Results 1 to 4 of 4

Thread: Ndihme dreambox 500s

 1. #1

  Ndihme dreambox 500s

  Ju lutem qe din dikush mem ndihmu rreth nje problemi ne Dreambox 500s.
  Pasi qe risiveri eshte blloku i kam ba jtag dhe ka fillu me punu,kurse tash pas hedhjes se image(gemini 4.7 me cccam 221)nuk del fotografija dmth sinjali shihet psh tek vizion + 90% po foto nuk jep.
  Pas disa restartimeve humb edhe sinjali dhe e qet qe ska servis.
  Kush ka pase ksi problemi le te ma spjegoj.
  Faleminderit

 2. #2
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Ndihme dreambox 500s

  GEZIM, postoje tek seksioni i DREAMBOKSIT qe te ndihmoj te tjeret.

 3. #3
  Contributing Member MATJANI's Avatar
  Join Date
  08-03-2010
  Location
  Europe
  Posts
  769
  Uploads
  84

  Re: Ndihme dreambox 500s

  Quote Originally Posted by gezimi90 View Post
  Ju lutem qe din dikush mem ndihmu rreth nje problemi ne Dreambox 500s.
  Pasi qe risiveri eshte blloku i kam ba jtag dhe ka fillu me punu,kurse tash pas hedhjes se image(gemini 4.7 me cccam 221)nuk del fotografija dmth sinjali shihet psh tek vizion + 90% po foto nuk jep.
  Pas disa restartimeve humb edhe sinjali dhe e qet qe ska servis.
  Kush ka pase ksi problemi le te ma spjegoj.
  Faleminderit
  Postoje ketu qe te marresh pergjigje http://www.satsupreme.com/showthread...ft-etj./page78

 4. #4
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Ndihme dreambox 500s

  je jashte teme, posto tek tema e dreamboksit siç te thane dhe antaret e tjere.

  mbyllet

Similar Threads

 1. Ndihme Dreambox 500s
  By gezimi90 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 07-12-2010, 14:35:10
 2. Ndihme dreambox 800hd
  By arjani10 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 7
  Last Post: 30-05-2010, 18:44:02
 3. wholesale dreambox 500s,dreambox 500c,dreambox 800hd
  By Chinadreambox in forum Dealer Directory
  Replies: 5
  Last Post: 03-04-2010, 00:47:18
 4. Question probleme avec ma dreambox dreambox M 500s
  By ced.goffiin in forum French / Français
  Replies: 0
  Last Post: 06-03-2010, 21:33:55
 5. Ndihme per dreambox 500s
  By shkelzeni04 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 06-01-2010, 13:27:49

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •