Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: Illusion sat

 1. #1
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Illusion sat

  po kto aparatet ILLUSION SAT punojne me server dhe ca hapin me emu?

 2. #2
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Illusion sat

  Quote Originally Posted by vini-el View Post
  po kto aparatet ILLUSION SAT punojne me server dhe ca hapin me emu?
  nuk na tregove a mbarove pune me topfield 5000ci ???

  per kete dekoder hidhi nje sy ketij sitit per info dhe pastaj shkarko ate qe te duhet

 3. #3
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: Illusion sat

  me topfield 5000ci mbarova pune.ne rregull eshte.i kam fut nji soft te 2009.ka soft 2010 apo2011 psh? shume faleminderit

 4. #4
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Illusion sat

  Quote Originally Posted by vini-el View Post
  me topfield 5000ci mbarova pune.ne rregull eshte.i kam fut nji soft te 2009.ka soft 2010 apo2011 psh? shume faleminderit
  nese te punon firmware i 2009 atehere je ne rregull ai eshte i fundit qe ka dale, te duhet vetem te vendosesh keys e fundit(ky aparat pranonte edhe softcamkeys vantage) dhe te hapen biss

 5. #5
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: Illusion sat

  me cfare loaderi ti hedh ato softcam keys vantage?i modifikoj dot ne pc nje perpara se ti hedh?

 6. #6
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Illusion sat

  Quote Originally Posted by vini-el View Post
  me cfare loaderi ti hedh ato softcam keys vantage?i modifikoj dot ne pc nje perpara se ti hedh?
  pashe nje forum turk qe shpjegonte me foto se si hidheshin celesat vantage , po e gjeta prap do ta postoj

 7. #7
  Banned
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Vlore
  Posts
  661
  Uploads
  0

  Re: Illusion sat

  Pershendetje kam nevoje per ndihmen tuaj nje shok me pruri nje aparat Illusion sat c3 conax i konvertuar ne Kyng me keto te dhena
  Kyng for m3/c3/x3/c3/fta
  Model--Kynag-v-kn100
  software--a 1.55
  hardware mb86h20
  boot a 1.20
  hot line --none
  Une isha i interesuar si mund ti azhornoj celsat si manualisht ashtu dhe me loader me softcam key,pasi nuk po arij ti vendos dot sado u mundova, kush e ka akoma ne perdorim kete aparat ose ka njohuri per te eshte i lutur te postoje nje guide te shkurter cfare duhet te beje per ta azhornuar.Faleminderit

 8. #8
  Senior Member njazi's Avatar
  Join Date
  03-03-2011
  Posts
  1,473
  Uploads
  471

  Re: Illusion sat

  M3_C3_X3_Cr3_Fta_MainSoftware_A2_50.rar

 9. #9
  Banned
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Vlore
  Posts
  661
  Uploads
  0

  Re: Illusion sat

  Celsat i hodha mu hapen pothuaj te gjitha kanalet ne biss,perjashtim per az tv kush e ka te hapur me kete aparat te me thote service id--video pid---dhe celsin pasi provova ne shume menyra po nuk mu hap me duhet sakte .Faleminderit

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  13-03-2012
  Posts
  120
  Uploads
  0

  Re: Illusion sat

  Quote Originally Posted by balili View Post
  Celsat i hodha mu hapen pothuaj te gjitha kanalet ne biss,perjashtim per az tv kush e ka te hapur me kete aparat te me thote service id--video pid---dhe celsin pasi provova ne shume menyra po nuk mu hap me duhet sakte .Faleminderit

  celsi eshte 1234560065432100

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Update Illusion
  By vladka in forum Czech / Čeština
  Replies: 6
  Last Post: 03-01-2011, 16:08:50
 2. Help Illusion
  By pinewood in forum Portuguese / Português
  Replies: 0
  Last Post: 08-12-2010, 01:35:47
 3. illusion
  By snot in forum Portuguese / Português
  Replies: 23
  Last Post: 17-09-2010, 23:33:05
 4. Illusion M3
  By (-MASTER-) in forum Portuguese / Português
  Replies: 6
  Last Post: 28-02-2010, 14:02:30
 5. Illusion
  By bajern in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 14-12-2009, 15:06:58

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •