Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: Dgk-sat dst 201

 1. #1
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Dgk-sat dst 201

  kush me ndihmon me kete aparat.eshte aparat kombo (sat dhe tokesor)cfare softi me te fundit mund ti fus?per momentin ai ka nje program Powersat ST5000 qe e hap emu dhe ka te gjitha irdeto,viacess ,cryptoworks etj pervec BISS qe nuk e shof ne emulator por qe i hap disa kanale te turkut.jane futur me softcam por nuk e di se cfare softcami.pranaj dua te me ndihmoni per nje soft ku un tja fus me dor kodet BISS.kam pare qe klone te tij jane keto:
  Powersat ST5000: DVB-S+T (Combo), 5000 Ch., 1x CAS, >S<
  Jimex 9100 F Combo: DVB-S+T (Combo), 4000 Ch., FTA, >S<
  Jimex 9100 F: DVB-S, 4000 Ch., FTA, >S<
  Jimex 9100 FS: DVB-S, 4000 Ch., 1x CAS
  Titanium 9100: DVB-S, 6000 Ch., 1x CAS, >S<
  Titanium 9900: DVB-S, 6000 Ch., 1x CAS, >S<
  DGK Sat DST201: DVB-S+T (Combo), CAS, >S<
  a mund te me postoni nji soft te fundit titanium 9900 apo 9100?
  FALEMINDERIT!

 2. #2
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: Dgk-sat dst 201

  cfare lloj softcami do ky aparat .key .hex .bin apo nai tjeter dhe me cfare loaderi hidhet?kush e di te mi postoje

 3. #3
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Dgk-sat dst 201

  how_to_enable_emu.jpg
  how_to_use_loader.jpg

  Quote Originally Posted by vini-el View Post
  cfare lloj softcami do ky aparat .key .hex .bin apo nai tjeter dhe me cfare loaderi hidhet?kush e di te mi postoje
  vini-el

  ky eshte loaderi i duhur, ndersa softcam eshte ne hex,hidhi nje sy vete linkut ndoshta mbaron pune ketu e gjeta te nje forum grek lexoje me kujdes duke e perkthyer me google se mos besh ndonje gabim , (pergjigje e vonuar kjo por nuk kam shume kohe ne dispozicion)

  kalo mire
  Attached Files Attached Files

 4. #4
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: Dgk-sat dst 201

  faleminderit benardi.te treja keto qe ke postuar ti i kam gjetur pardje pikerisht tek ky site qe ke postuar.por un dua ti fus vete disa celsa biss si psh idmanin sepse nuk e hap.e kam provuar ti fus nji file .hex me kete loader por nuk e merr fare.tani nuk e di me ca editohen qofte me pc keto file .hex qe kane celsat dhe me cfare ti hedh ne aparat?

 5. #5
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Dgk-sat dst 201

  Quote Originally Posted by vini-el View Post
  faleminderit benardi.te treja keto qe ke postuar ti i kam gjetur pardje pikerisht tek ky site qe ke postuar.por un dua ti fus vete disa celsa biss si psh idmanin sepse nuk e hap.e kam provuar ti fus nji file .hex me kete loader por nuk e merr fare.tani nuk e di me ca editohen qofte me pc keto file .hex qe kane celsat dhe me cfare ti hedh ne aparat?
  siper ne njeren nga dy fotot ke dhe menyren se si editohen celesat me telekomande,nese keys nuk hapin gje do te thote se emulatoret jane te vjeter dhe nuk jane freskuar,edhe suporti per dekoder te tille nuk eshte shume i madh,ose pothuajse mungon fare sepse dalin modele te reja dhe kompanite nuk jane te intersuara te japin suport per modelet e vjetra,eshte biznes i paster 360 grade.

  kalo mire

 6. #6
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: Dgk-sat dst 201

  ate e kam shume te qarte un se arrij te shkoj tek emulatori por problemi qendron se ai i ka te gjitha kodimet irdeto,seca etj pervec BISS qe dua un por nderkohe ajo hap ntv dhe trt3 kur japin sport.pra un nuk di ku tja shtoj celsat e tjere per idmanin psh sepse nuk e hap gjate ndeshjes duke qene se nuk ta jep si opsion tek emulatori.prandaj un kerkoj softcamin e duhur qe ta editoj me pc dhe tja hedh me loaderin e duhur.nuk e di a jam i qarte.

 7. #7
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Dgk-sat dst 201

  Quote Originally Posted by vini-el View Post
  ate e kam shume te qarte un se arrij te shkoj tek emulatori por problemi qendron se ai i ka te gjitha kodimet irdeto,seca etj pervec BISS qe dua un por nderkohe ajo hap ntv dhe trt3 kur japin sport.pra un nuk di ku tja shtoj celsat e tjere per idmanin psh sepse nuk e hap gjate ndeshjes duke qene se nuk ta jep si opsion tek emulatori.prandaj un kerkoj softcamin e duhur qe ta editoj me pc dhe tja hedh me loaderin e duhur.nuk e di a jam i qarte.
  po pate durim shikoji keto faqe ===> ketu ndoshta gjen dicka interesante

 8. #8
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: Dgk-sat dst 201

  i pash disa po skan nai gja.ca hapen ca nuk hapen fare

 9. #9
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Dgk-sat dst 201

  Quote Originally Posted by vini-el View Post
  i pash disa po skan nai gja.ca hapen ca nuk hapen fare
  vini-el

  perdor google se aty ka info pafund por duhet te kerkosh ne baze te te dhenave te procesorit-cipit qe ka dekoderi yt

  une nuk kam shume kohe ne dispozicion se do te ndihmoja

 10. #10
  Junior Member
  Join Date
  26-04-2007
  Posts
  20
  Uploads
  0

  Re: Dgk-sat dst 201

  ju lutem ka ndonjeri ndonje program se me nxjer aparati boot dhe vetem 8 ju lutem me ndihmoni me nje program qe te me hapet aparati faleminderit per mirkuptimin

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •