Results 1 to 7 of 7

Thread: ndihme

 1. #1

  ndihme

  Pershendetjete gjitheve mire se ju gjeta! Nese keni mundesi kerkoj nje loader dhe software per hivion hv 9090x z3 cas se ka probleme (hapet ,mbyllet vete cdo 1min) faleminderit

 2. #2
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: ndihme

  Quote Originally Posted by llivani2000 View Post
  Pershendetje! nese keni mundesi kerkoj nje loader dhe software per hivion9090x se ka probleme (hapet ,mbyllet vete cdo 1min) faleminderit
  llivani2000,meqe je i 'vjeter' ne forum dhe i ri ne postim,do te lutesha te beje nje postim edhe ne kete teme;
  http://www.satsupreme.com/showthread...t-te-ri/page50
  per problemin qe ke shpresoj qe anetaret e forumit qe e njohin dekoderin tend,do te te ndihmojne!

 3. #3
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: ndihme

  Quote Originally Posted by llivani2000 View Post
  Pershendetje! nese keni mundesi kerkoj nje loader dhe software per hivion9090x se ka probleme (hapet ,mbyllet vete cdo 1min) faleminderit
  spjegohu pak me hapur, me qarte, sepse 9090x ka disa modele

  HV-9090X Plus 5
  HV-9090X USB 3 =======160Z3USB_CAS
  HV-9090X Plus 3 =======160Z3_CAS
  HV-9090XII ===========160Z3_2CAS
  HV-9090XII USB 3 ======160Z3USB_2CAS
  HV-9090X ==========HV_Z3_CAS

 4. #4

  Re: ndihme

  Mirembrema! dhe faleminderit perpergjigjen.....Aparati eshte tipi vjeter(reth 5-6vjet) hivion-hv 9090x me1card reader ,tek status stb s/w version 11.72,h/w version 1.0,,dhe IDmodel 00F0A126

 5. #5
  Banned
  Join Date
  30-06-2005
  Location
  Kukes,Albania
  Posts
  4,252
  Uploads
  3,558

  Re: ndihme

  Quote Originally Posted by llivani2000 View Post
  Mirembrema! dhe faleminderit perpergjigjen.....Aparati eshte tipi vjeter(reth 5-6vjet) hivion-hv 9090x me1card reader ,tek status stb s/w version 11.72,h/w version 1.0,,dhe IDmodel 00F0A126
  edhe nje here ju duhet te beni prezantimin me pare Ketu pastaj kerko ndihme

 6. #6
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: ndihme

  Quote Originally Posted by llivani2000 View Post
  Pershendetjete gjitheve mire se ju gjeta! Nese keni mundesi kerkoj nje loader dhe software per hivion hv 9090x z3 cas se ka probleme (hapet ,mbyllet vete cdo 1min) faleminderit
  PERSHENDETJE
  kjo ka ndodh sepse ke hedhur loader gabim hvion kane 2 boot nisjeje 126 dhe nji tjeter nuk e mbaj mend 134...nuk e mbaj mend
  por duhet te besh kete procedor 1 -duhet te gje bin clear dhe te besh download pastaj te hedhesh softin dikur kam pasur por duhet te kerkoj .......ne kumpjuterin e vjeter

 7. #7
  Banned
  Join Date
  30-06-2005
  Location
  Kukes,Albania
  Posts
  4,252
  Uploads
  3,558

  Re: ndihme

  Quote Originally Posted by tamo View Post
  PERSHENDETJE
  kjo ka ndodh sepse ke hedhur loader gabim hvion kane 2 boot nisjeje 126 dhe nji tjeter nuk e mbaj mend 134...nuk e mbaj mend
  por duhet te besh kete procedor 1 -duhet te gje bin clear dhe te besh download pastaj te hedhesh softin dikur kam pasur por duhet te kerkoj .......ne kumpjuterin e vjeter
  ​pershendetje tamo here tjeter nuk duhet te japesh pergjigje para se personi te beje prezantimin

Similar Threads

 1. Question Ndihme per SAT +
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 17
  Last Post: 15-01-2011, 10:19:46
 2. Ndihme
  By bajern in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 13-01-2010, 23:54:41
 3. Pak ndihm
  By xoninet in forum Albanian / Shqip
  Replies: 7
  Last Post: 09-12-2009, 14:57:34
 4. ndihme
  By balaku in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 13-09-2009, 12:51:38
 5. Question Ndihme
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 15-01-2009, 12:49:10

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •