Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15

Thread: atom 7000

 1. #1
  Member Mika 62's Avatar
  Join Date
  20-06-2009
  Location
  albania
  Posts
  59
  Uploads
  0

  atom 7000

  Prsh miq. me ra ne dore nje aparat Atom 7000 me keto te dhena : Hardvare version 1.4.0:Soft2.5.0 G4C2M7S2.pres ndoje ndihme kush ka ndonje info...Flm

 2. #2
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,111
  Uploads
  12

  Re: atom 7000

  Quote Originally Posted by fatmir cifliku View Post
  Prsh miq. me ra ne dore nje aparat Atom 7000 me keto te dhena : Hardvare version 1.4.0:Soft2.5.0 G4C2M7S2.pres ndoje ndihme kush ka ndonje info...Flm
  nqs eshte si ky atehere:


  FTA
  Receiver Type: Standard Definition
  Producer/Manufacturer - Hersteller: Atom
  Production Year: 2004


  Detailed Description: Atom 7000

  - 50 Programmable Satellites
  - 4,000 Programmable channels
  - 950 ~ 2150 MHz. IF range
  - MCPC/SCPC, C/KU reception
  - Fully MPWG 2 / DVB compliant
  - 1 LNB input, IF loop through for 2nd receiver
  - Variable input symbol rate 2~40Msps
  - Auto satellite program searching
  - Manual PID scan function
  - Picture-in-Graphics function
  - Subtitle function
  - Electronic Program Guide
  - Favorite channel selection / Parental lock
  - Auto NTSC/PAL switching
  - Teletext supported (VBI)
  - RS 232 downloading
  - Data transfer / receiver-to-receiver and/or PC - to - receiver
  - 14/18V LNB switching / DiSEqC Version 1.2/
  - 22khZ. On/Off
  - 2 Scart connectors, 4 RCA ( 1 Video, 2 Audio L/R, 0/12V ) ( for ATOM 9000 )
  - PLL RF modulator UHF Ch. 21 ~ 69 ( NTSC, PAL, G/I/K
  - Input power : 100-250V ~ 50 / 60Hz Max. 15W
  - Dimensions : 340 x 240 x 60 mm


 3. #3
  Member Mika 62's Avatar
  Join Date
  20-06-2009
  Location
  albania
  Posts
  59
  Uploads
  0

  Re: atom 7000

  Prsh Mr-Bledi i njejte me foton qe ke vendosur, ka ndonje softe per kete aparat?

 4. #4
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,111
  Uploads
  12

  Re: atom 7000

  Quote Originally Posted by fatmir cifliku View Post
  Prsh Mr-Bledi i njejte me foton qe ke vendosur, ka ndonje softe per kete aparat?
  kerkova ca edhe duhet ky soft: metabox software 1.4.4.8 duhet per ngarkimin e softit!
  per software nuk di cfare te te them! Por meqe e ke nje soft aktive brenda ne aparat nuk besoj se do kishe ndryshim azhornimi! :)

 5. #5
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  729
  Uploads
  89

  Re: atom 7000

  pershendetje
  jo ,e ke gabim softi qe thua me lart eshte per metabox kurse tjetri kerkon per ATOM 9000 eshte nje apartur qe ka dale para nje 4 vjetesh por vetem 1 soft doli per kete dhe u harrua kjo apa.ne foto eshte origjinali ATOM i vetmi klon me sa mbaj mend eshte vetm 1 soft i starsat n.q.s do ta gjej do ta postoj ,por luan shume mire conax karten e digitalbit.

 6. #6
  Member Mika 62's Avatar
  Join Date
  20-06-2009
  Location
  albania
  Posts
  59
  Uploads
  0

  Re: atom 7000

  Problemi eshte se e kam aparatin e nje shoku dhe ai i ka bere kancela komlpete celsave dhe ka mbetur boshe tabela prandaji doja ti hidhja nje softe tjeter .

 7. #7
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,111
  Uploads
  12

  Re: atom 7000

  Quote Originally Posted by tamo View Post
  pershendetje
  jo ,e ke gabim softi qe thua me lart eshte per metabox kurse tjetri kerkon per ATOM 9000 eshte nje apartur qe ka dale para nje 4 vjetesh por vetem 1 soft doli per kete dhe u harrua kjo apa.ne foto eshte origjinali ATOM i vetmi klon me sa mbaj mend eshte vetm 1 soft i starsat n.q.s do ta gjej do ta postoj ,por luan shume mire conax karten e digitalbit.

  o tamo, e pashe qe ishte per metabox, por dikush tek nje forum e kishte provuar me duket e kishte funksionuar, por si, qysh tek, nuk e di!

 8. #8
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  729
  Uploads
  89

  Re: atom 7000

  ke loaderin softin atom.star eshte softi clone
  Attached Files Attached Files

 9. #9
  Member Mika 62's Avatar
  Join Date
  20-06-2009
  Location
  albania
  Posts
  59
  Uploads
  0

  Re: atom 7000

  Prsh Tamo Dhe falemderit per softin, problemi qendron se nuk e njehe fare aparati kete lloji, nuk e di me kabel nul modem hidhet apo me 1-1 2-2 3-3 etj. une e kam nullmodem?( Per sqarim Aparati eshte ATOM-7000)FLM

 10. #10
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,601
  Uploads
  319

  Re: atom 7000

  Quote Originally Posted by fatmir cifliku View Post
  Prsh Tamo Dhe falemderit per softin, problemi qendron se nuk e njehe fare aparati kete lloji, nuk e di me kabel nul modem hidhet apo me 1-1 2-2 3-3 etj. une e kam nullmodem?( Per sqarim Aparati eshte ATOM-7000)FLM
  Provo njehere kete dosjen...
  Attached Files Attached Files

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Atom Firmware
  By Satty in forum Atom Firmware
  Replies: 10
  Last Post: 16-12-2008, 02:53:35
 2. Atom Chat
  By mare in forum Atom Information and Tutorials
  Replies: 13
  Last Post: 19-08-2007, 07:42:37
 3. Atom 7000
  By rikksow in forum Atom Information and Tutorials
  Replies: 3
  Last Post: 12-12-2006, 00:40:14
 4. Ti Ginete Me Ton Atom 9000
  By esv463 in forum Greek / Ελληνικά
  Replies: 0
  Last Post: 23-08-2006, 09:57:37
 5. Atom Tools
  By Satty in forum Atom Software and Tools
  Replies: 1
  Last Post: 22-11-2005, 22:12:12

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •