Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: Hivion(key editor)

 1. #1

  Hivion(key editor)

  Pershendetje!
  Kam nje apart "Hivion HD9090x ultima" te cilit pa dashur i fshiva menune ne te cilen hidhen celesat(key editor) per te hapur kanalet e koduara,( BISS,NAGRAVISION,SECCA etj jane fshire)
  Ju lutem me ndihmoni me ndonje software per ta riparuar kete difekt.
  Respekte:
  JURISTI!

 2. #2
  Banned
  Join Date
  30-06-2005
  Location
  Kukes,Albania
  Posts
  4,252
  Uploads
  3,558

  Re: Hivion(key editor)

  si e ke usb pvr

 3. #3
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Hivion(key editor)

  Quote Originally Posted by Juristi View Post
  Pershendetje!
  Kam nje apart "Hivion HD9090x ultima" te cilit pa dashur i fshiva menune ne te cilen hidhen celesat(key editor) per te hapur kanalet e koduara,( BISS,NAGRAVISION,SECCA etj jane fshire)
  Ju lutem me ndihmoni me ndonje software per ta riparuar kete difekt.
  Respekte:
  JURISTI!
  pershendetje

  provoje kete softin ketu me poshte se ndoshta mbaron pune,ndersa ai qe te ka postu ylvi me poshte qenka nga softet me te fundit dhe besoj se duhet te beje pune me siguri

  kalo mire
  Attached Files Attached Files

 4. #4
  Banned
  Join Date
  30-06-2005
  Location
  Kukes,Albania
  Posts
  4,252
  Uploads
  3,558

  Re: Hivion(key editor)

  ja ku i ke 2 versione

  HD_USB eshte per kete HD 9090X Ultima
  180Z4USB_L_2CAS_NOCI_28.07.2011 eshte per kete version HD 9090XII Ultima PVR
  Attached Files Attached Files

 5. #5
  Banned
  Join Date
  30-06-2005
  Location
  Kukes,Albania
  Posts
  4,252
  Uploads
  3,558

  Re: Hivion(key editor)

  dhe nje list channel
  Attached Files Attached Files

 6. #6
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Hivion(key editor)

  ktu ke edhe nje program per editimin e kanaleve sipas deshires
  Attached Files Attached Files

 7. #7

  Re: Hivion(key editor)

  Ju faleminderit per ndihmen e dhene. Pasi ti provoj do t'ju njoftoj per rezultatin.
  JURISTI!

 8. #8
  Banned
  Join Date
  30-06-2005
  Location
  Kukes,Albania
  Posts
  4,252
  Uploads
  3,558

  Re: Hivion(key editor)

  meqe nuk na dhe opsionin mere dhe kete soft
  Code:
  * 2011/7/28
  1. tė gjithė
   - Irxxxx t0, sxxlink, CX Lidhje SmartCard mbėshtetur
  2. IclassHD
   - skanim blind pėrmirėsuar
  
  Attached Files Attached Files

 9. #9
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  496
  Uploads
  1

  Re: Hivion(key editor)

  Pershendetje kush me ndihmon me sw e fundit per HIVION-9090X, me duhet per te pare sportdigital, ose celsat e fundit edhe ndonje loader.

 10. #10
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Hivion(key editor)

  Quote Originally Posted by efenberg View Post
  Pershendetje kush me ndihmon me sw e fundit per HIVION-9090X, me duhet per te pare sportdigital, ose celsat e fundit edhe ndonje loader.
  i pari eshte i 2010 cpaketoje dhe hidhe me usb pen drive

  ndersa i dyti i 2011
  Attached Files Attached Files

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Sunny-Kaon Key Editor & Sunny Channel Editor
  By eSC@pe in forum Sunny Software and Tools
  Replies: 0
  Last Post: 30-06-2010, 11:12:28
 2. Hivion
  By bajern in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 24-11-2009, 14:18:42
 3. Hivion 100 xii
  By pigeone in forum Albanian / Shqip
  Replies: 13
  Last Post: 05-04-2009, 21:29:20
 4. Help for Hivion Z3 CAS
  By pierrotloch in forum HIVION
  Replies: 4
  Last Post: 01-07-2008, 19:23:55
 5. plz help on Hivion
  By kasa2000 in forum General Discussions: Conditional Access Systems, Encryption and Keys
  Replies: 1
  Last Post: 19-02-2008, 10:52:26

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •