Results 1 to 4 of 4

Thread: Stream bm8300 ci hw12.01.a5

 1. #1
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Stream bm8300 ci hw12.01.a5

  Kam nji aparat kaon por qe i kam fut nji soft stream bm 8300 ci hw 12.01.a5 versionin e fundit sepse eshte me i miri per kete aparat sepse ka dhe irdeto 2.(ka dhe shume klone te tjera qe mund ti fusesh).problemi qendron qe kur u nderrua kodi i bulsatit kesaj rradhe ai nuk hapet me.para 1 minute un po shifja ke bulsati pastaj u nderru kodi.ja futa ate te riun po sme hapet asnji kanal.jam kam fut me dore dhe me pc me ato kke po prap asgja.ku qendron problemi?aparati ska asnje difekt.mos ndoshta eshte kodi qe nuk hapet me disa aparate apo e ka fajin aparati?
  a me gjeni dot e te ma postoni channel editor PERKATES qe tja fus kanalet me pc dhe jo me dor?un kam provu disa llojesh channel editor po nuk pershtaten se duhet te perputhet me llojin hardware,sa mb flash eshte dhe sa favorite list ka(aparati im ka 4 favorite list te mundshme,2mb flash).e kam ruajtur listen e kanaleve me disa programe te tilla por kur vjen puna qe tja fus mbasi i kam fshi kanalet me thote error ,nuk pershtatet pra. dhe detyrohem qe ti fus me dore prap.e dua qe te provoj ndoshta nai soft tjeter per te hap bulsatin qe te mos me fshihen kanalet.
  faleminderit!

 2. #2
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Stream bm8300 ci hw12.01.a5

  miremengjes vini
  loader per kaonet ka shume por me sa kuptoj eshte shume qarte qe ke problem me software nuk luan rol sa favorit list apo chanel editor ,por me sa kuptoj to duhet te dali old file
  tek loaderi....por te sygjeroj te vendosesh nje soft te ri por ki kujdes sa keta kaon jane ,,,,,,kur duhet ti klonosh

 3. #3
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Stream bm8300 ci hw12.01.a5

  Quote Originally Posted by vini-el View Post
  Kam nji aparat kaon por qe i kam fut nji soft stream bm 8300 ci hw 12.01.a5 versionin e fundit sepse eshte me i miri per kete aparat sepse ka dhe irdeto 2.(ka dhe shume klone te tjera qe mund ti fusesh).problemi qendron qe kur u nderrua kodi i bulsatit kesaj rradhe ai nuk hapet me.para 1 minute un po shifja ke bulsati pastaj u nderru kodi.ja futa ate te riun po sme hapet asnji kanal.jam kam fut me dore dhe me pc me ato kke po prap asgja.ku qendron problemi?aparati ska asnje difekt.mos ndoshta eshte kodi qe nuk hapet me disa aparate apo e ka fajin aparati?
  a me gjeni dot e te ma postoni channel editor PERKATES qe tja fus kanalet me pc dhe jo me dor?un kam provu disa llojesh channel editor po nuk pershtaten se duhet te perputhet me llojin hardware,sa mb flash eshte dhe sa favorite list ka(aparati im ka 4 favorite list te mundshme,2mb flash).e kam ruajtur listen e kanaleve me disa programe te tilla por kur vjen puna qe tja fus mbasi i kam fshi kanalet me thote error ,nuk pershtatet pra. dhe detyrohem qe ti fus me dore prap.e dua qe te provoj ndoshta nai soft tjeter per te hap bulsatin qe te mos me fshihen kanalet.
  faleminderit!
  Vinil-el

  Nuk kam pas kohe prandaj te me falesh,
  Po te postoj dy programe, ishalla te mbarojne pune
  Nqs do kesh gje na shkruaj...
  Attached Files Attached Files

 4. #4
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: Stream bm8300 ci hw12.01.a5

  bulsatin e hapa dhe softi e ka problemin.ja fus me kke nuk hapet.i kam fut nji file aa"rianimador" quhesh dhe i futa pastaj celsen e bulsatit me dor se celsat dalin te crregullt ne emulator dhe u hap.do provoj keto ch editor dhe iher.
  flm per pergjigjet.

Similar Threads

 1. Stream Box
  By marchinho91 in forum Italian / Italiano
  Replies: 0
  Last Post: 23-10-2008, 14:08:48
 2. Replies: 0
  Last Post: 28-09-2006, 12:58:31
 3. Replies: 5
  Last Post: 28-07-2006, 16:08:13
 4. Kaon KSC 570 Hw12 c1 a5.
  By migasfafe in forum Kaon
  Replies: 3
  Last Post: 20-02-2006, 19:24:07
 5. firm stream BM8300 station 2
  By rkh in forum Kaon
  Replies: 0
  Last Post: 29-11-2005, 00:58:55

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •