Results 1 to 4 of 4

Thread: Stream bm8300 ci hw12.01.a5

Senior Member vini-el's Avatar
    Uploads
    10

Stream bm8300 ci hw12.01.a5

Kam nji aparat kaon por qe i kam fut nji soft stream bm 8300 ci hw 12.01.a5 versionin e fundit sepse eshte me i miri per kete aparat sepse ka dhe irdeto 2.(ka dhe shume klone te tjera qe mund ti fusesh).problemi qendron qe kur u nderrua kodi i bulsatit kesaj rradhe ai nuk hapet me.para 1 minute un po shifja ke bulsati pastaj u nderru kodi.ja futa ate te riun po sme hapet asnji kanal.jam kam fut me dore dhe me pc me ato kke po prap asgja.ku qendron problemi?aparati ska asnje difekt.mos ndoshta eshte kodi qe nuk hapet me disa aparate apo e ka fajin aparati?
    a me gjeni dot e te ma postoni channel editor PERKATES qe tja fus kanalet me pc dhe jo me dor?un kam provu disa llojesh channel editor po nuk pershtaten se duhet te perputhet me llojin hardware,sa mb flash eshte dhe sa favorite list ka(aparati im ka 4 favorite list te mundshme,2mb flash).e kam ruajtur listen e kanaleve me disa programe te tilla por kur vjen puna qe tja fus mbasi i kam fshi kanalet me thote error ,nuk pershtatet pra. dhe detyrohem qe ti fus me dore prap.e dua qe te provoj ndoshta nai soft tjeter per te hap bulsatin qe te mos me fshihen kanalet.
    faleminderit!

Moderator
    Uploads
    89

Re: Stream bm8300 ci hw12.01.a5

miremengjes vini
    loader per kaonet ka shume por me sa kuptoj eshte shume qarte qe ke problem me software nuk luan rol sa favorit list apo chanel editor ,por me sa kuptoj to duhet te dali old file
    tek loaderi....por te sygjeroj te vendosesh nje soft te ri por ki kujdes sa keta kaon jane ,,,,,,kur duhet ti klonosh

Super Moderator durresi's Avatar
    Uploads
    319

Quote Originally Posted by vini-el View Post
    Kam nji aparat kaon por qe i kam fut nji soft stream bm 8300 ci hw 12.01.a5 versionin e fundit sepse eshte me i miri per kete aparat sepse ka dhe irdeto 2.(ka dhe shume klone te tjera qe mund ti fusesh).problemi qendron qe kur u nderrua kodi i bulsatit kesaj rradhe ai nuk hapet me.para 1 minute un po shifja ke bulsati pastaj u nderru kodi.ja futa ate te riun po sme hapet asnji kanal.jam kam fut me dore dhe me pc me ato kke po prap asgja.ku qendron problemi?aparati ska asnje difekt.mos ndoshta eshte kodi qe nuk hapet me disa aparate apo e ka fajin aparati?
    a me gjeni dot e te ma postoni channel editor PERKATES qe tja fus kanalet me pc dhe jo me dor?un kam provu disa llojesh channel editor po nuk pershtaten se duhet te perputhet me llojin hardware,sa mb flash eshte dhe sa favorite list ka(aparati im ka 4 favorite list te mundshme,2mb flash).e kam ruajtur listen e kanaleve me disa programe te tilla por kur vjen puna qe tja fus mbasi i kam fshi kanalet me thote error ,nuk pershtatet pra. dhe detyrohem qe ti fus me dore prap.e dua qe te provoj ndoshta nai soft tjeter per te hap bulsatin qe te mos me fshihen kanalet.
    faleminderit!
    Vinil-el

Nuk kam pas kohe prandaj te me falesh,
    Po te postoj dy programe, ishalla te mbarojne pune
    Nqs do kesh gje na shkruaj...
    Attached Files Attached Files

Senior Member vini-el's Avatar
    Uploads
    10

bulsatin e hapa dhe softi e ka problemin.ja fus me kke nuk hapet.i kam fut nji file aa"rianimador" quhesh dhe i futa pastaj celsen e bulsatit me dor se celsat dalin te crregullt ne emulator dhe u hap.do provoj keto ch editor dhe iher.
    flm per pergjigjet.