamówić sobie program pay-per-view wciskając przycisk na polocie. Premiere będzie stopniowo zwiększać liczbę dostępnych serwisów interaktywnych